Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

nLite 1.4.91

Kategoria: Narzędzia systemowe
Producent: Dino Nuhagic
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 11.09.2009
Rozmiar: 2.54 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, 2003
Liczba pobrań: 2708

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis nLite 1.4.91

nLite jest programem umożliwiającym tworzenie płyt instalacyjnych systemów operacyjnych Windows. Systemy, na jakich pracuje Lite to: Windows 2000, Windows XP oraz Windows 2003. nLite za free pozwala wygenerować płytę instalacyjnych bez komponentów, które Microsoft dodaje domyślnie a które nie zawsze są potrzebne lub używane przez odbiorcę. Dzięki nLite można pominąć przy komponowaniu płyty instalacyjnej takie programy jak Windows Media Player, Internet Explorer, Outlook Express, MSN Explorer, Messenger. Program pozwala stworzyć płytę instalacyjną z Service Pack, dodać klucz instalacyjny lub zmienić domyślny katalog, w którym instalowany jest Windows. W najnowszej wersji nLite 1.4.9.1 zostały poprawione błędy zgłoszone przez użytkowników. Program nLite dostępny jest za darmo na licencji freeware. nLite w wersji pl działa od chwili instalacji.

Przygotowując płytę instalacyjną w programie nLite możesz dowolnie konfigurować pakiet instalacyjny i usuwać niechciane komponenty. Można w ten sposób stworzyć bootowalną płytę, którą można nagrać albo przetestować na maszynie wirtualnej. Płytę instalacyjną można łatwo stworzyć i nagrać w programie nagrywającym – należy jednak pamiętać, aby wybrać opcję utworzenia płyty startowej a nie nagrywać danych jak normalnych plików. Opcje, jakie oferuje Lite to integracja Service Pack, usuwanie komponentów domyślnego pakietu instalacyjnego, tworzenie bootwalnego obrazu ISO, integracja poprawek, uaktualnień oraz sterowników, konfiguracja ustawień nienadzorowanych oraz zmiana ustawień systemu.

nLite posiada kilka poręcznych funkcji. Jedną z nich jest możliwość zapamiętania ustawień a więc przy ponownym używaniu programu zamiast ponownie przechodzić przez żmudną procedurę konfiguracji systemu można wczytać ustawienia z poprzedniej sesji. W nLite można dodać 2 rodzaje sterowników - sterowniki PNP (używane przez system) oraz sterowniki trybu tekstowego (np. sterowniki kontrolerów IDE/SATA/RAID). Dla wygody użytkownika komponenty systemu, które można usunąć zostały pogrupowane według przeznaczenia: aplikacje, języki, multimedia, opcje systemu operacyjnego, sieć, sterowniki, układ klawiatury, usługi, wsparcie językowe i katalogi. W nLite można także ustanowić ochronę komponentów, aby zapobiec ich przypadkowemu usunięciu. Podczas konfiguracji można także ręcznie wpisać nazwy plików do usunięcia oraz utworzyć konta użytkowników. nLite pozwala także ustawić kompozycje pulpitu, style wizualne, schematy kolorów, układy klawiatury i ustawienia regionalne. Komponenty, które nie są bezpieczne do usunięcia zaznaczone są na czerwono.

Aby stworzyć prawidłowy pakiet instalacyjny przy pomocy nLite potrzebne są dwie rzeczy: po pierwsze należy przygotować oryginalną płytę instalacyjną systemu Windows. Drugim niezbędnym składnikiem jest pakiet redystrybucyjny systemu Microsoft .NET Framework 2.0. Jeśli nie posiadasz NET Framework 2.0 niezbędnego do używania nLite, możliwy jest downloads tego pakietu z naszego serwisu. Na stronie oficjalnej producenta istnieje możliwość dostępu do podręcznika obsługi nLite (tutorial), który dokładnie wyjaśnia obsługę programu. (www.nliteos.com). Tutorial programu Lite dostępny jest w szesnastu językach, również w języku polskim.

Licencja
nLite jest programem freeware. Oznacza to, że pobranie nLite i jego download są free w stu procentach.

Kompatybilność
Systemy, na jakich działa nLite to 2003 x86 i x64 oraz Windows 2000. nLite działa na XP x86 oraz x64. Na system operacyjny Windows Vista przygotowano osobny program vLite. Program nLite działa na Windows w dowolnym języku. Nie potwierdzono oficjalnie kompatybilności nLite z systemem Windows 7.

nLite usprawni pracę PC i zaoszczędzi miejsce na dysku. Jeśli chcesz znacznie przyspieszyć instalację systemu Windows wybierz najnowszy nLite 1.4.9.1 Download innych darmowych programów z naszego serwisu – zapraszamy.

Podobne Narzędzia systemowe

 • Windows 10 Media Creation Tool

  Niewielkie i proste w obsłudze narzędzie służące do tworzenia obrazu instalacyjnego dla systemu operacyjnego Windows 10.

 • KiTTY

  KiTTY to najpopularniejszy fork PuTTY, najlepszego klienta protokołów Telnet oraz SSH. Oferuje on wszystkie możliwości protoplasty, a dodatkowo wyposażony został w funkcje usprawniające obsługę zdalnych połączeń.

 • GParted

  GParted to popularny i uznany program do zarządzania partycjami dysku twardego. Prezentujemy najnowszą wersję:

 • Tweak-XP Pro

  Czy chcesz, aby Twój system działał najlepiej, jak tylko się da? Jeśli tak, to być może zainteresuje Cię ten program. Choć nie ma wersji Tweak-XP Pro za darmo, to prezentowana tu wersja trial pozwoli Ci na korzystnie z aplikacji przez 30 dni.

 • Revo Uninstaller Pro

  Revo Uninstaller Pro to bardzo przydatna aplikacja, która umożliwia usuwanie oprogramowania zainstalowanego na komputerze w szybki i profesjonalny sposób.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: nLite 1.4.91Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie