Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Mendeley Desktop 1.15.2

Kategoria: Narzędzia dyskowe i plikowe
Producent: Mendeley Ltd.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 29.01.2016
Rozmiar: 20,73 MB
System operacyjny: Windows 7, 8, 10
Liczba pobrań: 31

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Mendeley Desktop 1.15.2

Mendeley Desktop to bardzo rozbudowany i zaawansowany program, za pomocą którego możemy zarządzać i organizować dane zapisane na dyskach twardych komputera. To również ciekawe narzędzie nadające się do wspólnej pracy z grupą naukową np. przy współpracy przy różnych projektach w celach edukacyjnych bądź służbowych.

Program Mendeley Desktop sprawdzi się nie tylko w celach edukacyjnych np. na uczelni lub w szkołach, ale również w warunkach prywatnych. Użytkownicy za pomocą tego narzędzia mogą zarządzać gromadzonymi na dysku twardym ważnymi dokumentami lub innymi istotnymi danymi. Za pomocą opisywanego narzędzia możemy przeglądać, katalogować, segregować i zarządzać zbiorem materiałów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby stworzyć kompletną bibliografię materiałów, jak również złożony plan pracy lub plan zajęć szkolnych. Ciekawą funkcją jest możliwość tworzenia jednoosobowych lub grupowych bibliografii z możliwością umieszczenia jej na stronie internetowej bądź blogu.

Oprócz głównej funkcji tworzenia bibliografii, za pomocą programu Mendeley Desktop stworzymy również przypisy przy użyciu innych edytorów tekstowych, na przykład Microsoft Word w edycjach 2003, 2007, 2010 itd. Istnieje także możliwość dodania bibliografii bezpośrednio z wbudowanej bazy danych Mendeleya bez opuszczania lub wyłączania programu tekstowego. Na uwagę zasługuje także usprawnienie przeglądania kilku różnych dokumentów zapisanych w formacie PDF w tym samym czasie, jak również możliwość dodawania różnych adnotacji do każdego pliku z osobna. Przydatną jest również funkcja tworzenia kopii zapasowych danych na zewnętrznych serwerach, jak również synchronizacja danych całej biblioteki z możliwością przeglądania danych na różnych urządzeniach przenośnych.

Interfejs programu jest czytelny i przejrzysty, zaś obsługa prosta i bezproblemowa, dzięki czemu nawet początkujący użytkownicy bez doświadczenia informatycznego poradzą sobie z wykorzystaniem wszystkich oferowanych przez Mendeley Desktop funkcji. 

Podobne Narzędzia dyskowe i plikowe

 • Odkurzacz

  Odkrzacz jest bezpłatnym polskim programem służącym do pomocy użytkownikowi przy utrzymywaniu porządku w plikach systemowych jego komputera

 • Defraggler 2

  Defraggler 2 to – jak nietrudno domyślić się po nazwie – aplikacja przeznaczona do defragmentacji. A czego dokładnie? Właściwie to wszystkiego, bowiem prócz partycji systemowych można także dokonać defragmentacji plików czy katalogów.

 • ABBYY FineReader 10 Home Edition

  ABBYY FineReader 10 Home Edition to najnowsza wersja programu, będącego nieco odchudzoną wersję komercyjnej edycji Pro. Aplikacja ta pozwala na zmianę zeskanowanego obrazu w pełni edytowalny.

 • O&O Defrag Professional

  Dostępna za darmo w wersji testowej O&O Defrag Professional 14 to aplikacja do skutecznej defragmentacji dysku systemowego

 • Auslogics Disk Defrag

  Każdemu dyskowi twardemu przyda się od czasu do czasu defragmentacja, która pozwala lepiej rozmieścić pliki, przez co zyskujemy nieco miejsca oraz cały system działa nieco szybciej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Mendeley Desktop 1.15.2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie