Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Chrome OS

[TYLKO OPIS]
Kategoria: Pozostałe
Producent: Google
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 03.12.2009
System operacyjny: Windows

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Chrome OS

Chrome OS to system operacyjny stworzony przez Google i opierający się na podobnej zasadzie jaka przyniosła zwolenników znanemu już dobrze produktowi firmy – przeglądarce Google Chrome. Filozofia jaka przyświeca Chrome OS to stworzenie prostego, szybkiego i bezpiecznego systemu operacyjnego dla osób dla których praca z komputerem sprowadza się głównie do korzystania z internetu. Celem Google nie jest aby Chrome OS był konkurencją Windows w ścisłym tego słowa znaczeniu. Google tworzy swój system na diametralnie innych założeniach. Chrome OS to system najlepiej sprawdzający się na netbookach, które często są kupowane jako drugi komputer tylko i wyłącznie w celu odbierania poczty elektronicznej, rozmawiania przez komunikator, pisania bloga czy sprawdzania mapy internetowej. Chrome OS po polsku będzie dostępny.

Wydawać się może, że system taki nie będzie stanowił zagrożenia dla monopolu Microsoft jednak już teraz ponawiają się głosy, że jego stworzenie jest wypowiedzeniem wojny koncernowi z Redmond. Microsoft wydaje się nie doceniać ważnej i ciągle rosnącej roli internetu, czego dowodem jest zadziwiająco niski poziom programu Internet Explorer. Gdy Windows powstawał internet był jeszcze w powijakach z tego względu internet jest niejako dodatkiem do Windows. Google chce odwróć ten stan rzeczy do góry nogami. W Chrome OS wszystko ma związek z internetem. Wszystkie jego programy są stworzone pod usługi internetowe. Kiedy robisz zdjęcie i przenosisz ja na dysk, od razu możesz wysłać je e-mailem lub wrzucić na stronę internetową. Nie można także nie wspomnieć jakim zagrożeniem dla Windows będzie wprowadzenie kolejnego darmowego OS - Chrome OS będzie dostępny za free na licencji otwartej.

System operacyjny Google, zgodnie z obietnicami otwiera się w kilka sekund a naszym oczom ukazuje się minimalistyczny interfejs. Wygląd przywałuje na myśl filozofię stojąca za przeglądarka Chrome – prosta grafika, brak wszelkiego rodzaju dodatków czy ozdobników niesie ze sobą odświeżające wrażenie. System posiada oczywiście domyślnie wbudowany dostęp do aplikacji webowych Google takie jak Gmail, Google Calendar i Google Maps. System operacyjny Google będzie posiadał zupełnie nowa architekturę uodparniającą system na wirusy, złośliwe oprogramowanie, co pozwala zapomnieć o programach antywirusowych i ciągłej trosce o bezpieczeństwo. Chrome OS to darmowy system operacyjny, który już niedługo będzie wytyczał nowe trendy na rynku IT.

Chrome OS dostępny będzie za darmo na licencji open source. Nie wiadomo kiedy pojawi się Chrome OS w wersji beta. Oficjalna premiera wersji stabilnej zapowiadana jest na druga połowę 2010 roku (najprawdopodobniej nastąpi ona w lipcu 2010).

Licencja

Google Chrome OS za free będzie dostępny na licencji otwartej. Google Chrome OS w wersji pl będzie dostępny.

Wymagania sprzętowe

Instalacja Google Chrome OS będzie możliwa na urządzeniach wyposażonych w procesory typu x86 i ARM.

Zanim pojawi się Chrome OS zapraszamy do działu Download, gdzie znajdziesz setki nowoczesnych, bezpłatnych programów działających po polsku. Przy okazji możesz wypróbować przeglądarkę Google Chrome na Windows (nadal trwają prace nad Chrom na platformy OS X i Linux)Trwają równocześnie prace nad Chrom OS na platformy OS X i Linux.

Podobne Pozostałe

 • Rufus

  Rufus to bardzo proste w użyciu narzędzie, które w szybki sposób pozwoli użytkownikowi na sformatowanie pamięci USB oraz stworzenie z nich bootowalnych obrazów ISO dla wybranych programów i aplikacji.

 • Adobe Flash Player Uninstaller

 • Advanced Uninstaller PRO

  Advanced Uninstaller PRO to dość zaawansowane ale jednocześnie proste w użyciu narzędzie, które służy do odinstalowywanie różnego rodzaju gier i aplikacji z pamięci naszego komputera.

 • Atomic Clock Sync

  W Internecie możemy napotkać wiele różnego rodzaju aplikacji. Zdecydowana większość z nich jest bardo użyteczna, jednak trafia się mnóstwo programów o wątpliwej przydatności, a także kuriozów, z którymi nie za bardzo wiadomo, co robić.

 • Toolbar Cleaner

  Toolbar Cleaner to proste w użyciu, darmowe narzedzie, dzieki któremu pozbędziemy się niechcianych pasków narzędziowych oraz niepotrzebnych dodatków z naszej przeglądarki internetowej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Chrome OSAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie