Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

DOSBox 0.74

Kategoria: Narzędzia systemowe
Producent: DOSBox Team
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 05.08.2011
Rozmiar: 1,38 MB
System operacyjny: Windows ME, 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 451

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis DOSBox 0.74

DOSBox to niezwykle przydatny i do tego zupełnie darmowy emulator systemu DOS, który umożliwia uruchamianie różnego rodzaju aplikacji, pisanych pod ten system, na nowych komputerach. Dzięki temu możliwe staje się uruchomienie takich przebojów jak, np. Doom, Wolfenstein3D, Warcraft czy choćby Deluxe Ski Jumping na najnowszych systemach operacyjnych takich jak np. Windows Vista, co bez pomocy emulatora jest praktycznie niemożliwe. Program ten charakteryzuje się bardzo dobrą emulacją systemu DOS, oferując pełną emulację zarówno procesora, grafiki, jak i dźwięku oraz sieci, przez co jego użytkownicy mogą poczuć się zupełnie, jakby grali na maszynie z przed ponad 20 lat. Aplikacja emuluje takie hardware, jak np. procesory x86 czy karty graficzne Herkules lub VGA.

Program komunikuje się z użytkownikami podobnie jak aplikacje DOSowe z przed lat, dlatego młodsi użytkownicy, którzy nie mieli doświadczenia z DOSowymi komendami mogą mieć na początku problemu z jego obsługą. Niemniej jednak, warto poświęcić trochę czasu temu emulatorowi, zwłaszcza że download DOSBox pozwala na odświeżenie bogatej kolekcji gier, od których większość współczesnych tytułów tak naprawdę się wywodzi.. Najnowsza wersja emulatora dodaje sporo usprawnień do poprzedniej części, m.in. poprawia znacznie odświeżanie, a także umożliwia użytkownikom zgrywanie filmików z gier i aplikacji oraz ich zapis do pliku AVI. 

Podobne Narzędzia systemowe

 • Process Lasso

  Potrzebujesz programu, dzięki któremu będziesz sprawnie i szybko zarządzał procesami w swoim systemie Windows?

 • Java SE 7

  Wirtualna maszyna Java to środowisko, dzięki któremu każdy użytkownik może widzieć na przeglądanych stronach sieci animacje flash, grywać w gry napisane w tym języku czy też uruchamiać wiele programów, bez których nie byłoby to możliwe.

 • Driver Booster

  Driver Booster to niewielkie i proste w użyciu darmowe narzędzie, które pozwala użytkownikowi sprawnie zarządzać sterownikami do zainstalowanych urządzeń w środowisku Windows.

 • SpeedUpMyPC

  Każdy chce, żeby jego komputer działał najlepiej i w pełni wykorzystywał swoje możliwości. Gdy kupujemy sprzęt, rzadko kiedy jest on zoptymalizowany. Program SpeedUpMyPC 2013 pomoże nam w wyciśnięciu maksimum możliwości z komputera.

 • Total Uninstall

  Total Uninstall to narzędzie do skutecznego usuwania programów z systemu


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: DOSBox 0.74Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie