Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

SpeedFan 4

Kategoria: Diagnostyka i testy
Producent: Alfredo Milani-Comparetti
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 22.03.2011
Rozmiar: 1.97
System operacyjny: Windows 2003, Vista, 7
Liczba pobrań: 1430

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis SpeedFan 4

SpeedFan 4 to narzędzie, które może przydać się zarówno profesjonalistom, jak też i użytkownikom prywatnym. Jest to niewielka aplikacja, której zadaniem jest monitorowanie takich parametrów sprzętu jak temperatura procesora, dysku twardego oraz płyty głównej. Jednak opcja, za którą jest najbardziej ceniony, to możliwość ustalenia prędkości wentylatorków. Pobierz SpeedFan, a będziesz w stanie kontrolować cały czas stan ciepłoty swojego sprzętu i dostosowywać go do potrzeb,

Download programu jest możliwy z tej właśnie strony. Nie jest to co prawda aplikacja polecana początkującym użytkownikom, jednakże każdy, kto tylko ma choćby podstawowe pojęcie o sprzęcie, będzie w stanie ją wykorzystać. Przyda się także znajomość angielskiego – nie ma wydania SpeedFan pl. Sama obsługa aplikacji jest dość banalna – program pokazuje nam cztery parametry – temperaturę procesora, rdzeni oraz dysku. Możemy zmieniać je, co skutkuje wyciszeniem wentylatorów, czyli cichszą pracą komputera. SpeedFan przystosowany jest pod systemy Windows. Obojętnie, czy używamy Vista, Windows 7 czy P, doskonale radzi sobie zarówno w środowisku 32, jak i 64bit.

Warto podkreślć, że do sprawdzania stanu dysku twardego zastosowano technologię S.M.A.R.T. Aplikacja wspiera większość aktualnie używanych modeli, zaś pełną listę obsługiwanego sprzętu można znaleźć na stronie producenta Jako że aplikacja ta cieszy się uznaniem użytkowników na całym świecie, warto zobaczyć, co ma do zaoferowania. Tym bardziej, że jej pobranie ani używanie nie kosztuje ani grosza. Download SpeedFan można wykonać z tej właśnie strony - wystarczy tylko kliknąć poniższy link. Z pewnością przyda się do utrzymania komputera w należytym porządku.

Podobne Diagnostyka i testy

 • Razer Cortex

  Bardzo funkcjonalne i proste w obsłudze narzędzie przeznaczone do optymalizacji komputera oraz systemu pod kątek gier.

 • SeaTools 1.2

  SeaTools 1.2 to darmowa aplikacja stworzona przez światowego potentata w dziedzinie produkcji twardych dysków – firmę Seagate. Jej zadaniem jest diagnostyka dysku twardego – zarówno wewnętrznego, jak i podłączonych za pomocą portów USB i FireWire (IEEE-1394)

 • CPU-Z

  Bardzo przydatne i w pełni darmowe narzędzie służące do identyfikacji podstawowych podzespołów w komputerze tj. procesora, płyty głównej oraz pamięci RAM.

 • SiSoftware Sandra Lite 2011

  SiSoftware Sandra Lite 2011 to aplikacja przeznaczona dla osób, które chcą dowiedzieć się wszystkiego na temat swojego komputera. Program poda wyczerpujące informacje zarówno o systemie operacyjnym, jak i o komponentach zestawu.

 • Aida32

  AIDA32 to doskonałe narzędzie diagnostyczne za pomocą którego identyfikacja sprzętu nie powinna nikomu sprawić żadnych problemów. Choć program ten nie jest już oficjalnie rozwijany, to wciąż zaskakuje prostotą działania i liczbą opcji.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: SpeedFan 4Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie