Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

DOSBox 0.73

Kategoria: Narzędzia systemowe
Producent: DosBox
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 01.02.2010
Rozmiar: 1.4 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 1083

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis DOSBox 0.73

Jeśli chcesz przypomnieć sobie przeżycia z dawnych lat i uruchomić starą grę lub program a twój nowy Windows odmawia współpracy, potrzebujesz programu DOSBox. DOSBox jest emulatorem systemu operacyjnego DOS. Z pomocą DOSBox dos emulator można uruchomić i używać programy niekompatybilne z nowymi systemami Windows. DOSBox pozwala emulować: procesory 286/386 w trybie rzeczywistym i chronionym; pamięci XMS i EMS; karty graficzne Hercules, Tandy, CGA, EGA, VGA i VESA/SVGA; tryb tekstowy bez migających i 9-bitowych znaków; dźwięk Adlib, CMS, SoundBlaster, Disney, PC-Speaker i Gravis Ultra Sound; MSCDEX (Audio CD); 8-bitowe DMA; modem oraz porty szeregowe. Obsługa przez klawiaturę, myszkę lub  joystick.

Najnowsza wersja DOSBox posiada obsługę trybów VESA 4/15/16/32bpp i możliwość tworzenia zrzutów ekranu plików AVI. W nowej wersji ulepszono obsługę VGA i szybkość działania, szczególnie na Vista i Mac OS X. Jeśli ten program zachęcił cię do spróbowania starych gier a nie posiadasz takich, w dziale linków na stronie oficjalnej DOSBox znajdziesz „game for DOS”. Download gier na DOSBox jest w większości darmowy.

Jeśli chcesz sprawdzić jakie stare gry można używać w DOSBox wejdź na Games Compatibility "dosbox.com/comp_list.php?letter=a". Znajduje się tam pełna lista wszystkich obsługiwanych przez program gier. W przypadku problemów z DOSBox, strona help dostępna jest w dziale FAQ DOSBox "dosbox.com/wiki/Main_Page".  Tam też znajduje się odpowiednia dla DOSBox instrukcja obsługi, w tym, wyjaśnienie jak zainstalować program i jak grać. Do tego garść przydanych skrótów klawiszowych, na przykład potrzebna w DOSBox komenda fullscreen – Alt+Enter. Uwagami na temat programu DOSBox, jego konfiguracji (config) lub sugestiami można podzielić się na forum użytkowników "vogons.zetafleet.com/index.php?c=7.  DOSBox tutorial dostępny jest w języku angielskim. Dostępne jest na DOSBox spolszczenie.

Licencja
Możesz grac w stare gry na DOSBox całkowicie za darmo – jest to program bezpłatny.

Wymagania systemowe
Systemy operacyjne, na jakich uruchomić można DOSBox: Windows 98, XP, Me, NT, 2000, Vista i Windows 7. DOSBox obsługuje Vista i Windows 7 w wersjach 32- i 64-bitowych. Nieoficjalnie wydano wersje DOSBox na Windows Mobile i Symbian. Istnieje także wersja DOSBox na PSP Portable. Pozwala to uruchomić na konsoli systemy Windows 3.11, 95, 98 dzięki DOSBox.

Pobierz DOSBox za free i graj w stare gry bez ograniczeń.


Podobne Narzędzia systemowe

 • RegCleaner 4.3.0.780

  RegCleaner 4.3 jest jednym z wiodących programów służących do administrowania rejestrem systemowym. Jeśli zauważasz, że twój komputer działa wolniej może to być w dużej mierze wynik zaśmiecenia rejestru.

 • NTREGOPT

  NTREGOPT to program służący do optymalizacji pracy rejestru systemowego. Nie jest to klasyczny menadżer rejestru ograniczający się do usuwania wpisów, ale bardzo użyteczne narzędzie pozwalające m.in. na przekształcanie starych kluczy.

 • CClener Cloud

  Niewielka, ale niezwykle przydatna i skuteczna aplikacja kliencka, za pomocą której możemy zarządzać komputerami oraz czyścić je ze zbędnych danych, śmieci, nieużywanych programów itp.

 • Windows 8 Manager

  Windows 8 Manager to zestaw ponad 30 narzedzi, które pomogą usprawnić działanie systemu operacyjnego i dostosować go do indywidualnych potrzeb użytkownika.

 • Revo Uninstaller Pro

  Revo Uninstaller Pro to bardzo przydatna aplikacja, która umożliwia usuwanie oprogramowania zainstalowanego na komputerze w szybki i profesjonalny sposób.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: DOSBox 0.73Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie