Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Code::Blocks Studio 10 10

Kategoria: Programowanie
Producent: The Code::Blocks Team
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 03.08.2011
Rozmiar: 22,20 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 412

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Code::Blocks Studio 10 10

Code::Blocks Studio to darmowe, zintegrowane środowisko programistyczne, które umożliwia tworzenie aplikacji w języku C i C++.  Aplikacja oferuje wsparcia dla najpopularniejszych kompilatorów, takich jak GCC (MingW / GNU GCC), MSVC++, Digital Mars, Borland C++ 5.5, Open Watcom i wielu innych, a także umożliwia zarządzanie kilkoma plikami jednocześnie, dzięki specjalnemu interfejsowi, przypominającemu trochę GUI klasycznej przeglądarki internetowej. Z innych funkcji tego środowiska, warto wspomnieć o wsparciu debuggera dla MS CDB, a także o możliwości importowania projektów z MSVC i Dev-C++. Download Code::Blocks Studio to doskonała oferta dla początkujących programistów, a wszystko dzięki czytelnemu interfejsowi, który ułatwia poruszanie się po licznych opcjach tego narzędzia.

Program samodzielnie potrafi również generować podpowiedzi, ułatwiające zarządzanie jego ustawieniami, a także kolorować składnie, co znacznie ułatwia proces programowania. Jedną z wad tego środowiska jest brak polskiej wersji językowej. Do plusów natomiast warto jeszcze zaliczyć możliwość rozbudowania dostępnego na pobierz Code::Blocks Studio o dodatkowe elementy, udostępniane w postaci pluginów lub poprzez własne rozszerzenia, stworzone w oparciu o udostępnione na stronie projektu źródła. Code::Blocks Studio jest dostępny w wersji zarówno pod Windows, jak i Linux oraz Mac OS X. 

Podobne Programowanie

 • Unity

  Unity jest aplikacją służącą do tworzenia gier 3D na platformę Mac OS X, przeglądarki internetowe (Firefox, Safari, Internet Explorer), system Windows, konsole Wii, Xbox 360 i PS3.

 • Installshield

  Installshield jest aplikacją, która służy do tworzenia instalatorów z wykorzystaniem wizualnych kreatorów.

 • GDB

  GDB to dość popularny debuger, który umożliwia dynamiczną analizę innych programów, dzięki czemu jego użytkownicy mogą wykryć ewentualne błędy w ich funkcjonowaniu lub też mogą sprawdzić poprawność wybranego kodu.

 • NetBeans

  NetBeans to zintegrowane środowisko programistyczne, które umożliwia tworzenie, modyfikowanie, a także konserwację różnego rodzaju oprogramowania.

 • Geany

  Czym jest dostępny wyłącznie na Linux Geany? Jednoznacznej odpowiedzi nie ma, bowiem można traktować tą aplikację zarówno jako edytor tekstu, jak i środowisko programistyczne. Łączy ona obie te cechy w bardzo dobry sposób, stając się idealnym narzędziem dla programistów.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Code::Blocks Studio 10 10Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie