Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Intel Extreme Tuning Utility 6.0.2.8

Kategoria: Pozostałe
Producent: Intel Corporation
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 29.10.2015
Rozmiar: 35.85 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8, 10
Liczba pobrań: 37

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Intel Extreme Tuning Utility 6.0.2.8

Intel Extreme Tuning Utility to narzędzie, które w prosty sposób pozwoli sprawnie podkręcić procesor oraz kartę graficzną firmy Intel. Program jest w pełni darmowy zaś jego obsługa nie nastręczy trudności nawet laikom, choć korzystanie z niego zalecamy tylko doświadczonym użytkownikom – istnieje ryzyko uszkodzenia sprzętu! 

Za pomocą programu Intel Extreme Tuning Utility możemy szybko i bezproblemowo podkręcić procesor oraz kartę graficzną Intel, a następnie sprawdzić, czy wszystko działa stabilnie i bezpiecznie za pomocą wbudowanych modułów testujących. Program cały czas monitoruje parametry procesora CPU oraz GPU pod kątem stabilnego i sprawnego działania co z pewnością pomaga utrzymać wszystko w pełnej sprawności oraz odpowiedniej temperaturze. 

Warto wspomnieć o wielu użytecznych funkcjach i opcjach, które pozwalają na dość proste manipulowanie wartościami głównego mnożnika procesora. Nie zabrakło również możliwości zmiany napięcia, choć w tym przypadku zalecana jest ostrożność. Program posiada również wiele opcji odpowiedzialnych za podkręcanie kart graficznych marki Intel. Przydatną opcją jest możliwość tworzenia wielu profili z różnymi ustawieniami, co jest przydatne np. podczas codziennego korzystania z komputera. 

Możemy przykładowo stworzyć profil z ustawieniami energooszczędnymi np. do pracy lub przeglądania internetu, z ustawieniami „cichymi”, który sprawdzi się podczas oglądania filmów i seriali, jak również profil nastawiony na gry, czyli z mocno podniesionymi parametrami. Intel Extreme Tuning Utility został wyposażony w specjalny zestaw narzędzi do monitorowania w czasie rzeczywistym parametrów pracy podstawowych komponentów komputera. Znajdziemy tam informacje na temat rdzeni komputera, temperatury każdego z nich oraz częstotliwości pracy. 

Warto na koniec pochwalić wspomniane już specjalne testy stabilności podzespołów, które są niezwykle przydatne przy sprawdzaniu, czy zmiana parametrów pracy procesora CPU lub GPU nie odbiła się negatywnie na działaniu systemu. Po wykonaniu testu otrzymamy wynik, który możemy porównać z innymi użytkownikami na całym świecie. 

UWAGA! Zaleca się, aby z programu korzystali tylko doświadczeni użytkownicy z dużą wiedzą informatyczną. Należy pamiętać, że nieodpowiednie modyfikacje parametrów procesora CPU oraz GPU mogą doprowadzić do trwałego i nieodwracalnego uszkodzenia!

Podobne Pozostałe

 • Network Notepad

  Bezpłatny notes pozwalający tworzyć interaktywne diagramy sieci komputerowych. Program współdziała ze wszystkimi wersjami Windowsa.

 • 360Amigo System Speedup Free

  360Amigo System Speedup Free to darmowa wersja znanego programu do optymalizacji i naprawy systemu operacyjnego Microsoft Windows, która oferuje sporą liczbę opcji mogących znacznie przyspieszyć działanie systemu i pracę komputera.

 • DriverEasy

  DriverEasy to niezwykle przydatna aplikacja, która zeskanuje nasz komputer w poszukiwaniu najnowszych sterowników i pomoże przeprowadzić proces aktualizacji.

 • 4sync

  Przechowuj dane na wirtualnym serwerze i dziel się nimi ze znajomymi dzięki 4sync!

 • Absolute Uninstaller

  Absolute Uninstaller to niezwykle przydatne narzędzie, które doskonale sprawdza się jako nieco ulepszony odpowiednik systemowej aplikacji do odinstalowywania oprogramowania w systemie Windows.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Intel Extreme Tuning Utility 6.0.2.8Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie