Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Notepad++ 5.5

Kategoria: Programowanie
Producent: N++ Team
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 24.09.2009
Rozmiar: 7,2MB
System operacyjny: Windows 95, 98, ME, 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 595

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Notepad++ 5.5

Notepad++ 5.5 to najnowszy, darmowy edytor tekstu i kodów źródłowych. Notepad++  stanowi idealną alternatywę dla systemowego Notatnika. Notepad++ oparty został na projekcie Scintilla a napisany jest w języku C++ z wykorzystaniem Win32 API i STL przez programistę używającego pseudonimu Don HO. Program Notepad++ obsługuje następujące języki programowania: C, C++, Java, C#, XML, HTML, PHP, JavaScript, RC resource file, makefile, ASCII, doxygen, pliki INI, pliki BATCH (BAT), ASP, VB/VBS źródła plików, SQL, Objective-C, CSS, Pascal, Perl, Python, Lua, TCL, Asembler, Ruby, Lisp, Scheme, Properties, Diff, Smalltalk, Postscript i VHDL. Program posiada bardzo rozbudowaną pomoc a postaci forum i strony NpWiki++, gdzie znajdują się artykuły, poradniki i instrukcje obsługi. Dokumenty te dostępne są online lub w formatach PDF i można je pobierać bezpłatnie. Program Notepad++ 5.5 do pobrania za darmo po kliknięciu na zielony przycisk pod tekstem. Pobierz Notepad++ 5.5 i inne programy z naszego serwisu.

Notepad++ 5.5 to program do edycji tekstu oferujący sporo unikalnych funkcji, niespotykanych w zwykłym Notatniku. Notepad++ 5.5. oferuje miedzy innymi podświetlanie składni, numerowanie linii, wyszukiwanie i zamiana ciągów znaków, edycję z podziałem ekranu, możliwość otwierania kilku plików jednocześnie w kartach i przechodzeniami między niby klawiszem tabulacji. Notepad++ 5.5 posiada funkcję autouzupełniania w wielu językach. Jeśli potrzebujesz języka, który nie jest zainstalowany domyślnie, odpowiednie rozszerzenia dostępne są na oficjalnej stronie Notepad++ w dziale download. Notepad++ 5.5 umożliwia kolorowanie aktualnie używanego języka programowania oraz drukowanie w kolorze z zachowaniem oryginalnych zaznaczeń. Notepad++ podświetla pary otwierających i zamykających nawiasów. Dzięki zakładkom można otworzyć w jednym oknie wiele dokumentów a opcja Zoom in/out pozwala powiększać i zmniejszać dowolnie widok dokumentu.

W Notepad++ można szybko otwierać i przesuwać dokumenty techniką przeciągnij i upuść (Drag ‘N' Drop). W aplikacji Notepad++ można tworzyć makra i wtyczki. Jeśli lubisz zmieniać wygląd używanego programu, możesz mienić skórkę Notepad++. Pobierz skórki ze strony oficjalnej notepad-plus.sourceforge.net. Wtyczki, dodatki oraz program Notepad++ 5.5 jest free. Istnieje możliwość całkowitego zastąpienia systemowego Notatnika programem Notepad++ 5.5 – aby to uczynić należy użyć narzędzia Notepad++ launcher, również dostępnego w dziale download producenta. Notepad++ 5.5 działa po polsku od momentu zainstalowania. (Należy jednak pamiętać, że osoby instalujące Notepad++ 5.5 z pliku ZIP będą potrzebować dla Notepad++ 5.5 pliku spolszczenie, jednak wersja dostępna w tym miejscu to plik EXE i osobne spolszczenie nie jest potrzebne). Pobierz edytor kodu Notepad++ 5.5 za darmo i przekonaj się jakie oferuje możliwości. Notepad++ 5.5 posiada wersję pl oraz czterdzieści siedem innych wersji językowych.

Licencja
Notepad++ rozpowszechniany na licencji GNU GPL, co w praktyce znaczy tyle, że Notepad++ 5.5 to freeware czyli całkowicie darmowy program. Notepad++ 5.5 nie jest trial – pobranie pliku, instalacja i używanie są w stu procentach bezpłatne. Autorzy zachęcają do wpłat, które pomogą w dalszym ciągu rozwijać Notepad++ i rozpowszechniać go za darmo.

Kompatybilność
Notepad++ działa w następujących systemach operacyjnych: Windows Vista, Windows 95, Windows Me, Windows XP, Windows 2000, Windows NT, Windows 98. Istnieje możliwość wystąpienia błędów podczas używania Notepad++ na Windows 7 a autorzy oficjalnie nie potwierdzają kompatybilności.

Polecamy darmowy i wszechstronny program Notepad++ 5.5. Ściągnij ten i inne narzędzia służące do programowania z naszego serwisu.

Podobne Programowanie

 • Firebird

  Firebird to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych, który obok MySQL oraz PostgreSQL stanowi prawdziwą czołówkę, jeśli chodzi o tego typu serwery.

 • EditBone

  Pobierz niewielki, ale bardzo funkcjonalny program EditBone, niezbędny wszystkim programistom i webdeweloperom!

 • Dev-C++

  Dev-C++ jest to zintegrowane środowisko programistyczne IDE wykorzystywane na systemach operacyjnych z rodziny Windows.

 • Eclipse

  Eclipse to zintegrowane środowisko programistyczne napisane w Javie, które umożliwia tworzenie aplikacji właśnie w tym języku.

 • CodeLite

  CodeLite to bardzo popularne i co równie ważne darmowe, zintegrowane środowisko programistyczne dla języka C i C++, które zostało stworzone przez Erana Ifraha i jest udostępniane na wszystkie liczące się systemy operacyjne, takie jak Microsoft Windows, Linux czy Mac OS X. W porównaniu z innymi tego typu aplikacjami, CodeLite jest dużo prostszy w obsłudze i śmiało może służyć jako aplikacja szkoleniowa dla początkujących adeptów programowania, a wszystko dzięki intuicyjnemu interfejsowi GUI, który ułatwia poruszanie się po zaawansowanych opcjach programu i to bez znajomości dodatkowych komend.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Notepad++ 5.5Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie