Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

HP USB Disk Storage Format Tool 2.1

Kategoria: Narzędzia dyskowe i plikowe
Producent: Hewlett-Packard
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 25.10.2011
Rozmiar: 1,98 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 251

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis HP USB Disk Storage Format Tool 2.1

HP USB Disk Storage Format Tool jest to darmowa aplikacja służąca do formatowania pendrive'ów oraz innych przenośnych dysków, które podłączane są do komputera przy pomocy portu USB. Program posiada funkcję automatycznego wykrywania i rozpoznawania sprzętu, który został podłączony do portu USB. Interfejs programu jest bardzo podobny do tego, który został zastosowany w narzędziu do formatowania systemu Windows. Program daje możliwość formatowania urządzeń zarówno w trybie szybkim jak i pełnym. Możemy również zastosować kompresję NTFS oraz stworzyć partycję z systemem plików FAT czy NTFS.

Program umożliwia także stworzenia bootowalnych nośników, które przydadzą się gdy przykładowo nasz system ulegnie awarii i będziemy chcieli odzyskać dane i pliki, które znajdują się na dysku twardym komputera. Co jednak wyróżnia ten niewielki programik w porównaniu z narzędziem, które dostępne jest w systemie Windows? HP USB Disk Storage Format Tool oferuje funkcje, które pozwalają na ominięcie niektórych ograniczeń związanych z obsługą nośników USB narzuconych przez system Windows. Jedną z takich funkcji jest obsługa dysków z systemem plików FAT32, których pojemność jest większa niż 32 GB. Należy jeszcze dodać, że w systemach Windows Vista oraz Windows 7 narzędzie należy uruchomić z uprawnieniami administratora, w przeciwnym razie nie będzie możliwe korzystanie z jego funkcji.

Podobne Narzędzia dyskowe i plikowe

 • AOMEI Partition Assistant

  AOMEI Partition Assistant Home Edition to prosty w obsłudze i przede wszystkim darmowy program, który umożliwia zarządzanie partycjami zainstalowanych dysków twardych.

 • Multi Commander

  Multi Commander to oprogramowanie typu menadżer plików. Przeznaczony jest dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników. To przede wszystkim ze względu na dużą ilość dostępnych funkcjonalności.

 • PerfectDisk

  PerfectDisk jest bardzo dobrym narzędziem służącym do przeprowadzania defragmentacji partycji na dysku twardym.

 • UltraDefrag

  UltraDefrag 5 to zupełnie darmowe narzędzie do defragmentacji dysków twardych, które odznacza się przede wszystkim niewielkim rozmiarem oraz szybkością działania.

 • Quick File Locker

  Bardzo prosty w obsłudze, choć niezwykle funkcjonalny i przydatny program do szybkiego ukrywania i ochrony poufnych danych.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: HP USB Disk Storage Format Tool 2.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie