Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

HP USB Disk Storage Format Tool 2.1

Kategoria: Narzędzia dyskowe i plikowe
Producent: Hewlett-Packard
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 25.10.2011
Rozmiar: 1,98 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 253

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis HP USB Disk Storage Format Tool 2.1

HP USB Disk Storage Format Tool jest to darmowa aplikacja służąca do formatowania pendrive'ów oraz innych przenośnych dysków, które podłączane są do komputera przy pomocy portu USB. Program posiada funkcję automatycznego wykrywania i rozpoznawania sprzętu, który został podłączony do portu USB. Interfejs programu jest bardzo podobny do tego, który został zastosowany w narzędziu do formatowania systemu Windows. Program daje możliwość formatowania urządzeń zarówno w trybie szybkim jak i pełnym. Możemy również zastosować kompresję NTFS oraz stworzyć partycję z systemem plików FAT czy NTFS.

Program umożliwia także stworzenia bootowalnych nośników, które przydadzą się gdy przykładowo nasz system ulegnie awarii i będziemy chcieli odzyskać dane i pliki, które znajdują się na dysku twardym komputera. Co jednak wyróżnia ten niewielki programik w porównaniu z narzędziem, które dostępne jest w systemie Windows? HP USB Disk Storage Format Tool oferuje funkcje, które pozwalają na ominięcie niektórych ograniczeń związanych z obsługą nośników USB narzuconych przez system Windows. Jedną z takich funkcji jest obsługa dysków z systemem plików FAT32, których pojemność jest większa niż 32 GB. Należy jeszcze dodać, że w systemach Windows Vista oraz Windows 7 narzędzie należy uruchomić z uprawnieniami administratora, w przeciwnym razie nie będzie możliwe korzystanie z jego funkcji.

Podobne Narzędzia dyskowe i plikowe

 • WashAndGo

  WashAndGo 2011 to aplikacja przeznaczona do czyszczenia systemu ze zbędnych rzeczy

 • Unreal Commander

  Unreal Commander to niezwykle prosty w użytkowaniu menadżer plików przeznaczony dla posiadaczy komputerów z systemem Windows.

 • RAMDisk

  RAMDisk jest aplikacją umożliwiającą tworzenie dodatkowego dysku w obszarze pamięci operacyjnej RAM.

 • Total Commander

  Total Commander to prawdopodobnie najpopularniejszy menadżer plików dla Windows. Program jest niezwykle rozbudowany i posiada wiele przydatnych opcji.

 • Partition Manager

  Partition Manager 11 Free Edition to darmowa wersja jednego z popularniejszych programów do partycjonowania dysków twardych, która odznacza się bardzo dobrą szybkością działania oraz czytelnym interfejsem.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: HP USB Disk Storage Format Tool 2.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie