Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Code::Blocks Studio 10 10

Kategoria: Programowanie
Producent: The Code::Blocks Team
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 03.08.2011
Rozmiar: 22,20 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 414

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Code::Blocks Studio 10 10

Code::Blocks Studio to darmowe, zintegrowane środowisko programistyczne, które umożliwia tworzenie aplikacji w języku C i C++.  Aplikacja oferuje wsparcia dla najpopularniejszych kompilatorów, takich jak GCC (MingW / GNU GCC), MSVC++, Digital Mars, Borland C++ 5.5, Open Watcom i wielu innych, a także umożliwia zarządzanie kilkoma plikami jednocześnie, dzięki specjalnemu interfejsowi, przypominającemu trochę GUI klasycznej przeglądarki internetowej. Z innych funkcji tego środowiska, warto wspomnieć o wsparciu debuggera dla MS CDB, a także o możliwości importowania projektów z MSVC i Dev-C++. Download Code::Blocks Studio to doskonała oferta dla początkujących programistów, a wszystko dzięki czytelnemu interfejsowi, który ułatwia poruszanie się po licznych opcjach tego narzędzia.

Program samodzielnie potrafi również generować podpowiedzi, ułatwiające zarządzanie jego ustawieniami, a także kolorować składnie, co znacznie ułatwia proces programowania. Jedną z wad tego środowiska jest brak polskiej wersji językowej. Do plusów natomiast warto jeszcze zaliczyć możliwość rozbudowania dostępnego na pobierz Code::Blocks Studio o dodatkowe elementy, udostępniane w postaci pluginów lub poprzez własne rozszerzenia, stworzone w oparciu o udostępnione na stronie projektu źródła. Code::Blocks Studio jest dostępny w wersji zarówno pod Windows, jak i Linux oraz Mac OS X. 

Podobne Programowanie

 • Tomcat

  Tomcat jest darmowym kontenerem servletów.

 • InstallJammer

  InstallJammer 1.2.7 to darmowy (GNU - GPL) kreator programów instalacyjnych.

 • NetBeans

  NetBeans to zintegrowane środowisko programistyczne, które umożliwia tworzenie, modyfikowanie, a także konserwację różnego rodzaju oprogramowania.

 • Firebird

  Firebird to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych, który obok MySQL oraz PostgreSQL stanowi prawdziwą czołówkę, jeśli chodzi o tego typu serwery.

 • Resource Hacker

  Resource Hacker 3.4.0.79 to aplikacja przeznaczona dla wszystkich programistów, którzy szukają dobrego narzędzia do edycji plików Win32. Dzięki niemu możemy otwierać .exe, .ocx., .dll, .cpl i .src.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Code::Blocks Studio 10 10Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie