Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

VMPCrypt 4.1

Kategoria: Szyfrowanie danych
Producent: VMPCrypt
Licencja: Shareware Licencja
Data dodania: 06.07.2011
Rozmiar: 1,6 Mb
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 187

Shareware

Jest to oprogramowanie płatne. Często jednak producenci oprogramowania dają użytkownikowi możliwość wypróbowania oprogramowanie udostępniając wersją z ograniczeniem czasowym Trial, lub o ograniczonej funkcjonalności Demo.

Opis VMPCrypt 4.1

Mówiąc najprościej aplikacja ta jest w pełni profesjonalnym oraz wielokrotnie sprawdzanym narzędziem oferującym, wspomnianą wyżej ochronę kryptograficzną. Jeśli więc szukasz programu do zaszyfrowania swoich plików, wysyłania takowych e-maili lub zwykłego zabezpieczenia haseł – VMPCrypt jest stworzone dla Ciebie.

Istotę działania aplikacji określa najlepiej odkrycie Bartosza Żółtaka, polskiego kryptologa, który 10 lat temu opracował technologię szyfrowania VMPC. Co daje nam VMPCrypt?

Przede wszystkim możliwość szyfrowania plików i folderów w trybie wiele-do-jednego, co wpływa nie tylko na bezpieczeństwo, ale również pozwala nam uniknąć niepotrzebnej ilości zbędnych katalogów na naszym dysku. Tworzenie tego typu archiwum jest niezwykle proste i nawet mało zaawansowany użytkownik poradzi sobie z tym bez problemu. Możemy również szyfrować dane w trybie jeden-do-jednego, co w efekcie daje nam zaszyfrowaną kopię danego katalogu, bądź pliku. Wisienką na torcie jest możliwość zmiany kompresji, lub tworzenie się plików samodeszyfrujących (te, będą posiadały końcówkę .exe)

Niezwykle przydatnym narzędziem jest tak zwana szyfrowana książka. Jest to zaszyfrowana baza dokumentów tekstowych, która daje nam możliwość wykonywania na nich prostych działań organizacyjnych, takich jak: przenoszenie, zmianę nazwy, kopiowanie itd.

Jesteś fanem wymiany informacji za pomocą poczty e-mail, bądź komunikatorów, a boisz się o poufność danych, podczas tego typu konwersacji? Przy pomocy VMPCrypt będziesz mógł w łatwy sposób przeprowadzić zaszyfrowaną rozmowę.

Oprócz podstawowych funkcji związanych z kryptograficzną ochroną, program posiada również kilka bardziej zaawansowanych funkcji. Będą to m.in. tworzenie trudnych do dekodowania haseł z przypadkowych ruchów myszką, możliwość zapisywania kluczy w plikach, konstruowanie jednego hasła, połączonego z kilku mniejszych itd.

Co ciekawe program działa również świetnie na wypadek przypadkowej utraty zaszyfrowanych danych, każdy, ważny nagłówek zapisywany jest bowiem w dwóch kopiach, ponadto wszystkie działania na plikach są odporne na nieprzewidziane i frustrujące niekiedy awarie, takie jak np. zanik prądu. Program sam w sobie jest prosty w obsłudze, nie mniej jednak jeśli ktokolwiek miałby z nim problemy producent daje dodatkowo opcję bezterminowej pomocy technicznej (co więcej bezpłatnej), jak równie darmowych aktualizacji.

Podobne Szyfrowanie danych

 • SecureFile

  SecureFile to świetne narzędzie do szyfrowania danych znajdujących się w pojedynczych plikach lub katalogach.

 • MyWinLocker

  MyWinLocker 4 jest aplikacją, która przyda się użytkownikom potrzebującym narzędzia do zapewnienia poufności danych przesyłanych przez Internet.

 • TrueCrypt

  TrueCrypt jest aplikacją przeznaczoną do szyfrowania danych w "locie".

 • VMPCrypt

 • VeraCrypt

  VeraCrypt to coraz popularniejsze narzędzie, które służy do szyfrowania danych. Całość została opracowana przez francuską firmę IDRIX EURL i opiera się na bazie programu TrueCrypt.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: VMPCrypt 4.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie