Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

VirtualBox 3.1.0

Kategoria: Emulatory napędów
Producent: Sun Microsystems
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 08.12.2009
System operacyjny: Windows XP, 2003, Vista, 7
Liczba pobrań: 870

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis VirtualBox 3.1.0

VirtualBox to program pozwalający tworzyć maszyny wirtualne w systemach x86 (32-bit i 64-bit) Microsoft Windows, Mac OS X oraz Linux. Program ten rozwijany jest przez społeczność ochotników i rozpowszechnia się go na licencji otwartej z ograniczeniem do użytku prywatnego (szczegóły patrz: licencja). Z pomocą VirtualBox 3.1.0. można emulować wirtualne systemy DOS, Windows 3.x., Windows 95, 98, NT 4.0, 2000, XP, Server 2003, Vista, Windows 7 a także Linux (2.2, 2.4, 2.6), FreeBSD, OpenBSD, Netware, Solaris i inne. VirtualBox dostępny jest po polsku. Jak wspomnieliśmy wyżej, VirtualBox dostępny jest za darmo na licencji otwartej do użytku prywatnego. Jeśli jesteś użytkownikiem komercyjnym i chcesz używać VirtualBox – ściągnij i przetestuj za darmo a następnie wykup licencje albo odinstaluj aplikację.

VirtualBox 3.1.0. pozwala zapisywać stan maszyny oraz posiada dwustronny schowek. VirtualBox 3.1.0. automatycznie dostosowuje rozdzielczość ekranu w systemie goszczonym. VirtualBox 3.1.0. posiada wirtualny kontroler USB, obsługę RDP (Remote Desktop Protocol) oraz porty szeregowe. W VirtualBox znajdziemy tryb seamless, dzięki któremu okna z systemu goszczonego mogą być wyświetlane na pulpicie systemu hosta. VirtualBox do pobrania za darmo już teraz po kliknięciu na zielony przycisk.

Na VirtualBox 3.1.0. możliwa jest emulacja rożnych urządzeń, takich jak karty dźwiękowe. Program obsługuje współdzielone foldery i akcelerację 3D poprzez OpenGL 2.0. Na VirtualBox 3.1.0 istnieje możliwość wirtualizacji 64-bitowych systemów na procesorach 32-bitowych. VirtualBox 3.1.0. posiada pełną obsługę obrazów VHD/VMDK, które stosowane są w programach Microsoftui VMware. Program obsługuje wirtualizacje sprzętowe (VT-x i AMD-V), SMP z użyciem nawet trzydziestu dwóch wirtualnych jednostek obliczeniowych dla procesorów z VT-x i AMD-V, kontrolery SCSI, format Open Virtualization Format oraz znaczą ilość trybów pracy sieci. Sprawdź jak działa VirtualBox – pobierz za free.

Najnowszy VirtualBox z serii 3 został wyposażony w obsługę SMP z użyciem maksymalnie 32 jednostek wirtualnych obliczeniowych dla procesorów z VT-x i AMD-V. VirtualBox 3.1.0. obsługuje OpenGL 2.0 w systemach goszczonych Windows, Linux oraz Solaris oraz (testowo) Direct3D 8/9 w systemach goszczonych Windows. Jeśli chcesz gruntownie zapoznać się z programem, ze strony oficjalnej projektu VirtualBox możliwy jest download prawie trzystu stronicowej instrukcji obsługi (w formacie PDF lub online virtualbox.org/manual/UserManual.html).

UWAGA

Niektóre z opisanych funkcji mogą być opcjonalne. Aby móc je wykorzystywać na VirtualBox należy doinstalować sterowniki, zwane Guest Additions.

Licencja

VirtualBox 3.1.0. rozpowszechniany jest na licencji PEUL. W praktyce oznacza to, że VirtualBox to trial i freeware w jednym. Jeśli chcesz używać VirtualBox 3.1.0. do celów prywatnych, możesz robić to bez uiszczania opłat, całkowicie za darmo. Również do celów edukacyjnych, można używać VirtualBox 3.1.0. jak freeware – za darmo. Jednak jeśli jesteś klientem komercyjnym i masz zamiar używać oprogramowania w celach zarobkowych, VirtualBox 3.1.0, jak trial, możesz przetestować a następnie musisz wykupić licencję.

Wymagania systemowe

Systemy, które można wykorzystywać jako host z programem VirtualBox to Windows 7 (32-bit i 64-bit) Windows XP (32-bit, wszystkie Service Packi), Windows Server 2003 (32-bit), Windows Vista (32-bit i 64-bit), Windows Server 2008 (32-bit i 64-bit). Nie jest potrzebne do VirtualBox specjalne spolszczenie. VirtualBox w wersji pl działa od momentu instalacji.

Oprócz VirtualBox pobierz inne z setek bezpłatnych programów multimedialnych, biurowych czy antywirusowych oferowanych na naszym serwisie.Podobne Emulatory napędów

 • WinToFlash

  WinToFlash to niezwykle przydatna aplikacja za pomocą której każdy użytkownik będzie w stanie stworzyć bootowalny dysk systemowy przy użyciu dowolnej pamięci zewnętrznej flash (popularne pendrive'y).

 • DAEMON Tools Pro Advanced

  DAEMON Tools Pro Advance to rozbudowana wersja niezwykle popularnego emulatora napedów wirtualnych. Teraz za darmo na Pobierz.pl

 • Alcohol 52% 2.0

  Alcohol 52% to uproszczona wersja komercyjnej edycji tego programu, a mianowicie Alcohol 120%, która umożliwia tworzenie kopii zapasowych nośników CD/DVD, a także emulację napędów.

 • Magic ISO Maker 5.5

  Magic ISO Maker 5.5 jest programem do tworzenia i zarządzania obrazami płyt CD/DVD. Program pozwala m.in. tworzyć, edytować i wypalać obrazy płyt.

 • DAEMON Tools Lite

  DAEMON Tools Lite to jeden z najbardziej zaawansowanych programów emulujących napędy CD i DVD. Prostota działania i efektywność sprawiają, że jest to jeden z najpopularniejszych emulatorów napędów CD/DVD.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: VirtualBox 3.1.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie