Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Tobi 1.1

Kategoria: Programowanie
Producent: Inter-Spider
Licencja: Demo Licencja
Data dodania: 19.08.2008
Rozmiar: 2,2 Mb
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista
Liczba pobrań: 279

Demo

Wersja testowa oprogramowania na licencji shereware. Udostępniana bezpłatnie, bez ograniczenia czasowego. Programy w wersji demo nie posiadają pełnej funkcjonalności. Najczęściej w ten sposób wydawane są gry komputerowe.

Opis Tobi 1.1

Opis producenta

TOBI jest uniwersalnym systemem bazodanowym, gdzie użytkownik sam decyduje o obszarze zastosowań (tak, nie pojedynczego zastosowania, ale wielu jednocześnie zastosowań...) programu. TOBI pozwala dowolnie określić przeznaczenie obszaru bazodanowego - który dalej umownie będziemy nazywać „katalogiem” - poprzez wyliczenie cech, którymi będą opisywane wszystkie zapisy (rekordy) danego katalogu. Zauważmy wszakże, że tych katalogów może być wiele (ilość nie jest limitowana) - a każdy może być opisany innym zespołem cech! Co to w praktyce oznacza? Ano, nic innego, tylko to, że przy pomocy jednej i tej samej aplikacji możemy prowadzić magazyn, utrzymywać w niej bazę danych osobowych pracowników lub klientów, prowadzić w niej zapisy, dajmy na to, dokonywanych pomiarów meteorologicznych... co tylko będzie można opisać udostępniony­m zespołem cech, które sami nazwiemy. Wszystkie te obszary bazodanowe („katalogi”) będą do dyspozycji w ramach jednej i tej samej aplikacji, a użytkownik będzie mógł przełączać się między nimi stosownie do potrzeby chwili. Program posiada również tryb pracy jako aplikacji obsługi magazynu (odnotowuje zmiany stanów mag.). Umożliwia import danych do bazy z tekstowego pliku w formacie CSV (czyli informacji wyeksportowanych np. z arkusza Excela, bądź OOCalc-a).

Podobne Programowanie

 • Geany

  Czym jest dostępny wyłącznie na Linux Geany? Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, bowiem można traktować tą aplikację zarówno jako edytor tekstu, jak i środowisko programistyczne. Łączy ona obie te cechy w bardzo dobry sposób, stając się idealnym narzędziem dla programistów.

 • Lazarus

  Alternatywa dla Deplhi. Lazarus, czyli zintegrowane środowisko programistyczne to doskonałe narzedzie przydatne do tworzenia oprogramowania również dla systemów Windows CE i Qtopia.

 • InstallJammer

  InstallJammer 1.2.7 to darmowy (GNU - GPL) kreator programów instalacyjnych.

 • NetBeans

  NetBeans to zintegrowane środowisko programistyczne, które umożliwia tworzenie, modyfikowanie, a także konserwację różnego rodzaju oprogramowania.

 • Firebird

  Firebird to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych, który obok MySQL oraz PostgreSQL stanowi prawdziwą czołówkę, jeśli chodzi o tego typu serwery.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Tobi 1.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie