Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

CodeLite 3.5.5377

Kategoria: Programowanie
Producent: Eran Ifrah
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 16.05.2011
Data modyfikacji: 30.12.2011
Rozmiar: 12,85 MB
System operacyjny: Windows XP, 2003, Vista, 7
Liczba pobrań: 206

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis CodeLite 3.5.5377

CodeLite to bardzo popularne i co równie ważne darmowe, zintegrowane środowisko programistyczne dla języka C i C++, które zostało stworzone przez Erana Ifraha i jest udostępniane na wszystkie liczące się systemy operacyjne, takie jak Microsoft Windows, Linux czy Mac OS X. W porównaniu z innymi tego typu aplikacjami, CodeLite jest dużo prostszy w obsłudze i śmiało może służyć jako aplikacja szkoleniowa dla początkujących adeptów programowania, a wszystko dzięki intuicyjnemu interfejsowi GUI, który ułatwia poruszanie się po zaawansowanych opcjach programu i to bez znajomości dodatkowych komend. Aplikacja oferuje w edytorze kodu wsparcie nie tylko dla C i C++, ale także dla m.in. Java, Perl, XML, Makefile, PHP, JavaScript czy HTML, pozwalając na wyróżnienie i kolorowanie składni w szybki i łatwy sposób.

Oprócz licznych opcji dostępnych już po instalacji programu, CodeLite umożliwia download dodatkowych pluginów, które w zależności od potrzeb użytkownika, mogą znacznie poszerzyć funkcjonalność aplikacji. Program jest udostępniany na licencji GNU GPL i jest całkowicie darmowy. Przeszkadza jedynie brak polskiej wersji, ale być może w przyszłości się ona pojawi. 

Podobne Programowanie

 • Firebird

  Firebird to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych, który obok MySQL oraz PostgreSQL stanowi prawdziwą czołówkę, jeśli chodzi o tego typu serwery.

 • WinMerge

  WinMerge to bardzo prosty i co najważniejsze zupełnie darmowy program, za pomocą którego możliwe staje się porównanie dowolnych plików tekstowych.

 • Tomcat

  Tomcat jest darmowym kontenerem servletów.

 • Lazarus

  Alternatywa dla Deplhi. Lazarus, czyli zintegrowane środowisko programistyczne to doskonałe narzedzie przydatne do tworzenia oprogramowania również dla systemów Windows CE i Qtopia.

 • Eclipse

  Eclipse to zintegrowane środowisko programistyczne napisane w Javie, które umożliwia tworzenie aplikacji właśnie w tym języku.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: CodeLite 3.5.5377Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie