Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Firebird 2.5

Kategoria: Programowanie
Producent: Firebird Foundation Inc.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 03.08.2011
Rozmiar: 6.45 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, NT, 7
Liczba pobrań: 1140

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Firebird 2.5

Firebird to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych, który obok MySQL oraz PostgreSQL stanowi prawdziwą czołówkę, jeśli chodzi o tego typu serwery. Firebird jest rozwijany w oparciu o kod źródłowy serwera InterBase 6.0 i jest w pełni zgodny ze standardem ANSI SQL-92, zawierając także różne elementy standardów SQL-99 oraz SQL:2003. Z najważniejszych funkcji tego serwera warto wymienić pełną obsługę procedur składowanych oraz wyzwalaczy, a także wielu wersji tego samego rekordu oraz integralność referencji. Zaletą tego serwera jest jego multiplatformowość i dlatego z powodzeniem może być używany przez użytkowników zarówno systemu Windows, jak i Linux oraz Mac OS X.

Aktualna wersja serwera dodała wsparcie dla wyrażeń regularnych, a także możliwość pobierania danych ze zdalnych baz danych. Download Firebird pozwala ponadto na wykonywanie transakcji zgodnych z ACID, oferując jednocześnie wiele narzędzi do zarządzania, a także replikacji danych. Z innych nowości warto jeszcze wspomnieć o implementacji nowej architektury serwera o nazwie SuperClassic, o możliwości zadawania zapytań i wymiany danych pomiędzy różnymi bazami danych, a także o ulepszeniu zarządzania użytkownikami. Serwer jest dostępny zarówno w wersji 32bitowej, jak i 64bitowej. Firebird na pobierz to klasyczna wersja serwera pod system operacyjny Windows. Jeśli potrzebujesz jego innej wersji, to warto odwiedzić stronę twórców.  

Podobne Programowanie

 • Inno Setup 5.4

  Inno Setup 5.4 to aplikacja powstała z myślą o wszystkich twórcach programów, które użytkownik powinien instalować w systemie. Mamy tu do czynienia z wygodnym instalatorem, pomagającym w stworzeniu pliku wykonywalnego (.exe).

 • Lazarus

  Alternatywa dla Deplhi. Lazarus, czyli zintegrowane środowisko programistyczne to doskonałe narzedzie przydatne do tworzenia oprogramowania również dla systemów Windows CE i Qtopia.

 • Eclipse

  Eclipse to zintegrowane środowisko programistyczne napisane w Javie, które umożliwia tworzenie aplikacji właśnie w tym języku.

 • wxDev-C

  wxDev-C++ to darmowe, zintegrowane środowisko programistyczne, które bazuje na popularnym Dev-C++, rozszerzając go o kilka nowych funkcji.

 • REPCoder

  Jeżeli szukasz profesjonalnej aplikacji, dzięki której będziesz sprawnie programował oraz obsługiwał raporty bazodanowe, spróbuj program REPCoder.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Firebird 2.5Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie