Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Tomcat 7.0

Kategoria: Programowanie
Producent: Apache Software Foundation
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 24.10.2011
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 198

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Tomcat 7.0

Tomcat jest darmowym kontenerem servletów, pozwala on na uruchomienie różnego rodzaju aplikacji webowych, które zostały stworzone w technologii Java Server Pages (JSP) oraz Java Servlets. Program został stworzony i jest rozwijany przez fundację ASF oraz niezależnych programistów z całego świata skupionych w ramach projektu Apache, Napisany jest w Javie, wirtualna maszyna Javy jest jego podstawowym środowiskiem uruchomieniowym. Jest to środowisko dobrze znane wśród domowych użytkowników.

Tomcat wykorzystywany jest w serwerach aplikacji JEE (J2EE) takich jak Apache Geronimo czy Jboss. Aplikacja wyposażona jest w cały pakiet narzędzi, które ułatwiają zarządzanie i konfigurację programów. Najnowsza odsłona Tomcat posiada interfejsy programowania takie jak JSP 2.2,  Java Servlet 3.0 oraz EL (Expression Language) w wersji 2.2. wszystkie szczegółowe informacje znajdują się na oficjalnej stronie projektu. Są jednak dostępne tylko w angielskiej wersji językowej.
Podobne Programowanie

 • EditBone

  Pobierz niewielki, ale bardzo funkcjonalny program EditBone, niezbędny wszystkim programistom i webdeweloperom!

 • CodeLite

  CodeLite to bardzo popularne i co równie ważne darmowe, zintegrowane środowisko programistyczne dla języka C i C++, które zostało stworzone przez Erana Ifraha i jest udostępniane na wszystkie liczące się systemy operacyjne, takie jak Microsoft Windows, Linux czy Mac OS X. W porównaniu z innymi tego typu aplikacjami, CodeLite jest dużo prostszy w obsłudze i śmiało może służyć jako aplikacja szkoleniowa dla początkujących adeptów programowania, a wszystko dzięki intuicyjnemu interfejsowi GUI, który ułatwia poruszanie się po zaawansowanych opcjach programu i to bez znajomości dodatkowych komend.

 • Inno Setup 5.4

  Inno Setup 5.4 to aplikacja powstała z myślą o wszystkich twórcach programów, które użytkownik powinien instalować w systemie. Mamy tu do czynienia z wygodnym instalatorem, pomagającym w stworzeniu pliku wykonywalnego (.exe).

 • WinMerge

  WinMerge to bardzo prosty i co najważniejsze zupełnie darmowy program, za pomocą którego możliwe staje się porównanie dowolnych plików tekstowych.

 • Firebird

  Firebird to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych, który obok MySQL oraz PostgreSQL stanowi prawdziwą czołówkę, jeśli chodzi o tego typu serwery.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Tomcat 7.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie