Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

7-Zip 4.65

Kategoria: Kompresory plików
Producent: Igor Pavlov
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 21.05.2009
Rozmiar: 908 KB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 18068

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis 7-Zip 4.65

7-Zip to darmowy program do kompresji plików. 7-Zip jest programem stworzonym na otwartej licencji GNU LGPL. Autorzy 7-Zip główny nacisk nałożyli na precyzję oraz szybkość aplikacji. 7-Zip osiąga doskonałe wyniki w kompresji plików. Jego unikalny format 7ZIP pozwala spakować dane 30-70% wydajniej. Dla formatu ZIP i GZIP współczynnik kompresji jest o 2 do 10 % lepszy niż w przypadku  programów PKZip i WinZip. Dobrą wiadomością jest to, że wśród wielu wersji językowych 7-Zip jest wersja pl. 7-Zip działa na systemach Windows aż od wersji 98 oraz dla Linux i Mac OS X. Co więcej jest to program całkowicie darmowy. 7-Zip pobierz za free – wypróbuj już teraz.

Darmowy program 7-Zip 4.65 to bardzo prosty, a zarazem rozbudowany archiwizer z wbudowanym menedżerem plików. Obsługuje wiele formatów plików. Pakowanie i odpakowanie możliwe jest w formatach: 7Z, ZIP, GZIP, BZIP2, TAR. W 7-Zip można odpakować formaty: ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG, HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI, NSIS, RAR, RPM, UDF, WIM, XAR, Z. Niewątpliwą zaletą programu są jego małe rozmiary. 7-Zip automatycznie integruje się z eksploratorem Windows co sprawia, że szybko możesz spakować każdy plik bez konieczności otwierania programu archiwizującego i szukania w nim pożądanych plików. Do podniesienia efektywności pracy przyczynia się także możliwość automatycznego otwierania plików 7Z. Wypróbuj 7-Zip za darmo.

7-Zip oferuje wysoki współczynnik kompresji w nowym formacie 7Z używającym kompresji LZMA. Pakując pliki do formatów 7Z i ZIP można zastosować szyfrowanie AES-256. Kolejną zaletą 7-Zip jest wtyczka dla menedżera plików FAR. 7-Zip bez problemu obsługuje archiwa powyżej 2GB a nawet radzi sobie z ogromnymi plikami dochodzącymi do 16 Eb. Program 7-Zip posiada linie komend o dużej funkcjonalności, a także tłumaczenie dla 74 języków (dzięki temu możemy używać 7-Zip po polsku). Funkcjonalność oraz prosta instalacja i obsługa nie sprawią kłopotu nawet początkującemu użytkownikowi. Wszystko to sprawia, że aplikacja 7-Zip zyskuje coraz więcej zwolenników.

Licencja
7-Zip został stworzony na licencji GNU LGPL. Oznacza to, że 7-Zip, jak freeware, można używać całkowicie za darmo, bez ograniczeń. Dodatkowo, w przypadku 7-Zip masz za free download kodu źródłowego programu. Informacje na kodu źródłowego znajdziesz tutaj: "7-Zip.org/download.html"

Wymagania systemowe
Niewątpliwą zaletą programu jest możliwość uruchomienia go na starszych systemach Windows. 7-Zip uruchomisz na XP, 2008, 2003, 2000, NT, ME i 98. Nie będzie też problemu z uruchomieniem 7-Zip na Vista. Oficjalnie potwierdzono kompatybilność 7-Zip z Windows 7. Można także zainstalować 7-Zip na Linux i Mac OS X. Na stronie oficjalnej projektu 7-Zip w dziale download znajdziesz wersje programu na systemy 64bitowe: "7-Zip.org/download.html" Tam też dowiesz się jak zainstalować 7-Zip na Mac i Linux.

Przekonaj się już teraz jak działa nowy 7-Zip – pobierz i używaj za free. Podobne do 7-Zip programy są do pobrania z działu Kompresory plików. Znajdziesz tam najnowszą wersję Beta 7-Zip – używając wersji beta i zgłaszając błędy w niej występujące  możesz przyczynić się do rozwoju tego ciekawego projektu.

Podobne Kompresory plików

 • CoffeeZip

  CoffeeZip to funkcjonalne i niezmiernie praktyczne narzędzie do kompresji danych.

 • WinRAR

  Najnowsza odsłona popularnego programu służącego do kompresji danych - WinRAR 5.11 już dostępna na Pobierz.pl!

 • 7-Zip 9.2

  7-Zip 9.2 to bardzo popularny program archiwizujący, który posiada swój własny format kompresji plików – 7z. Jest on o kilkanaście procent wydajniejszy niż konkurencyjne archiwizery, co potwierdza nie tylko producent, ale też i sami użytkownicy.

 • IZArc

  IZArc to darmowy kompresor plików, który posiada wsparcie dla dużej ilości archiwów dzięki czemu jest najbardziej kompatybilnym archiwizerem z pośród innych dostępnych na rynku.

 • HaoZip

  HaoZip to darmowy program do kompresji plików, który oferuje wsparcie dla około 50 różnych formatów archiwów, m.in. RAR, ZIP, 7Z, ISO, IMG, DMG, GZ, GZIP, DEB oraz JAR.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: 7-Zip 4.65Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kompresory plików


Kategorie