Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Chrome OS

[TYLKO OPIS]
Kategoria: Pozostałe
Producent: Google
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 03.12.2009
System operacyjny: Windows

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Chrome OS

Chrome OS to system operacyjny stworzony przez Google i opierający się na podobnej zasadzie jaka przyniosła zwolenników znanemu już dobrze produktowi firmy – przeglądarce Google Chrome. Filozofia jaka przyświeca Chrome OS to stworzenie prostego, szybkiego i bezpiecznego systemu operacyjnego dla osób dla których praca z komputerem sprowadza się głównie do korzystania z internetu. Celem Google nie jest aby Chrome OS był konkurencją Windows w ścisłym tego słowa znaczeniu. Google tworzy swój system na diametralnie innych założeniach. Chrome OS to system najlepiej sprawdzający się na netbookach, które często są kupowane jako drugi komputer tylko i wyłącznie w celu odbierania poczty elektronicznej, rozmawiania przez komunikator, pisania bloga czy sprawdzania mapy internetowej. Chrome OS po polsku będzie dostępny.

Wydawać się może, że system taki nie będzie stanowił zagrożenia dla monopolu Microsoft jednak już teraz ponawiają się głosy, że jego stworzenie jest wypowiedzeniem wojny koncernowi z Redmond. Microsoft wydaje się nie doceniać ważnej i ciągle rosnącej roli internetu, czego dowodem jest zadziwiająco niski poziom programu Internet Explorer. Gdy Windows powstawał internet był jeszcze w powijakach z tego względu internet jest niejako dodatkiem do Windows. Google chce odwróć ten stan rzeczy do góry nogami. W Chrome OS wszystko ma związek z internetem. Wszystkie jego programy są stworzone pod usługi internetowe. Kiedy robisz zdjęcie i przenosisz ja na dysk, od razu możesz wysłać je e-mailem lub wrzucić na stronę internetową. Nie można także nie wspomnieć jakim zagrożeniem dla Windows będzie wprowadzenie kolejnego darmowego OS - Chrome OS będzie dostępny za free na licencji otwartej.

System operacyjny Google, zgodnie z obietnicami otwiera się w kilka sekund a naszym oczom ukazuje się minimalistyczny interfejs. Wygląd przywałuje na myśl filozofię stojąca za przeglądarka Chrome – prosta grafika, brak wszelkiego rodzaju dodatków czy ozdobników niesie ze sobą odświeżające wrażenie. System posiada oczywiście domyślnie wbudowany dostęp do aplikacji webowych Google takie jak Gmail, Google Calendar i Google Maps. System operacyjny Google będzie posiadał zupełnie nowa architekturę uodparniającą system na wirusy, złośliwe oprogramowanie, co pozwala zapomnieć o programach antywirusowych i ciągłej trosce o bezpieczeństwo. Chrome OS to darmowy system operacyjny, który już niedługo będzie wytyczał nowe trendy na rynku IT.

Chrome OS dostępny będzie za darmo na licencji open source. Nie wiadomo kiedy pojawi się Chrome OS w wersji beta. Oficjalna premiera wersji stabilnej zapowiadana jest na druga połowę 2010 roku (najprawdopodobniej nastąpi ona w lipcu 2010).

Licencja

Google Chrome OS za free będzie dostępny na licencji otwartej. Google Chrome OS w wersji pl będzie dostępny.

Wymagania sprzętowe

Instalacja Google Chrome OS będzie możliwa na urządzeniach wyposażonych w procesory typu x86 i ARM.

Zanim pojawi się Chrome OS zapraszamy do działu Download, gdzie znajdziesz setki nowoczesnych, bezpłatnych programów działających po polsku. Przy okazji możesz wypróbować przeglądarkę Google Chrome na Windows (nadal trwają prace nad Chrom na platformy OS X i Linux)Trwają równocześnie prace nad Chrom OS na platformy OS X i Linux.

Podobne Pozostałe

 • PowerStrip

  PowerStrip to rozbudowana aplikacja umożliwiająca podkręcanie niektórych parametrów karty graficznej oraz monitora, takich jak rozdzielczość, częstotliwość odświeżania czy też nasycenie kolorów, dzięki czemu można osiągnąć dużo lepszą jakość obrazu bez potrzeby wymiany tych komponentów.

 • Weryfikator

  Weryfikator to świetne, darmowe narzędzie idealne dla każdego kto ma problem z błędnym wpisywaniem numerów PIN, REGON itd.

 • SHAREit

  Bardzo funkcjonalny i prosty w obsłudze program do szybkiego i bezprzewodowego przesyłania plików pomiędzy komputerem i urządzeniami mobilnymi.

 • 360Amigo System Speedup Free

  360Amigo System Speedup Free to darmowa wersja znanego programu do optymalizacji i naprawy systemu operacyjnego Microsoft Windows, która oferuje sporą liczbę opcji mogących znacznie przyspieszyć działanie systemu i pracę komputera.

 • StrokeIt

  StrokeIt 0.9 to niezwykle użyteczna aplikacja dla osób, które dość dużo czasu spędzają przy komputerze.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Chrome OSAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie