Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

UNetbootin 5.63

Kategoria: Narzędzia systemowe
Producent: UNetbootin
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 29.06.2010
Data modyfikacji: 12.10.2011
Rozmiar: 4.39 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 359

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis UNetbootin 5.63

UNetbootin to niewielka aplikacja umożliwiająca instalację większości liczących się dystrybucji Linuxa na partycjach systemowych, bądź nośnikach USB. Jest to przydatne narzędzie, zwłaszcza w sytuacji gdy użytkownik posiada komputer bez napędu CD, bądź napęd ten jest uszkodzony, a także w sytuacji gdy nie chcemy poświęcać czystej płyty na instalator systemowy i wolimy do tego wykorzystać na przykład pendrive. Jeśli chodzi o dystrybucje Linuxa, które obsługuje ten program to ich liczba jest imponująca. Do najważniejszych w UNetbootin należą Ubuntu, Debian, Linux Mint, Fedora oraz Mandriva. Download UNetbootin to doskonała propozycja dla wszystkich użytkowników, którzy chcą mieć swój ulubiony system pod ręką.

Zasada działania UNetbootin  za free udostępnianego użytkownikom jest bardzo prosta. Wystarczy uruchomić program, odnaleźć ścieżkę prowadzącą do obrazu ISO danej dystrybucji Linuxa, a następnie poczekać aż program dokona analizy wskazanej lokacji. Następnie program przygotowuje proces instalacji, który zostaje uruchomiony po restarcie komputera. Warto pamiętać, że UNetbootin zarówno na Windows XP, jak i Linux może być uruchomiony z poziomu tych systemów, dzięki czemu jego obsługa jest bardzo prosta. Niestety jak na razie nie ma UNetbootin 4.85 po polsku. Taka wersja mogłaby na pewno ułatwić zapoznanie się z zaawansowanymi funkcjami tej aplikacji. Brak UNetbootin pl nie powinien jednak zniechęcać nikogo do przetestowania tego narzędzia, które pomaga zaoszczędzić sporo czasu i może się przydać w wielu sytuacjach. 

Podobne Narzędzia systemowe

 • Fresh UI

  Fresh UI to darmowy program przeznaczony do konfigurowania i optymalizacji ustawień systemu Windows.

 • PrivaZer

  PrivaZer to prosty w użyciu i przede wszystkim darmowy program, który zadba o naszą prywatność i bezpieczeństwo podczas korzystania z komputera.

 • AlomWare Reset

  Bardzo przydatna i ciekawa aplikacja, która symuluje restart dysku twardego i przeprowadza te same procesy, które mają miejsce w trakcie tradycyjnego restartu komputera.

 • DiskMax

  DiskMax to zupełnie darmowy program, który pozwoli Ci utrzymać system Windows w jak najlepszej kondycji, przez jak najdłuższy czas!

 • EF Commander

  EF Commander to jeden z najstarszych i najpopularniejszych menadżerów plików przeznaczonych dla systemów Windows, który rozwijany jest do dnia dzisiejszego.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: UNetbootin 5.63Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie