Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

GDB 7.0

Kategoria: Programowanie
Producent: Free Software Foundation, Inc.
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 15.10.2009
System operacyjny: Windows 95, 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista, NT, 7
Liczba pobrań: 479

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis GDB 7.0

GDB 7.0 to najnowsza wersja popularnego debuggera. Program ten pozwala widzieć, co dzieje się w innym programie w czasie jego działania lub, co działo się w danym programie, gdy doszło do jego awarii. GDB ma cztery główne zadania: startować pogram i określać, co wpływa na jego działanie; zatrzymywać program w określonych warunkach; analizować okoliczności, w jakich nastąpiło zatrzymanie lub awaria programu; konfigurować program tak, aby identyfikować, analizować i naprawiać błędy. W GDB można analizować programy napisane, między innymi, w językach: Ada, C, C++, Objective-C, Pascal. Program GDB nie działa po polsku. Już dziś możesz wypróbować GDB 7.0 – download z naszej strony. GDB dostępny jest za darmo.

Bardzo dobrą wiadomością jest wprowadzenie możliwość oskryptowania GDB w języku Python. Nowościami są opcje debugowania wieloarchitekturowego i wieloprocesorowego. GDB 7.0 posiada funkcję reverse debugging, która pozwala zapisywać stan programu w kolejnych krokach oraz cofać się w historii ich wykonywania. DGB 7.0 to program, który umożliwia również non-stop debugging – opcja zatrzymywania jednego wątku w aplikacji wielowątkowej w czasie gdy pozostałe wątki są kontynuowane. Ściągnij GDB za free już teraz.

GDB 7.0, najnowszy program z serii, wyposażony został w nowy interfejs do kompilacji JIT. Wprowadzono opcjonalne punkty przerwania oraz obsługę znaków wielobajtowych i poszerzone zestawy znaków. Nowością jest możliwość wstrzymania wykonania programu przy wywołaniu funkcji systemowej. GDB pozwala, aby współdzielone biblioteki były pobierane automatycznie w czasie debugowania zdalnego. W nowym GDB 7.0 wprowadzono usprawnienia w gdbserver. Na liście obsługiwanych docelowych platform znalazły się Lattice Mico32, x86/x86_64 ICOS, S+core 3 oraz x86 Windows CE (w trybie zdalnego debugowania). Nowością jest funkcja inline, przełączania wątków na architekturze Tru64 oraz przełączania zadań w Ada. GDB działa na większości systemów Microsoft Windows, dotyczy to GDB i Windows 7.

Licencja

GDB 7.0 rozpowszechniany jest na zasadach licencji wolnego oprogramowania GNU, co w praktyce oznacza, że GDB, tak jak freeware, dostępny jest całkowicie za darmo. GDB w wersji pl nie jest dostępny. Dostępne wersje językowe to angielska, japońska i rosyjska. Nie ma dla GDB pliku spolszczenie. GDB ściągnij

Polecamy popularny debugger GDB w wersji 7.0 – pobierz i przekonaj się jakie zmiany wprowadzono. Odwiedź nasz dział download, gdzie znajdziesz podobne do GDB programy do pobrania za darmo.

Podobne Programowanie

 • Inno Setup 5.4

  Inno Setup 5.4 to aplikacja powstała z myślą o wszystkich twórcach programów, które użytkownik powinien instalować w systemie. Mamy tu do czynienia z wygodnym instalatorem, pomagającym w stworzeniu pliku wykonywalnego (.exe).

 • Tomcat

  Tomcat jest darmowym kontenerem servletów.

 • WinMerge

  WinMerge to bardzo prosty i co najważniejsze zupełnie darmowy program, za pomocą którego możliwe staje się porównanie dowolnych plików tekstowych.

 • Unity

  Unity jest aplikacją służącą do tworzenia gier 3D na platformę Mac OS X, przeglądarki internetowe (Firefox, Safari, Internet Explorer), system Windows, konsole Wii, Xbox 360 i PS3.

 • Geany

  Czym jest dostępny wyłącznie na Linux Geany? Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, bowiem można traktować tą aplikację zarówno jako edytor tekstu, jak i środowisko programistyczne. Łączy ona obie te cechy w bardzo dobry sposób, stając się idealnym narzędziem dla programistów.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: GDB 7.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie