Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Lazarus 1.0.8

Kategoria: Programowanie
Producent: Miracle Concepts Inc.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 28.03.2013
Rozmiar: 110,7MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 129

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Lazarus 1.0.8

Lazarus to typowe zintegrowane środowisko programistyczne (IDE), które jest w pełni kompatybilne z programem Delphi oraz bibliotekami LCL (Lazarus Component Library). Mamy tutaj do czynienia z tworzeniem okien programu za pomocą popularnej metody drag and drop. Ponadto zaimplementowane biblioteki The Interface zapewniają niemal błyskawiczne przejścia pomiędzy róznymi interfejsami oraz systemami. W obecnej wersji mamy do czynienia z obsługą interfejsów typu WIN32 GDI, GTK+ 1.2.x (Unix, Mac OS X), GTK+ 2.x, Qt 4 (C++) oraz Windows CE. Co ważne, proponowaną aplikację programista wykorzystać może także w trakcie tworzenia projektu o zamkniętym kodzie. Twórcy oferują także wsparcie dla tworzenia oprogramowania dla urządzeń typu PDA z Windows CE i Qtopia i już niebawem dla PalmOS i Symbiana.

Podobne Programowanie

 • Unity

  Unity jest aplikacją służącą do tworzenia gier 3D na platformę Mac OS X, przeglądarki internetowe (Firefox, Safari, Internet Explorer), system Windows, konsole Wii, Xbox 360 i PS3.

 • CodeLite

  CodeLite to bardzo popularne i co równie ważne darmowe, zintegrowane środowisko programistyczne dla języka C i C++, które zostało stworzone przez Erana Ifraha i jest udostępniane na wszystkie liczące się systemy operacyjne, takie jak Microsoft Windows, Linux czy Mac OS X. W porównaniu z innymi tego typu aplikacjami, CodeLite jest dużo prostszy w obsłudze i śmiało może służyć jako aplikacja szkoleniowa dla początkujących adeptów programowania, a wszystko dzięki intuicyjnemu interfejsowi GUI, który ułatwia poruszanie się po zaawansowanych opcjach programu i to bez znajomości dodatkowych komend.

 • Inno Setup 5.4

  Inno Setup 5.4 to aplikacja powstała z myślą o wszystkich twórcach programów, które użytkownik powinien instalować w systemie. Mamy tu do czynienia z wygodnym instalatorem, pomagającym w stworzeniu pliku wykonywalnego (.exe).

 • BlueJ 3

  BlueJ 3 to aplikacja przeznaczona dla wszystkich programistów zajmujących się tworzeniem aplikacji w języku Java. Szczególny nacisk kładzie się tu na początkujących, którzy mogą dzięki temu nauczyć się wszystkich niezbędnych rzeczy przy używaniu tego języka.

 • PGDesigner

  PGDesigner to niewielki program stworzony z myślą o administratorach baz danych PostgreSQL, który umożliwia ich szybkie i proste modyfikowanie.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Lazarus 1.0.8Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie