Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Rainmeter 2.1

Kategoria: Rozszerzenia powłoki pulpitu
Producent: Rainmeter.net
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 11.08.2011
Rozmiar: 1,84 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 265

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Rainmeter 2.1

Rainmeter 2 to bardzo użyteczna i ciekawa aplikacja, pozwalająca na zmianę pulpitu wedle uznania użytkownika. Dzięki niej możliwe tworzenie jest pasków zadań, dodawanie gadżetów, pokazywanie informacji o sprzęcie, na jakim pracujemy, a nawet obsługiwanie poczty elektronicznej i czytnika RSS. To użyteczne narzędzie jest w dodatku całkowicie darmowe, a jego download to kwestia paru chwil – plik instalacyjny ma nieco ponad 3 MB. Nazwa aplikacji sugeruje pogodę („rain”, czyli „deszcz”) i rzeczywiście – mamy tu opcję wyświetlania informacji o warunkach meteorologicznych. To jednak tylko jedna z wielu użytecznych opcji.

Inne, niewymienione wcześniej, to możliwość wykorzystania Rainmeter jako notatnika, aplikacji kontrolującej zużycie baterii w laptopie, kalendarza, narzędzie do umieszczania informacji na Twitterze i inne. Każdy element jest w pełni konfigurowalny, a ile byśmy nie umieścili gadżetów na pulpicie, obciążenie procesora jest praktycznie niewyczuwalne. Dodatkowo można zmieniać wygląd całego programu. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę „rainmeter skins”, aby zyskać dostęp do dziesiątków skórek. Jakby tego było mało, można wpisać również „rainmeter themes”, aby wyszukać i pobrać mnóstwo tematów. Za jedyny minus można policzyć brak polskiej wersji programu. Jeśli komuś sprawia problem obsługa aplikacji w tym języku, może również sprawdzić, czy nie ukazało się spolszczenie do niej.

Rainmeter to pogoda, wiadomości, poczta, notatki i wiele, wiele innych funkcji. Jako że wszystko to jest całkowicie bezpłatne, polecamy spróbować. Nie dość, że dostajemy możliwość posiadania wszystkich wygodnych funkcji w jednym miejscy, to do tego możemy je dowolnie konfigurować i sami decydować, co nam potrzeba, a co nie.

Podobne Rozszerzenia powłoki pulpitu

 • AlienGUIse

  AlienGUIse 2 to interesująca propozycja dla wszystkich posiadaczy systemów Windows Vista. Możemy dzięki niej dokonać zmiany wyglądu większości elementów tego systemu operacyjnego.

 • WindowBlinds

  WindowBlinds 7.2 to interesująca propozycja dla każdego, kto nie lubi monotonii podczas używania komputera.

 • FixWin 1.2

  Nie da się ukryć, że systemy operacyjne z rodziny Windows nie są nigdy wydawane perfekcyjnie. Świadczą o tym liczne poprawki i łatki, które co jakiś czas wydaje Microsoft. Niektórzy użytkownicy pomagają w łataniu dziur i to z ich inicjatywy powstał FixWin 1.2.

 • Yahoo! Widgets

  Yahoo! Widgets 4.5.2 to rzecz przeznaczona dla wszystkich tych użytkowników, którzy nie znoszą monotonii i lubią zmiany na swoim pulpicie.

 • DisplayFusion Pro

  Wygodne w użyciu i bardzo praktyczne narzędzie, za pomocą którego skonfigurujemy monitory podłączone do komputera.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Rainmeter 2.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie