Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

RAMDisk 3.5

Kategoria: Narzędzia dyskowe i plikowe
Producent: Dataram
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 17.11.2011
Rozmiar: 3,39 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 158

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis RAMDisk 3.5

RAMDisk jest aplikacją umożliwiającą tworzenie dodatkowego dysku w obszarze pamięci operacyjnej RAM. Zaletą tego rodzaju rozwiązania jest znacznie szybszy dostęp do danych tam zgromadzonych w porównaniu ze standardowymi dyskami. Program w rzeczywistości jest sterownikiem pracującym w jądrze systemowym. Wydziela on pewną zdefiniowaną przestrzeń w pamięci operacyjnej, która jest widoczna jako oddzielny dysk. RAMDisk z uwagi na to, że ogranicza zasoby pamięci operacyjnej najlepiej sprawdzi się na komputerach, które posiadają ponad 2 GB pamięci RAM. Wszystko oczywiście zależy od tego jaki system operacyjny posiadamy, jakie programy działają w tle, ile potrzebują pamięci no i oczywiście jakiej wielkości dysku wirtualnego my będziemy potrzebować. Maksymalna wielkość dysku jaki możemy utworzyć to 4 GB.

Według opinii dla przeciętnego użytkownika jest to przestrzeń zupełnie wystarczająca. Wirtualny dysk utworzony w ten sposób może służyć przykładowo do umieszczania na nim tymczasowych plików przeglądarki, plików graficznych czy dokumentów, co wpływa na szybkość pracy przeglądarki czy programów graficznych i pakietów biurowych. Może być również wykorzystywany przy obróbce lików multimedialnych. Jak wiadomo pamięć RAM nie jest pamięcią trwałą. Oznacza to, że wszystkie dane zapisane w pamięci RAM ulegają skasowaniu podczas wyłączenia komputera. Dysk wirtualny stworzony przez RAMDisk jest jednak zabezpieczony przed utratą danych. Mianowicie przed zamknięciem systemu, dane z niego są kopiowane na dysk twardy, a przy starcie systemu ponownie ładowane na dysk wirtualny. Można oczywiście rozszerzyć pojemność wirtualnego dysku. Za cenę 14,99 USD można wykupić licencję, która pozwoli na tworzenie dysków o pojemności do 32 GB.

Podobne Narzędzia dyskowe i plikowe

 • Total Commander Ultima Prime

  Total Commander Ultima Prime to specjalna wersja jednego z najpopularniejszych menadżerów plików, która została wzbogacona o masę dodatkowych elementów, do których można uzyskać dostęp w ramach jednej instalacji.

 • Multi Commander

  Multi Commander to oprogramowanie typu menadżer plików. Przeznaczony jest dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. To przede wszystkim ze względu na dużą ilość dostępnych funkcjonalności.

 • Quick File Locker

  Bardzo prosty w obsłudze, choć niezwykle funkcjonalny i przydatny program do szybkiego ukrywania i ochrony poufnych danych.

 • EASEUS Partition Master 6

  EASEUS Partition Master 6 to narzędzie przeznaczone raczej dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Jak można domyślić się po nazwie, służy ono do pracy z dyskami twardymi.

 • Allway Sync

  Allway Sync to polskojęzyczny program, który służy przede wszystkim do tworzenia kopii zapasowych naszych danych oraz synchronizowania ich pomiędzy lokalizacjami wskazanymi przez użytkownika.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: RAMDisk 3.5Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie