Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

VeraCrypt 1.0f

Kategoria: Szyfrowanie danych
Producent: IDRIX EURL
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 13.01.2015
Rozmiar: 7.3 MB
System operacyjny: Windows XP, 2003, Vista, 7, 8
Liczba pobrań: 72

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis VeraCrypt 1.0f

VeraCrypt to coraz popularniejsze narzędzie, które służy do szyfrowania danych. Całość została opracowana przez francuską firmę IDRIX EURL i opiera się na bazie programu TrueCrypt. W stosunku do swojego pierwowzoru, VeraCrypt może pochwalić się znacznie większym bezpieczeństwem szyfrowanych danych oraz dość rozbudowaną funkcjonalnością.

Do podstawowych opcji możemy tutaj zaliczyć między innymi możliwość szyfrowania pojedynczych plików, całych katalogów lub nawet całych dysków twardych, SSD, przenośnych i pamięci USB. Za bezpieczeństwo danych odpowiadają algorytmy szyfrujące AES-256, Serpent i Twofish, które są praktycznie niemożliwe do złamania. Warto także dodać, że program posiada polskie menu, co w znacznym stopniu powinno ułatwić jego obsługę nawet nieco mniej doświadczonym użytkownikom. Całość zajmuje do tego zaledwie kilka megabajtów i nie obciąża pracy systemu operacyjnego. Co za tym idzie, program może być stosowany nawet na nieco starszych komputerach. VeraCrypt jest całkowicie darmowy!

Podobne Szyfrowanie danych

 • KeePass Password Safe

  KeePass to darmowa aplikacja należąca do kategorii programów szyfrujących - jest to manager haseł, pozwalający na bezpieczne zarządzanie hasłami.

 • VMPCrypt

 • TrueCrypt

  TrueCrypt jest aplikacją przeznaczoną do szyfrowania danych w "locie".

 • CryptBox 2015

  CryptBox 2015 oferuje menu graficzne, banalną obsługę oraz niezwykle skuteczne zabezpieczenia.

 • MyWinLocker

  MyWinLocker 4 jest aplikacją, która przyda się użytkownikom potrzebującym narzędzia do zapewnienia poufności danych przesyłanych przez Internet.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: VeraCrypt 1.0fAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie