Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

7-Zip 9.07 Beta

Kategoria: Kompresory plików
Producent: Igor Pavlov
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 22.09.2009
Rozmiar: 968 KB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista
Liczba pobrań: 1465

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis 7-Zip 9.07 Beta

7-Zip jest programem przeznaczonym do kompresji plików. Jego rosnąca popularność jest zrozumiała, jeśli popatrzy się na wyniki testów programów kompresujących. Według testów program 7-Zip pakując pliki do swego unikalnego formatu 7zip jest 30-70% bardziej wydajny niż zwykłe programy pakujące do ZIP. Jeśli chcemy spakować pliki do popularnego formatu ZIP w programie 7-Zip  wydajność będzie wyższa o 2-10% niż w przypadku innych programów. 7-Zip 9.07, najnowszy z rodziny 7-Zip, jest na razie wersją Beta i zalecany jest dla osób, które nie obawiają się używać oprogramowania niestabilnego. Już teraz 7-Zip 9.07 dostępny jest po polsku i w wielu innych językach. 7-Zip 9.07 jest do pobrania za darmo ponieważ rozpowszechniany jest na darmowej licencji GNU LGPL.

Program kompresujący 7-Zip obsługuje następujące rodzaje plików: pakowanie i rozpakowywanie – 7Z, ZIP, GZIP, BZIP2 oraz TAR; tylko rozpakowywanie - ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG, HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI, NSIS, RAR, RPM, UDF, WIM, XAR oraz Z. Formaty ZIP i GZIP są obsługiwane o 10% wydajniej niż w innych kompresorach plików, takich jak PKZip i WinZip. Stworzony przez autorów programu 7-Zip rodzaj rozszerzenia 7ZIP jest niezwykle wydajny dzięki zastosowaniu kompresji typu LZMA. 7-Zip 9.07 jest free i działa całkowicie po polsku. Wypróbuj nowy 7-Zip 9.07 i ściągnij go z naszego serwisu.

Program 7-Zip stosuje technikę szyfrowania AES-256 przy plikach 7Z i ZIP. 7-Zip posiada możliwość tworzenia samorozpakowujących się archiwów (SFX) dla formatu 7Z oraz jest w pełni zintegrowany z Windows Shell. 7-Zip posiada wbudowane narzędzie zarządzania plikami. Dodatkowo, istnieje możliwość obsługi programu z linii komend. W razie potrzeby istnieje możliwość rozszerzenia możliwości programu – po instalacji wtyczki 7-Zip może zostać wzbogacony o menadżer plików FAR Manager. Nowością w 7-Zip 9.07 jest możliwość wyboru w opcjach programu diff. Wprowadzono też wiele poprawek błędów występujących w wersjach poprzednich. 7-Zip 9.07 za darmo dostępny jest w naszym dziale Narzędzia już teraz.

Wymagania systemowe
7-Zip 9.07 program to program działający na następujących systemach operacyjnych Microsoft: Windows 98, Windows ME, Windows NT, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista. Nie ma oficjalnych informacji o kompatybilności 7-Zip 9.07 i Windows 7. Zainstalujesz 7-Zip 9.07 w wersji pl i według potrzeby w kilkunastu innych językach. Nie jest wymagane dla programu 7-Zip 9.07 osobne spolszczenie. Jeśli potrzebujesz 7-Zip na inne systemy operacyjne zaglądnij na stronę oficjalną 7-Zip 9.07 w dziale download (www.7-zip.org/download.html) znajdziesz różne starsze i nieoficjalne wersje programu.

Licencja
7-Zip 9.07 rozpowszechniany jest na licencji GNU LGPL (Lesser General Public License – czyli pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU). Oznacza to, że 7-Zip 9.07, tak jak freeware i GPL, dostępny jest całkowicie za darmo. 7-Zip 9.07 nie jest trial – nie ma żadnych ograniczeń w jego działaniu i nie płaci się za jego używanie ani grosza. Nie mniej jednak, jak w przypadku wielu innych darmowych programów, autorzy zachęcają do wpłat osoby, które chciałby wspomóc rozwój oprogramowania.

Przypominamy, że wszystkie wersje Beta, w tym także 7-Zip 9.07, to programy nie posiadające pełnej gwarancji działania. Powinny się na nie decydować osoby pragnące testować oprogramowanie lub nie używające go do archiwizacji ważnych danych. Jeśli zależy ci na stabilnie działającym programie lub używasz kompresora do pakowania ważnych dokumentów czy plików, możesz pobrać z naszego serwisu obecną wersję stabilną 7-Zip 4.57 lub wybrać jeden z kilkunastu oferowanych przez nas kompresorów.

Jeśli chcesz przetestować darmowy 7-Zip 9.07, pobierz go z naszego działu Kompresory Plików. 

Podobne Kompresory plików

 • ZipGenius Suite Edition

  ZipGenius Suite Edition 6.3.2.3110 to aplikacja, która przyda się zwłaszcza osobom wysyłającym i ściągającym dużo archiwów z sieci. Jest to bowiem darmowy kompresor danych, posiadający wsparcie dla wszystkich używanych aktualnie formatów archiwów.

 • WinZip

  Aktualna wersja najpopularniejszego, wieloformatowego, a przez to uniwersalnego programu do kompresji plików.

 • 7-Zip 9.2

  7-Zip 9.2 to bardzo popularny program archiwizujący, który posiada swój własny format kompresji plików – 7z. Jest on o kilkanaście procent wydajniejszy niż konkurencyjne archiwizery, co potwierdza nie tylko producent, ale też i sami użytkownicy.

 • CoffeeZip

  CoffeeZip to funkcjonalne i niezmiernie praktyczne narzędzie do kompresji danych.

 • Bandizip

  Bandizip niewielki i przede wszystkim prosty w uzyciu program służący do kompresowania danych. Dzięki niemu bez problemu otworzymy archiwa skompresowane za pomocą najpopularniejszych programów (WinZip, WinRAR, 7-Zip, itp).


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: 7-Zip 9.07 BetaAby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kompresory plików


Kategorie