Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

UNetbootin 5.63

Kategoria: Narzędzia systemowe
Producent: UNetbootin
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 29.06.2010
Data modyfikacji: 12.10.2011
Rozmiar: 4.39 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 357

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis UNetbootin 5.63

UNetbootin to niewielka aplikacja umożliwiająca instalację większości liczących się dystrybucji Linuxa na partycjach systemowych, bądź nośnikach USB. Jest to przydatne narzędzie, zwłaszcza w sytuacji gdy użytkownik posiada komputer bez napędu CD, bądź napęd ten jest uszkodzony, a także w sytuacji gdy nie chcemy poświęcać czystej płyty na instalator systemowy i wolimy do tego wykorzystać na przykład pendrive. Jeśli chodzi o dystrybucje Linuxa, które obsługuje ten program to ich liczba jest imponująca. Do najważniejszych w UNetbootin należą Ubuntu, Debian, Linux Mint, Fedora oraz Mandriva. Download UNetbootin to doskonała propozycja dla wszystkich użytkowników, którzy chcą mieć swój ulubiony system pod ręką.

Zasada działania UNetbootin  za free udostępnianego użytkownikom jest bardzo prosta. Wystarczy uruchomić program, odnaleźć ścieżkę prowadzącą do obrazu ISO danej dystrybucji Linuxa, a następnie poczekać aż program dokona analizy wskazanej lokacji. Następnie program przygotowuje proces instalacji, który zostaje uruchomiony po restarcie komputera. Warto pamiętać, że UNetbootin zarówno na Windows XP, jak i Linux może być uruchomiony z poziomu tych systemów, dzięki czemu jego obsługa jest bardzo prosta. Niestety jak na razie nie ma UNetbootin 4.85 po polsku. Taka wersja mogłaby na pewno ułatwić zapoznanie się z zaawansowanymi funkcjami tej aplikacji. Brak UNetbootin pl nie powinien jednak zniechęcać nikogo do przetestowania tego narzędzia, które pomaga zaoszczędzić sporo czasu i może się przydać w wielu sytuacjach. 

Podobne Narzędzia systemowe

 • Argente – Registry Cleaner

  Argente – Registry Cleaner - niewielkie narzędzie, które może pochwalić się sporymi możliwościami. Ten praktyczny i co ważne darmowy program pomaga użytkownikowi w wyszukiwaniu i szybkim usuwaniu błędów znalezionych w rejestrze systemu operacyjnego Windows.

 • Eusing Free Registry Cleaner

  Eusing Free Registry Cleaner 2.0 to najnowsza część bardzo popularnego programu służącego do robienia porządków w rejestrze systemowym. Download Eusing Free Registry Cleaner 2.0 pozwala na usuwanie zbędnych wpisów bądź bibliotek dll.

 • AppRemover 2

  AppRemover 3 to aplikacja przydatna dla każdego użytkownika systemu Windows. Powstała ona w celu usuwania z niego zbędnych pozostałości po programach i grach. Likwiduje także resztki wirusów, programów zabezpieczających, itp.

 • Windows 10 Media Creation Tool

  Niewielkie i proste w obsłudze narzędzie służące do tworzenia obrazu instalacyjnego dla systemu operacyjnego Windows 10.

 • Wise Registry Cleaner 7.54

  Szybkość działania komputera zależy od paru czynników – rozmieszczenia plików na twardym dysku, ilości pamięci operacyjnej (RAM) oraz konfiguracji całości.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: UNetbootin 5.63Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie