Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

DOSBox 0.73

Kategoria: Narzędzia systemowe
Producent: DosBox
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 01.02.2010
Rozmiar: 1.4 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 1083

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis DOSBox 0.73

Jeśli chcesz przypomnieć sobie przeżycia z dawnych lat i uruchomić starą grę lub program a twój nowy Windows odmawia współpracy, potrzebujesz programu DOSBox. DOSBox jest emulatorem systemu operacyjnego DOS. Z pomocą DOSBox dos emulator można uruchomić i używać programy niekompatybilne z nowymi systemami Windows. DOSBox pozwala emulować: procesory 286/386 w trybie rzeczywistym i chronionym; pamięci XMS i EMS; karty graficzne Hercules, Tandy, CGA, EGA, VGA i VESA/SVGA; tryb tekstowy bez migających i 9-bitowych znaków; dźwięk Adlib, CMS, SoundBlaster, Disney, PC-Speaker i Gravis Ultra Sound; MSCDEX (Audio CD); 8-bitowe DMA; modem oraz porty szeregowe. Obsługa przez klawiaturę, myszkę lub  joystick.

Najnowsza wersja DOSBox posiada obsługę trybów VESA 4/15/16/32bpp i możliwość tworzenia zrzutów ekranu plików AVI. W nowej wersji ulepszono obsługę VGA i szybkość działania, szczególnie na Vista i Mac OS X. Jeśli ten program zachęcił cię do spróbowania starych gier a nie posiadasz takich, w dziale linków na stronie oficjalnej DOSBox znajdziesz „game for DOS”. Download gier na DOSBox jest w większości darmowy.

Jeśli chcesz sprawdzić jakie stare gry można używać w DOSBox wejdź na Games Compatibility "dosbox.com/comp_list.php?letter=a". Znajduje się tam pełna lista wszystkich obsługiwanych przez program gier. W przypadku problemów z DOSBox, strona help dostępna jest w dziale FAQ DOSBox "dosbox.com/wiki/Main_Page".  Tam też znajduje się odpowiednia dla DOSBox instrukcja obsługi, w tym, wyjaśnienie jak zainstalować program i jak grać. Do tego garść przydanych skrótów klawiszowych, na przykład potrzebna w DOSBox komenda fullscreen – Alt+Enter. Uwagami na temat programu DOSBox, jego konfiguracji (config) lub sugestiami można podzielić się na forum użytkowników "vogons.zetafleet.com/index.php?c=7.  DOSBox tutorial dostępny jest w języku angielskim. Dostępne jest na DOSBox spolszczenie.

Licencja
Możesz grac w stare gry na DOSBox całkowicie za darmo – jest to program bezpłatny.

Wymagania systemowe
Systemy operacyjne, na jakich uruchomić można DOSBox: Windows 98, XP, Me, NT, 2000, Vista i Windows 7. DOSBox obsługuje Vista i Windows 7 w wersjach 32- i 64-bitowych. Nieoficjalnie wydano wersje DOSBox na Windows Mobile i Symbian. Istnieje także wersja DOSBox na PSP Portable. Pozwala to uruchomić na konsoli systemy Windows 3.11, 95, 98 dzięki DOSBox.

Pobierz DOSBox za free i graj w stare gry bez ograniczeń.


Podobne Narzędzia systemowe

 • BootVis

  BootVis to aplikacja przyspieszająca uruchamianie i działanie systemu Windows XP.

 • Wise Registry Cleaner 7.54

  Szybkość działania komputera zależy od paru czynników – rozmieszczenia plików na twardym dysku, ilości pamięci operacyjnej (RAM) oraz konfiguracji całości.

 • WinUtilities

  WinUtilities 9 to aplikacja, jaka przyda się każdemu posiadaczowi systemu Windows. Została ona zaprojektowana po to, by zoptymalizować jego działanie, co pozwoli wycisnąć z niego wszystko, co tylko możliwe.

 • Classic Shell

  Classic Shell to darmowe i niezwykle proste narzędzie, które pozwala użytkownikom systemu Windows 8 na przywrócenie znanego z wcześniejszych wersji okienek menu Start.

 • Glary Utilities

  Glary Utilities to jeden z najlepszych darmowych programów do optymalizacji pracy komputera oraz systemu operacyjnego Windows, który zdobywa coraz większą liczbę użytkowników na całym świecie.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: DOSBox 0.73Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie