Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Windows 98

[TYLKO OPIS]
Kategoria: Narzędzia systemowe
Producent: Microsoft
Licencja: Brak Licencja
Data dodania: 01.03.2010
System operacyjny: Windows 98

Brak

Opis Windows 98

System operacyjny Windows 98 swego czasu był najchętniej isntalwanym i używanym systemem operacyjnym na świecie. Popularność odebrał mu dopiero Windows XP, który zresztą wzorowany był na Windows 98 OS.

Oczywiście nie jest możliwy download Windows 98 w wersji demonstracyjnej, a mimo upływu już dwunastu lat od momentu premiery, Windows 98 nie jest freeware. Przyjrzyjmy się, czym ujęła użytkowników pełna wersja Windows 98.  Tu po raz pierwszy dokonano takich standardowych dziś rzeczy, jak obsługa USB, system plików FAT 32, usługa wielu monitorów oraz usługę Windows Update. Choć pod względem wizualnym Windows 98 przegrywa z Vista, to jednak w nim po raz pierwszy opracowano powszechnie stosowany w kolejnych systemach graficzny interfejs użytkownika.

Oczywiście wydano Windows 98 po polsku. Rok później nastąpiła aktualizacja Windows 98 za darmo – zmieniają go w SE (special Edition). Dzięki temu pojawiła się obsługa napędów DVD oraz nowa wersja Internet Explorer.  Warto zauważyć, że wszystkie aktualizacje do Windows 98 były free. Gdy trzy lata później palmę pierwszeństwa Windows 98 odebrał system XP,  wielu użytkowników nie potrafiło się rozstać z 98. Dlatego też wsparcie Microsoftu dla systemu trwało do 2006 roku. Oczywiście suport Win 98 był darmowy.

Win 98 po polsku cieszył się również olbrzymim powodzeniem w naszym kraju. Choć oczywiście nie było wersji Win 98 free, sprzedało się u nas kilkanaście milinów jego egzemplarzy. Jesteś ciekaw, jak wyglądał ten system? Pobierz screensoty Windows 98, jakie znajdują się w galerii przy tym opisie. Nie zostały one co prawda wykonane z wersji Windows 98 pl, jednak ukażą Ci oprawę graficzną systemu.

Był także możliwy download dodatków Win 98, które tworzyli sami użytkownicy. W sieci po dziś dzień znajdziesz niejeden polski dodatek Windows 98. Jeśli będziesz szukał informacji na temat, uważaj na literówki – wyszukiwarki często odnotowują „Widnows 98”. Dzisiaj już nikt nie używa Win 98 pl, jednak przyjdzie nam długo poczekać, nim Windows 98 stanie się darmowy. Kolejną jego odsłoną był Windows ME, jednak nie przebił on popularnością 98, a jak wspomnieliśmy – dopiero kolejny, czyli Windows XP, którego szerszy opis znajdziesz na stronach naszego portalu.

Podobne Narzędzia systemowe

 • GoodSync

  Jeżeli poszukujesz programu do tworzenia kopii zapasowych danych to GoodSync jest jednym z najlepszych tego typu narzędzi.

 • NTREGOPT

  NTREGOPT to program służący do optymalizacji pracy rejestru systemowego. Nie jest to klasyczny menadżer rejestru ograniczający się do usuwania wpisów, ale bardzo użyteczne narzędzie pozwalające m.in. na przekształcanie starych kluczy.

 • Process Monitor

  Jeżeli potrzebujesz programu do monitorowania i zarządzania w czasie rzeczywistym uruchomionymi w systemie Windows procesami, zmianami wprowadzanymi w rejestrze i systemem plików, to Process Monitor jest programem dla Ciebie.

 • System Mechanic Free

  System Mechanic Free to program, który pomoże w optymalizacji pracy systemu operacyjnego i przyspieszy działanie komputera.

 • Atomic Alarm Clock

  Atomic Alarm Clock to świetna alternatywa dla standardowego zegara wbudowanego w system operacyjny Windows. Poza znacznie lepszym wyglądem mamy tutaj także do czynienia z większą funkcjonalnością.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Windows 98

dodał: ~kuba , 14.12.2011

jak to ściągnąć chce przywrócić mojego starego kompa "na nogi"

dodał: ~anonim , 09.06.2010

Jakie Special Edition?!Secound Edition!

dodał: pepik191129 , 27.03.2010

Jak to się pobiera? Mi nie działa

dodał: ~sdsd , 27.03.2010

Co za lamerstwo! Wcześniej w Windows 95 był już graficzny interfejs użytkownika, a nawet w starutkim Windows 3.11 .

dodał: kinguniaa257 , 24.03.2010

spoko ściągnij -jak?\n

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie