Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

CrystalDiskInfo 5.3.1

Kategoria: Narzędzia dyskowe i plikowe
Producent: hiyohiyo
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 16.11.2011
Data modyfikacji: 22.01.2013
Rozmiar: 1,78 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 346

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis CrystalDiskInfo 5.3.1

CrystalDiskInfo jest aplikacją służąca do monitorowania stanu wszystkich zainstalowanych w komputerze dysków twardych. Program przede wszystkim dostarcza szczegółowe informacje
dotyczące wszystkich parametrów pracy dysków. Ocenia ich kondycję poprzez dokładną analizę z wykorzystaniem technologii S.M.A.R.T. Aplikacja w przypadku natrafienia na jakieś problemy lub nieprawidłowości informuje o tym użytkownika. Dzięki aplikacji możliwe jest odczytanie takich informacji jak numer seryjny, rodzaj interfejsu, wersja oprogramowania, ilość partycji, tryb transferu, ilość włączeń dysku, czas jego pracy, wielkość bufora, prędkość czy temperatura.

Oprócz tych podstawowych informacji mamy również wgląd do bardziej zaawansowanych danych. zaliczyć tu można takie parametry jak czas niezbędny do rozpędzenia dysku, częstotliwość z jaką pojawiają się błędy w zapisie, liczba prób kalibracji w sektorach, które są niestabilne, ilość cykli start-stop. Oczywiście nie są to jedyne informacje jakie możemy uzyskać dzięki programowi CrystalDiskInfo. Informacje te pomogą na ocenić w jakim stanie znajduje się dany dysk twardy. niewątpliwą zaleta jest interfejs aplikacji. jest on pozbawiony zbędnych elementów, można powiedzieć, że jest mocno uproszczony, jednak dzięki temu jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze. Program posiada wiele wersji językowych, w tym polską. Podczas instalacji należy zwrócić uwagę na proponowany dodatek o nazwie "przyspiesz komputer", według wielu opinii jest to narzędzie, które nie realizuje swojej funkcji i sprawia problemy podczas próby odinstalowania.

Podobne Narzędzia dyskowe i plikowe

 • AllDup

  AllDup to prosta w użyciu i przede wszystkim darmowa aplikacja, która służy do wyszukiwania oraz lasowania zduplikowanych plików w systemach operacyjnych z rodziny Windows.

 • Advanced SystemCare Free

  Proste w obsłudze, choć bardzo rozbudowane i funkcjonalne narzędzie służące przyspieszania, czyszczenia oraz optymalizacji systemu operacyjnego Windows.

 • AOMEI Partition Assistant

  AOMEI Partition Assistant Home Edition to prosty w obsłudze i przede wszystkim darmowy program, który umożliwia zarządzanie partycjami zainstalowanych dysków twardych.

 • ATTO Disk Benchmark

  ATTO Disk Benchmark jest niewielkim programem służącym do testowania wydajności wszelkich urządzeń służących do przechowywania danych.

 • SecretFolder

  Proste w obsłudze i bardzo przydatne narzędzie, za pomocą którego szybko i skutecznie ukryjemy wybrane foldery na komputerze z systemem operacyjnym Microsoft Windows.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: CrystalDiskInfo 5.3.1Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie