Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

f.lux

Kategoria: Narzędzia systemowe
Producent: Herf
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 03.03.2011
Rozmiar: 0.53 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 432

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis f.lux

f.lux to aplikacja, której celem jest danie oddechu użytkownikom komputera, zwłaszcza tym, którzy spędzają przed monitorem kilkanaście godzin na dobę. Program ten zmienia parametry wyświetlacza monitora w zależności od pory dnia lub nocy. Zdania na temat skuteczności tego programu są podzielone – najlepiej wykonać download f.lux i sprawdzić ją samemu. Jak działa program? Zdaniem producenta wyczuwa on na podstawie podanych parametrów natężenie światła w pomieszczeniu oraz położenie użytkownika i wówczas dostosowuje ostrość emitowanego przez monitor światła. Czy to prawda? Pobierz f.lux i zobacz, czy Twoje oczy rzeczywiście odpoczną dzięki jego używaniu.

Niestety, nie ma wydania aplikacji po polsku. Nie wiadomo też nic o spolszczeniu, które zmieniłoby program we f.lux pl. Jednak obsługa jest dość prosta i nie powinna nastręczyć problemów użytkownikom nie znającym języka angielskiego. Aplikacja ta po podaniu danych działa samoczynnie, ściemniając lub rozjaśniając obraz na ekranie. Jej download jest możliwy z tej właśnie strony i co ważne – nie trzeba za to płacić. Program ta jest darmowy. F.lux przeznaczony jest dla Windows 7, XP i Vista. Warto zauważyć, że powstały też jego konwersje na Linux Ubuntu i Mac OS X.

A po co właściwie to wszystko? Jak podają to wyniki badań, oświetlenie i zmęczenie oczu wpływają nie tylko na zdrowie, ale i też na komfort snu. Im więc lepiej przystosowane światło monitora, które oddziałuje na użytkownika,  tym jego sen powinien dostarczać więcej energii. Trafiają się głosy, że aplikacja powoduje spowolnienie pracy komputera, jednak podobno działa to tylko w wypadku kart ATI. 

Podobne Narzędzia systemowe

 • Disk Savvy

  Pobierz Disk Savvy - jedno najpopularniejszych narzędzi do analizy danych z dysków twardych!

 • Driver Booster

  Driver Booster to niewielkie i proste w użyciu darmowe narzędzie, które pozwala użytkownikowi sprawnie zarządzać sterownikami do zainstalowanych urządzeń w środowisku Windows.

 • Belarc Advisor

  Belarc Advisor to aplikacja identyfikująca zainstalowane na naszym komputerze oprogramowanie a także sprzęt oraz podająca informacje o licencjach tego software'u i hardware'u.

 • Wise Care 365

  Wise Care 365 to profesjonalny zestaw narzędzi, który pomoże ochronić prywatne dane zapisane na dyskach komputera oraz sam system operacyjny przed dostępem osób trzecich.

 • NTREGOPT

  NTREGOPT to program służący do optymalizacji pracy rejestru systemowego. Nie jest to klasyczny menadżer rejestru ograniczający się do usuwania wpisów, ale bardzo użyteczne narzędzie pozwalające m.in. na przekształcanie starych kluczy.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: f.luxAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie