Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Firebird 2.1.3

Kategoria: Programowanie
Producent: Firebird Foundation
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 15.10.2009
System operacyjny: Windows 95, 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista, NT, 7
Liczba pobrań: 2707

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis Firebird 2.1.3

Firebird (zwany czasem błędnie Firebird SQL) jest systemem obsługi relacyjnych baz danych, zgodny ze standardem ANSI SQL-92. Obok MySQL i PostgreSQL, Firebird to najpopularniejszy wolnodostępny program do zarządzania bazą danych. Firebird oferuje wiele elementów standardu SQL-99 oraz SQL:2003. Firebird sql serwer rozwijany jest w oparciu o kod źródłowy serwera InterBase 6.0 firmy Inprise Corporation (znanej teraz jako Borland Software Corporation). Firebird możesz ściągnąć za darmo oraz używać bez ograniczeń i bez rejestracji. Firebird nie jest po polsku. Firebird czeka do pobrania już teraz.

Firebird 2.1.3, czyli najnowszy z serii Firebird, umożliwia pełną obsługę procedur wbudowanych, wyzwalaczy, transakcji AMID, wielu wersji tego samego rekordu (Multi Generational Architecture). Firebird posiada sporo możliwości podłączenia aplikacji do bazy - natywnie poprzez API, sterowniki dbExpress, ODBC, OLEDB, .Net, natywny sterownik JDBC typu 4, moduły Python, PHP, Perl, Ruby i inne. Firebird pozwala korzystać z zewnętrznych bibliotek funkcji (UDFs). Aplikacja posiada wiele narzędzi, między innymi graficzne narzędzia do administrowania i narzędzia do replikacji. Jeśli chcesz wypróbować Firebird, ściągnij go klikając na zielny button pod tekstem. Firebird jest dostępny całkowicie free.

Firebird gwarantuje integralność danych (Referential Integrity), przyrostowe kopie bezpieczeństwa (Incremental Backups), pełną implementację kursorów w PSQL, wyzwalacze dla połączeń oraz transakcji oraz tabele monitorujące i tymczasowe. Istnieje możliwość używania jednoplikowej wersji embedded, która może być użyta, na przykład, do tworzenia katalogów na płytach CD oraz jednostanowiskowych lub demonstracyjnych wersji aplikacji. Firebird posiada wewnętrzny język dla procedur wbudowanych oraz wyzwalaczy (PSQL). Firebird jest aplikacja bardzo przyjazną w użyciu - nie wymaga ani specjalnego środowiska do działania, ani obsługi przez specjalizowanych administratorów ani konfigurowania (po prostu wystarczy go zainstalować). Firebird skupia dużą społeczność użytkowników, a za czym idzie łatwa dostępność do forów, gdzie można uzyskać pomoc. Ze stron Firebird możliwy jest download rozmaitych przewodników dla użytkowników.

Wymagania systemowe

Firebird działa w środowisku systemu operacyjnego Linux, Windows, Mac OS X i wielu innych. Firebird jest kompatybilny z systemami Windows 95, Windows 98, Windows ME, Windows NT, Windows 2000, Windows 2003, Windows XP, Windows Vista. Firebird działa na Windows 7. Firebird w wersji pl nie działa. Nie ma również pliku Firebird spolszczenie.

Licencja

Firebird nie jest trial – może być używany bez konieczności rejestracji lub wnoszenia opłat, nawet w celach komercyjnych. Firebird rozpowszechniany jest na licencji InterBase Public License (w skrócie IPL), czyli jednej z rodzajów wolnego oprogramowania. Oznacza to, że Firebird, tak jak freeware, dostępny jest za darmo. Wybierz Firebird, pobierz z naszej strony. Odwiedź nasz dział Windows, gdzie znajdziesz setki darmowych najnowszych programów.

Podobne Programowanie

 • Eclipse

  Eclipse to zintegrowane środowisko programistyczne napisane w Javie, które umożliwia tworzenie aplikacji właśnie w tym języku.

 • Firebird

  Firebird to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych, który obok MySQL oraz PostgreSQL stanowi prawdziwą czołówkę, jeśli chodzi o tego typu serwery.

 • Code::Blocks Studio 10

  Code::Blocks Studio to darmowe, zintegrowane środowisko programistyczne, które umożliwia tworzenie aplikacji w języku C i C++.

 • NetBeans

  NetBeans to zintegrowane środowisko programistyczne, które umożliwia tworzenie, modyfikowanie, a także konserwację różnego rodzaju oprogramowania.

 • BlueJ 3

  BlueJ 3 to aplikacja przeznaczona dla wszystkich programistów zajmujących się tworzeniem aplikacji w języku Java. Szczególny nacisk kładzie się tu na początkujących, którzy mogą dzięki temu nauczyć się wszystkich niezbędnych rzeczy przy używaniu tego języka.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Firebird 2.1.3Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie