Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

SHAREit 4.0

Kategoria: Pozostałe
Producent: SHAREit Technologies
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 01.08.2016
Rozmiar: 4,9 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8, 10
Liczba pobrań: 5

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis SHAREit 4.0

SHAREit to prosty w obsłudze program, za pomocą którego szybko i bezprzewodowo prześlemy pliki pomiędzy komputerem osobistym, a urządzeniami mobilnymi takimi jak smartfony czy tablety, działającymi pod kontrolą systemów Google Android, Apple iOS czy też Microsoft Windows. Oczywiście do poprawnego działania niezbędna jest instalacja odpowiedniej aplikacji na urządzeniu mobilnym. 

Program przeznaczony jest dla użytkowników, którzy do tej pory próbowali przesyłać pliki do komputera lub na urządzenia mobilne korzystając z chmury lub innych, nie zawsze działających rozwiązań. Od teraz SHAREit znacząco upraszcza cały proces, zaś jedynym wymaganiem jest podłączenie do tej samej sieci lokalnej, aby urządzenia mogły się ze sobą komunikować. Oznacza to, że w zaciszu domowym możemy połączyć ze sobą praktycznie wszystkie urządzenia by te dzieliły się plikami między sobą. Zdjęcia ze smartfona możemy przesłać na komputer, muzykę z komputera na tablet itp. 

Konfiguracja, jak i działanie programu jest bardzo prosty i nikomu nie powinna sprawić problemu. Za pomocą SHAREit możemy przykładowo przesłać wszystkie informacje ze smartfona lub tabletu na dysk komputera. Wystarczy tylko raz skonfigurować program, aby potem korzystać z niego praktycznie odruchowo. Cały transfer trwa oczywiście szybko, zaś operacja przesyłania zajmuje mniej czasu, niż tradycyjne podłączenie urządzenia za pomocą kabla. Problemem mogą być jedynie duże pliki jak np. filmy w wysokiej rozdzielczości. Decydujące znaczenie ma także prędkość oferowana przez domowy router. 

Co prawda program SHAREit został stworzony przez firmę Lenovo, czyli producenta, min. komputerów, laptopów, tabletów i smartfonów, jednak nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o dobór urządzeń – możemy korzystać ze sprzętów dowolnej marki. Mówiąc w skrócie – jest to w pełni funkcjonalny i niezależny program. Na uwagę zasługuje także minimalistyczny i bardzo miły dla oka interfejs, który nie powinien sprawić problemów nawet początkującym użytkownikom. Obsługa ogranicza się do wskazania folderu zapisu plików, czyli miejsca, w którym będą zapisywane przesyłane z innych urządzeń dane.

Dla ułatwienia każde urządzenie możemy nazwać inaczej, oprócz tego mamy również możliwość wybrać dla niego osobny obrazek, co jest dość ważne, jeśli korzystamy z wielu sprzętów jednocześnie i nie chcemy, aby się myliły. Po wstępnym ustawieniu do naszej dyspozycji zostaje oddanych zaledwie kilka przycisków, w tym dwa główne – do odbierania i wysyłania plików.

Podobne Pozostałe

 • PowerStrip

  PowerStrip to rozbudowana aplikacja umożliwiająca podkręcanie niektórych parametrów karty graficznej oraz monitora, takich jak rozdzielczość, częstotliwość odświeżania czy też nasycenie kolorów, dzięki czemu można osiągnąć dużo lepszą jakość obrazu bez potrzeby wymiany tych komponentów.

 • Calculator Prompter

  Standardowy kalkulator systemowy, który dostępny jest w menu Akcesoria w systemie operacyjnym Windows niestety nie zawsze okazuje się wystarczający. Umożliwia bowiem skorzystanie jedynie z podstawowych funkcjonalności. Jeśli chcielibyśmy liczyć nieco bardziej skomplikowane równania, warto zwrócić uwagę na darmowy Calculator Prompter.

 • AllOff

  Energia elektryczna staje się coraz droższa. Jej oszczędzanie wydaje się więc czynnością naturalną. Oszczędzać prąd możemy także w czasie korzystania z naszego komputera. Pomoże nam w tym darmowe narzędzie o nazwie Alloff.

 • Network Notepad

  Bezpłatny notes pozwalający tworzyć interaktywne diagramy sieci komputerowych. Program współdziała ze wszystkimi wersjami Windowsa.

 • MyDefrag

  MyDefrag to proste narzędzie do defragmentacji dysków twardych, które w przeszłości było udostępniane pod nazwą JkDefrag.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: SHAREit 4.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie