Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Mendeley Desktop 1.15.2

Kategoria: Narzędzia dyskowe i plikowe
Producent: Mendeley Ltd.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 29.01.2016
Rozmiar: 20,73 MB
System operacyjny: Windows 7, 8, 10
Liczba pobrań: 36

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Mendeley Desktop 1.15.2

Mendeley Desktop to bardzo rozbudowany i zaawansowany program, za pomocą którego możemy zarządzać i organizować dane zapisane na dyskach twardych komputera. To również ciekawe narzędzie nadające się do wspólnej pracy z grupą naukową np. przy współpracy przy różnych projektach w celach edukacyjnych bądź służbowych.

Program Mendeley Desktop sprawdzi się nie tylko w celach edukacyjnych np. na uczelni lub w szkołach, ale również w warunkach prywatnych. Użytkownicy za pomocą tego narzędzia mogą zarządzać gromadzonymi na dysku twardym ważnymi dokumentami lub innymi istotnymi danymi. Za pomocą opisywanego narzędzia możemy przeglądać, katalogować, segregować i zarządzać zbiorem materiałów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć kompletną bibliografię materiałów, jak również złożony plan pracy lub plan zajęć szkolnych. Ciekawą funkcją jest możliwość tworzenia jednoosobowych lub grupowych bibliografii z możliwością umieszczenia jej na stronie internetowej bądź blogu.

Oprócz głównej funkcji tworzenia bibliografii, za pomocą programu Mendeley Desktop stworzymy również przypisy przy użyciu innych edytorów tekstowych, na przykład Microsoft Word w edycjach 2003, 2007, 2010 itd. Istnieje także możliwość dodania bibliografii bezpośrednio z wbudowanej bazy danych Mendeleya bez opuszczania lub wyłączania programu tekstowego. Na uwagę zasługuje także usprawnienie przeglądania kilku różnych dokumentów zapisanych w formacie PDF w tym samym czasie, jak również możliwość dodawania różnych adnotacji do każdego pliku z osobna. Przydatną jest również funkcja tworzenia kopii zapasowych danych na zewnętrznych serwerach, jak również synchronizacja danych całej biblioteki z możliwością przeglądania danych na różnych urządzeniach przenośnych.

Interfejs programu jest czytelny i przejrzysty, zaś obsługa prosta i bezproblemowa, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy bez doświadczenia informatycznego poradzą sobie z wykorzystaniem wszystkich oferowanych przez Mendeley Desktop funkcji. 

Podobne Narzędzia dyskowe i plikowe

 • EASEUS Partition Master 6

  EASEUS Partition Master 6 to narzędzie przeznaczone raczej dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Jak można domyślić się po nazwie, służy ono do pracy z dyskami twardymi.

 • Revo Uninstaller

  Revo Uninstaller 1.93 to darmowa wersja jednego z popularniejszych programów do deinstalacji niechcianych aplikacji z komputera.

 • TeraCopy

  TeraCopy 1.22 to aplikacja przyspieszająca proces kopiowania większych ilości plików. Program stosuje technologię regulacji wielkości bufora systemowego bądź asynchronicznego kopiowania plików między dyskami.

 • Advanced SystemCare Free

  Proste w obsłudze, choć bardzo rozbudowane i funkcjonalne narzędzie służące przyspieszania, czyszczenia oraz optymalizacji systemu operacyjnego Windows.

 • HP USB Disk Storage Format Tool

  HP USB Disk Storage Format Tool jest to darmowa aplikacja służąca do formatowania pendrive'ów oraz innych przenośnych dysków


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Mendeley Desktop 1.15.2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie