Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

GDB 7.3

Kategoria: Programowanie
Producent: Projekt GNU
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 03.08.2011
Rozmiar: 24,2 MB
System operacyjny: Windows ME, 2000, XP, 2003, Vista, NT, 7
Liczba pobrań: 450

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis GDB 7.3

GDB to dość popularny debuger, który umożliwia dynamiczną analizę innych programów, dzięki czemu jego użytkownicy mogą wykryć ewentualne błędy w ich funkcjonowaniu lub też mogą sprawdzić poprawność wybranego kodu. Program ten jest też znany pod nazwą GNU Project Debugger i obsługuje aplikacje napisane w różnych językach, m.in. Ada, C, C++, Objective-C, Pascal i wielu innych. Podczas analizy wybranego programu, GDB umożliwia jego uruchomienie i analizę jego zachowań, zatrzymanie programu w specjalnych warunkach, analizę tego co dzieje się z programem podczas zatrzymania, a także wprowadzanie zmian w programie i sprawdzenie ich efektów.

Warto pamiętać, że GDB działa w trybie tekstowym, ale na szczęście większość z dostępnych zintegrowanych środowisk programistycznych, które zostały wyposażone w GUI, a więc interfejs graficzny, umożliwia wyświetlanie wyników pracy w GDB w dużo atrakcyjniejszy, niż tekstowy sposób. Download GDB otwiera także dostęp do innych narzędzi, przydatnych przy debugowaniu, takich jak, m.in. PSIM. Jeżeli chodzi o zmiany w tej wersji GNU Project Debugger, to do najważniejszych należy dodanie wsparcia dla języka D oraz ARM Symbian, a także poprawa obsługi języka Python.  GDB na pobierz to najnowsza wersja programu, która jednak podobnie jak poprzedniczki nie jest dostępna w polskiej wersji językowej. Na szczęście można ją pobrać zupełnie za darmo i sprawdzić na własnej skórze, jak spisuje się ten program w akcji. 

Podobne Programowanie

 • NetBeans

  NetBeans to zintegrowane środowisko programistyczne, które umożliwia tworzenie, modyfikowanie, a także konserwację różnego rodzaju oprogramowania.

 • CodeLite

  CodeLite to bardzo popularne i co równie ważne darmowe, zintegrowane środowisko programistyczne dla języka C i C++, które zostało stworzone przez Erana Ifraha i jest udostępniane na wszystkie liczące się systemy operacyjne, takie jak Microsoft Windows, Linux czy Mac OS X. W porównaniu z innymi tego typu aplikacjami, CodeLite jest dużo prostszy w obsłudze i śmiało może służyć jako aplikacja szkoleniowa dla początkujących adeptów programowania, a wszystko dzięki intuicyjnemu interfejsowi GUI, który ułatwia poruszanie się po zaawansowanych opcjach programu i to bez znajomości dodatkowych komend.

 • UltraEdit

  UltraEdit to zaawansowany edytor tekstowy, który został stworzony z myślą o najbardziej wymagających użytkownikach tego typu aplikacji, takich jak pisarze czy dziennikarze.

 • Lazarus

  Alternatywa dla Deplhi. Lazarus, czyli zintegrowane środowisko programistyczne to doskonałe narzedzie przydatne do tworzenia oprogramowania również dla systemów Windows CE i Qtopia.

 • Eclipse

  Eclipse to zintegrowane środowisko programistyczne napisane w Javie, które umożliwia tworzenie aplikacji właśnie w tym języku.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: GDB 7.3Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie