Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Windows Server 2008 R2

Kategoria: Narzędzia systemowe
Producent: Microsoft
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 24.08.2009
System operacyjny: Windows XP, Vista
Liczba pobrań: 4396

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Opis Windows Server 2008 R2

Windows Server 2008 R2 to nowy system operacyjny Microsoftu typu Microsoft Windows Server. Windows Server 2008 R2 bazuje swym poprzedniku Windows Server 2008. Oficjalna premiera Windows Server 2008 R2 zaplanowana jest na 22 października 2009. Windows Server 2008 R2 jest pierwszym systemem Microsoftu wydanym wyłącznie w wersji 64 bitowej. Windows Server 2008 R2 za darmo możesz wypróbować przez 180 dni. Aby uzyskać Windows Server 2008 R2 po polsku należy ściągnąć specjalną nakładkę ze strony Microsoft Windows Server 2008 R2, dział download.

Co nowego pojawiło się w Windows Server 20008 R2? W Windows Server 2008 R2 ulepszono istniejące technologie dodając nowe funkcje, które zwiększyły elastyczność, stabilność oprogramowania Windows Server 2008 R2. Dodano nowe narzędzie wizualizacyjne, ułatwienia w obsłudze, poszerzono współpracę z zasobami internetowymi. Zapewniono pełną kompatybilność Windows Server 2008 z najnowszym Windows 7. W skład nowego systemu wchodzą też uaktualnione platformy Server Manager i Hyper-V oraz Windows PowerShell wersja 2.0. Wszystko to daje lepszą kontrolę, szybkość i efektywność pracy.

Najnowszy Windows Server 2008 R2 zapewnia lepsze bezpieczeństwo. System został wyposażony w nowy serwer www: Internet Information Services (IIS) wersja 7.5, Zastosowano w nim technologię BranchCache, który jest mechanizmem cachowania treści odciążającym sieć WAN. Nowa jest również technologia File Classification Infrastructure używana do klasyfikacji i zarządzania plikami. Zastosowany hiperwizor Hyper-V umożliwia uruchomić maszyny wirtualne wyposażone w 64 logicznych procesorów. Windows Server 2008 R2 posiada także mechanizm Live Migration, dzięki któremu można przenosić maszyny między serwerami fizycznymi bez konieczności ich wyłączania. Wersja ewaluacyjna Windows Server 2008 R2 do pobrania już teraz, dwa miesiące przed pojawieniem się produktu na półkach sklepowych, za pośrednictwem stron Microsoft. Zarejestruj się na stronach Windows Server 2008 R2 i pobierz plik trail.

Windows Server 2008 - wymagania sprzętowe
Procesor x64 minimum 1.4 GHz, pamięć co najmniej 512 MB RAM, minimum 32 GB wolnego miejsca na dysku, monitor Super VGA o rozdzielczości co najmniej 800 × 600. Są to wymagania dla wersji Windows Server 2008 R2 trial w wersji Standard i są wyższe dla wersji rozszerzonych. Za pomocą specjalnego narzędzia diagnostycznego dostępnego ze strony Microsoft można sprawdzić gotowość pracy serwera pod nowym systemem (Microsoft Assessment and Planning (MAP) Toolkit).

Windows Server 2008 – cena
Oczywiście pełny Windows Server 2008 R2 nie jest free. Dokładny koszt najnowszego systemu Windows Server 2008 R2 nie jest na razie znany. Orientacyjnie podajemy, że dla poprzedniego Windows Server 2008 Standard cena przekraczała dwa tysiące złotych. Istnieją również z serii Windows Server 2008 R2 wersje bardziej rozbudowane w cenach od dwóch do cztery razy większych od wersji Standard. Są to ceny Windows Server 2008 w wersji pl.

Windows Server 2008 R2 jest do pobrania z serwerów Microsoft dla zarejestrowanych użytkowników TechNet i ISDN. Wersja ta dostępna jest w języku angielskim, niemieckim, japońskim, francuskim, hiszpańskim i chińskim. Na stronie oficjalnej Windows Server 2008 dostępne jest spolszczenie. Windows Server 2008 jest trial działającym aż 180 dni.

Podobne Narzędzia systemowe

 • WinUtilities

  WinUtilities 9 to aplikacja, jaka przyda się każdemu posiadaczowi systemu Windows. Została ona zaprojektowana po to, by zoptymalizować jego działanie, co pozwoli wycisnąć z niego wszystko, co tylko możliwe.

 • AppRemover 2

  AppRemover 3 to aplikacja przydatna dla każdego użytkownika systemu Windows. Powstała ona w celu usuwania z niego zbędnych pozostałości po programach i grach. Likwiduje także resztki wirusów, programów zabezpieczających, itp.

 • Diskeeper Professional Edition 2010

  Każdy użytkownik ceni sobie, gdy jego system pracuje szybko. Jednym z elementów, które sprawiają, że wszystko działa błyskawicznie, jest defragmentacja twardego dysku. Czynność ta powinna być wykonywana raz na jakiś czas

 • Wise Care 365

  Wise Care 365 to profesjonalny zestaw narzędzi, który pomoże ochronić prywatne dane zapisane na dyskach komputera oraz sam system operacyjny przed dostępem osób trzecich.

 • vispa

  vispa to niewielka i zupełnie darmowa aplikacja, która umożliwia odblokowanie ukrytych ustawień systemu Microsoft Windows, bez potrzeby przeszukiwania, np. rejestru systemowego i edycji kluczy.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Windows Server 2008 R2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie