Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Dev-C++ 5.5

Kategoria: Programowanie
Producent: orwelldevcpp
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 09.11.2011
Data modyfikacji: 10.01.2014
Rozmiar: 23.8 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 486

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Dev-C++ 5.5

Dev-C++ jest to zintegrowane środowisko programistyczne IDE wykorzystywane na systemach operacyjnych z rodziny Windows. Aplikacja ta została stworzona do obsługi języków programowania C oraz C++. Jest to świetne narzędzie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z programowaniem jak i tych, którzy już tworzą bardziej skomplikowane projekty. 

Program posiada wszystkie narzędzia niezbędne przy tworzeniu programów komputerowych, dzięki czemu znacznie usprawnia i przyspiesza pracę. Pomimo dużej liczby funkcji jakie posiada aplikacja, praca z nią jest łatwa i prosta. Program posiada intuicyjny i przejrzysty interfejs graficzny. Dev-C++ daje możliwość tworzenia zarówno niewielkich prostych programików jak i znacznie bardziej rozbudowanych aplikacji posiadających interfejs graficzny. 

Możliwe jest również tworzenie dynamicznych oraz statycznych bibliotek jak również programów, które wykorzystują możliwości bibliotek graficznych OpenGL czy Direct3D. Aplikacja dzięki zastosowaniu systemu kart umożliwia pracę z wieloma plikami jednocześnie. Mamy tu takie funkcje jak klient systemu kontroli wersji CVS, kolorowanie składni, mechanizm skrótów klawiszowych czy przeglądarka klas, które zostały wykorzystane w projekcie. Dev-C++ umożliwia również import projektów, które zostały przygotowane w Visual C++. Funkcje programu mogą być rozszerzane dzięki stosowaniu tzw. DevPacków, dzięki nim program może obsługiwać kolejne biblioteki, szablony itp. Program dostępny jest na darmowej licencji. Zapraszamy do podzielenia się uwagami na jego temat.

Podobne Programowanie

 • Eclipse

  Eclipse to zintegrowane środowisko programistyczne napisane w Javie, które umożliwia tworzenie aplikacji właśnie w tym języku.

 • NetBeans

  NetBeans to zintegrowane środowisko programistyczne, które umożliwia tworzenie, modyfikowanie, a także konserwację różnego rodzaju oprogramowania.

 • WinMerge

  WinMerge to bardzo prosty i co najważniejsze zupełnie darmowy program, za pomocą którego możliwe staje się porównanie dowolnych plików tekstowych.

 • Geany

  Czym jest dostępny wyłącznie na Linux Geany? Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, bowiem można traktować tą aplikację zarówno jako edytor tekstu, jak i środowisko programistyczne. Łączy ona obie te cechy w bardzo dobry sposób, stając się idealnym narzędziem dla programistów.

 • Installshield

  Installshield jest aplikacją, która służy do tworzenia instalatorów z wykorzystaniem wizualnych kreatorów.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Dev-C++ 5.5Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie