Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

BlueJ 3

Kategoria: Programowanie
Producent: Michael Kolling
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 12.11.2010
Rozmiar: 5.48 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 235

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis BlueJ 3

BlueJ 3 to aplikacja przeznaczona dla wszystkich programistów zajmujących się tworzeniem aplikacji w języku Java. Szczególny nacisk kładzie się tu na początkujących, którzy mogą dzięki temu nauczyć się wszystkich niezbędnych rzeczy przy używaniu tego języka. A spróbować może każdy – tym bardziej, że aplikacja ta nie kosztuje ani grosza. Jest on udostępniona na licencji GNU General Public License w wersji na systemy Windows, Mac oraz Linux Ubuntu i Debian. Można także zapisywać efekty pracy w formacie .jar.

Download BlueJ nie trwa długo – plik instalacyjny ma zaledwie 5 MB. Edytor przedstawiony jest dość przejrzyście, a jedna z najbardziej podkreślanych przez użytkowników zalet tego środowiska to graficzna reprezentacja stworzonych klas. Dzięki temu rozwiązaniu bardzo łatwo rozeznać się, jak zbudowany jest program. Nie ma co prawda polskiej edycji BlueJ, ale łatwy w obsłudze interfejs nie powinien nikomu sprawiać problemów – o czym można przekonać się w każdej chwili, ściągając program za darmo z tej strony.

Jakie możliwości daje jeszcze BlueJ 3? Mamy tu dowolne działania na klasach, operacje na metodach obiektów, czy też ich tworzenie. Dodatkowo można ściągać z Internetu darmowe wtyczki, które dodają do aplikacji kolejne funkcje. Trzeba jednak zauważyć, że aby program działał, należy zainstalować pełne środowisko Java 6 – znane także jako JDK 6. Dostępne jest one na naszych stronach.

Warto zauważyć, że aplikacja ta jest cały czas rozwijana, zaś uwagi użytkowników są mile widziane. Można więc samemu zasugerować kierunek rozwoju tego programu, ale najpierw oczywiście trzeba go pobrać i zobaczyć, jak sprawuje się aktualna edycja.

Podobne Programowanie

 • Code::Blocks Studio 10

  Code::Blocks Studio to darmowe, zintegrowane środowisko programistyczne, które umożliwia tworzenie aplikacji w języku C i C++.

 • WinMerge

  WinMerge to bardzo prosty i co najważniejsze zupełnie darmowy program, za pomocą którego możliwe staje się porównanie dowolnych plików tekstowych.

 • Unity

  Unity jest aplikacją służącą do tworzenia gier 3D na platformę Mac OS X, przeglądarki internetowe (Firefox, Safari, Internet Explorer), system Windows, konsole Wii, Xbox 360 i PS3.

 • Lazarus

  Alternatywa dla Deplhi. Lazarus, czyli zintegrowane środowisko programistyczne to doskonałe narzedzie przydatne do tworzenia oprogramowania również dla systemów Windows CE i Qtopia.

 • Firebird

  Firebird to jeden z najpopularniejszych systemów zarządzania relacyjnymi bazami danych, który obok MySQL oraz PostgreSQL stanowi prawdziwą czołówkę, jeśli chodzi o tego typu serwery.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: BlueJ 3Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie