Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

7-Zip 4.65

Kategoria: Kompresory plików
Producent: Igor Pavlov
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 21.05.2009
Rozmiar: 908 KB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 18095

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis 7-Zip 4.65

7-Zip to darmowy program do kompresji plików. 7-Zip jest programem stworzonym na otwartej licencji GNU LGPL. Autorzy 7-Zip główny nacisk nałożyli na precyzję oraz szybkość aplikacji. 7-Zip osiąga doskonałe wyniki w kompresji plików. Jego unikalny format 7ZIP pozwala spakować dane 30-70% wydajniej. Dla formatu ZIP i GZIP współczynnik kompresji jest o 2 do 10 % lepszy niż w przypadku  programów PKZip i WinZip. Dobrą wiadomością jest to, że wśród wielu wersji językowych 7-Zip jest wersja pl. 7-Zip działa na systemach Windows aż od wersji 98 oraz dla Linux i Mac OS X. Co więcej jest to program całkowicie darmowy. 7-Zip pobierz za free – wypróbuj już teraz.

Darmowy program 7-Zip 4.65 to bardzo prosty, a zarazem rozbudowany archiwizer z wbudowanym menedżerem plików. Obsługuje wiele formatów plików. Pakowanie i odpakowanie możliwe jest w formatach: 7Z, ZIP, GZIP, BZIP2, TAR. W 7-Zip można odpakować formaty: ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG, HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI, NSIS, RAR, RPM, UDF, WIM, XAR, Z. Niewątpliwą zaletą programu są jego małe rozmiary. 7-Zip automatycznie integruje się z eksploratorem Windows co sprawia, że szybko możesz spakować każdy plik bez konieczności otwierania programu archiwizującego i szukania w nim pożądanych plików. Do podniesienia efektywności pracy przyczynia się także możliwość automatycznego otwierania plików 7Z. Wypróbuj 7-Zip za darmo.

7-Zip oferuje wysoki współczynnik kompresji w nowym formacie 7Z używającym kompresji LZMA. Pakując pliki do formatów 7Z i ZIP można zastosować szyfrowanie AES-256. Kolejną zaletą 7-Zip jest wtyczka dla menedżera plików FAR. 7-Zip bez problemu obsługuje archiwa powyżej 2GB a nawet radzi sobie z ogromnymi plikami dochodzącymi do 16 Eb. Program 7-Zip posiada linie komend o dużej funkcjonalności, a także tłumaczenie dla 74 języków (dzięki temu możemy używać 7-Zip po polsku). Funkcjonalność oraz prosta instalacja i obsługa nie sprawią kłopotu nawet początkującemu użytkownikowi. Wszystko to sprawia, że aplikacja 7-Zip zyskuje coraz więcej zwolenników.

Licencja
7-Zip został stworzony na licencji GNU LGPL. Oznacza to, że 7-Zip, jak freeware, można używać całkowicie za darmo, bez ograniczeń. Dodatkowo, w przypadku 7-Zip masz za free download kodu źródłowego programu. Informacje na kodu źródłowego znajdziesz tutaj: "7-Zip.org/download.html"

Wymagania systemowe
Niewątpliwą zaletą programu jest możliwość uruchomienia go na starszych systemach Windows. 7-Zip uruchomisz na XP, 2008, 2003, 2000, NT, ME i 98. Nie będzie też problemu z uruchomieniem 7-Zip na Vista. Oficjalnie potwierdzono kompatybilność 7-Zip z Windows 7. Można także zainstalować 7-Zip na Linux i Mac OS X. Na stronie oficjalnej projektu 7-Zip w dziale download znajdziesz wersje programu na systemy 64bitowe: "7-Zip.org/download.html" Tam też dowiesz się jak zainstalować 7-Zip na Mac i Linux.

Przekonaj się już teraz jak działa nowy 7-Zip – pobierz i używaj za free. Podobne do 7-Zip programy są do pobrania z działu Kompresory plików. Znajdziesz tam najnowszą wersję Beta 7-Zip – używając wersji beta i zgłaszając błędy w niej występujące  możesz przyczynić się do rozwoju tego ciekawego projektu.

Podobne Kompresory plików

 • CoffeeZip

  CoffeeZip to funkcjonalne i niezmiernie praktyczne narzędzie do kompresji danych.

 • 7-Zip 9.2

  7-Zip 9.2 to bardzo popularny program archiwizujący, który posiada swój własny format kompresji plików – 7z. Jest on o kilkanaście procent wydajniejszy niż konkurencyjne archiwizery, co potwierdza nie tylko producent, ale też i sami użytkownicy.

 • IZArc

  IZArc to darmowy kompresor plików, który posiada wsparcie dla dużej ilości archiwów dzięki czemu jest najbardziej kompatybilnym archiwizerem z pośród innych dostępnych na rynku.

 • WinZip

  Aktualna wersja najpopularniejszego, wieloformatowego, a przez to uniwersalnego programu do kompresji plików.

 • WinRAR

  Najnowsza odsłona popularnego programu służącego do kompresji danych - WinRAR 5.11 już dostępna na Pobierz.pl!


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: 7-Zip 4.65Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kompresory plików


Kategorie