Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Rainmeter 2.1

Kategoria: Rozszerzenia powłoki pulpitu
Producent: Rainmeter.net
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 11.08.2011
Rozmiar: 1,84 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 271

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Rainmeter 2.1

Rainmeter 2 to bardzo użyteczna i ciekawa aplikacja, pozwalająca na zmianę pulpitu wedle uznania użytkownika. Dzięki niej możliwe tworzenie jest pasków zadań, dodawanie gadżetów, pokazywanie informacji o sprzęcie, na jakim pracujemy, a nawet obsługiwanie poczty elektronicznej i czytnika RSS. To użyteczne narzędzie jest w dodatku całkowicie darmowe, a jego download to kwestia paru chwil – plik instalacyjny ma nieco ponad 3 MB. Nazwa aplikacji sugeruje pogodę („rain”, czyli „deszcz”) i rzeczywiście – mamy tu opcję wyświetlania informacji o warunkach meteorologicznych. To jednak tylko jedna z wielu użytecznych opcji.

Inne, niewymienione wcześniej, to możliwość wykorzystania Rainmeter jako notatnika, aplikacji kontrolującej zużycie baterii w laptopie, kalendarza, narzędzie do umieszczania informacji na Twitterze i inne. Każdy element jest w pełni konfigurowalny, a ile byśmy nie umieścili gadżetów na pulpicie, obciążenie procesora jest praktycznie niewyczuwalne. Dodatkowo można zmieniać wygląd całego programu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę „rainmeter skins”, aby zyskać dostęp do dziesiątków skórek. Jakby tego było mało, można wpisać również „rainmeter themes”, aby wyszukać i pobrać mnóstwo tematów. Za jedyny minus można policzyć brak polskiej wersji programu. Jeśli komuś sprawia problem obsługa aplikacji w tym języku, może również sprawdzić, czy nie ukazało się spolszczenie do niej.

Rainmeter to pogoda, wiadomości, poczta, notatki i wiele, wiele innych funkcji. Jako że wszystko to jest całkowicie bezpłatne, polecamy spróbować. Nie dość, że dostajemy możliwość posiadania wszystkich wygodnych funkcji w jednym miejscy, to do tego możemy je dowolnie konfigurować i sami decydować, co nam potrzeba, a co nie.

Podobne Rozszerzenia powłoki pulpitu

 • Windows 7 Logon Background Changer

  Windows 7 Logon Background Changer 1.3 to aplikacja przeznaczona dla wszystkich posiadaczy Windows 7, którym znudził się standardowy ekran logowania.

 • ViGlance

  ViGlance 2 to interesująca aplikacja, która pozwoli zamienić wygląd standardowych pulpitów Windows XP i Vista w stylu, jaki ma Windows 7.

 • ViStart

  Jedną z nowych cech systemów Windows, jakie wprowadziła Vista, było nowe menu oraz wygląd całości pulpitu.

 • WindowBlinds

  WindowBlinds 7.2 to interesująca propozycja dla każdego, kto nie lubi monotonii podczas używania komputera.

 • Seven Transformation Pack

  Seven Transformation Pack 5 to interesująca propozycja dla wszystkich posiadaczy Windows XP i Vista, którzy chcieliby, aby ich pulpit zaczął wyglądać tak, jak pulpit przeciętnego użytkownika Windows 7


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Rainmeter 2.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie