Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Process Explorer 15.04

Kategoria: Narzędzia systemowe
Producent: Sysinternals
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 06.12.2010
Rozmiar: 1,8 Mb
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 172

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Process Explorer 15.04

Jeśli system chodzi nam nieco wolniej niż zwykle, a dokonaliśmy oczyszczenia rejestru ze zbędnych wpisów i zrobiliśmy defragmentację, przyczyną może być zbyt wielka liczba procesów zachodzących w tle. Można użyć systemowego Menadżera Zadań do sprawdzenia sytuacji, jest jednak lepsza alternatywa - Process Explorer 15. To aplikacja, jaką docenią wszyscy użytkownicy systemu operacyjnego Windows.  Pozwala ona na dokładne przyjrzenie się wszystkim uruchomionym procesom, podając przy każdym z nich bardzo szczegółowe informacje - jak na przykład wykorzystywanie zasobów procesora, używane biblioteki DLL i inne.

Co ważne, download Process Explorer jest całkowicie bezpłatny. Można pobrać go i używać bez konieczności zapłacenia choćby grosza. Dzięki temu każdy może wypróbować, jak spisuje się aplikacja w praktyce, a zaawansowanych użytkowników z pewnością zainteresuje fakt, że z poziomu programu możemy wysyłać bezpośrednio zapytania do Google dotyczące wybranego procesu. Chociaż nie ma wydania Process Explorer pl, to jednak znając podstawowe pojęcia w języku angielskim nie powinniśmy mieć problemów z obsługą aplikacji.

Aplikacja ta przyda się zwłaszcza administratorom sieci. Dla wygody użytkownika można zminimalizować Process Explorer do traya (schowka systemowego), dzięki czemu program jest zawsze pod ręką. Pokazuje on także statystyki w postaci graficznej, co z pewnością jest również bardzo wygodnym rozwiązaniem. Polecamy zatem Process Explorer każdemu, kto chce mieć pełną kontrolę nad zużyciem zasobów systemowych. Dzięki tej aplikacji będzie to łatwe zadanie, zaś wszystkie informacje o zachodzących procesach pozwolą ustalić, które pochłaniają najwięcej pamięci i mocy obliczeniowej procesora.

Podobne Narzędzia systemowe

 • Argente – Registry Cleaner

  Argente – Registry Cleaner - niewielkie narzędzie, które może pochwalić się sporymi możliwościami. Ten praktyczny i co ważne darmowy program pomaga użytkownikowi w wyszukiwaniu i szybkim usuwaniu błędów znalezionych w rejestrze systemu operacyjnego Windows.

 • Driver Booster

  Driver Booster to niewielkie i proste w użyciu darmowe narzędzie, które pozwala użytkownikowi sprawnie zarządzać sterownikami do zainstalowanych urządzeń w środowisku Windows.

 • Diskeeper Professional Edition 2010

  Każdy użytkownik ceni sobie, gdy jego system pracuje szybko. Jednym z elementów, które sprawiają, że wszystko działa błyskawicznie, jest defragmentacja twardego dysku. Czynność ta powinna być wykonywana raz na jakiś czas

 • Wise Disk Cleaner

  Wise Disk Cleaner to użyteczna aplikacja, której zadaniem jest oczyszczanie system ze śmieci, jakie w nim pozostają po deinstalacji programów i gier.

 • TCPView

  TCPView to bardzo proste i niezwykle przydatne narzędzie systemowe, które monitoruje aktywne połączenia realizowane przy użyciu protokołów TCP lub UDP, dzięki czemu np. administratorzy sieci mają wgląd w to, co aktualnie dzieje się w obrębie sieci.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Process Explorer 15.04Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie