Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Speccy 1.16

Kategoria: Diagnostyka i testy
Producent: Piriform Ltd.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 06.10.2010
Data modyfikacji: 05.03.2012
Rozmiar: 4,22 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 1020

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Speccy 1.16

Speccy to aplikacja przeznaczona do dokładnej identyfikacji wszystkich komponentów sprzętowych, z jakich składa się komputer. Jest to bardzo użyteczne narzędzie zwłaszcza dla osób zajmujących się naprawą sprzętu – dostępny za darmo Speccy pozwoli na idealne określenie wszystkich parametrów karty graficznej, płyty głównej, itp. Dzięki tej aplikacji diagnostyka komputera przebiega szybko i sprawnie. Można się o tym zresztą przekonać w każdej chwili, ponieważ jest to aplikacja bezpłatna.

Ten program do sprawdzania sprzętu pokaże nam informacje o nazwie, rodzinie i taktowaniu procesora, pamięci RAM – wraz z podaniem, daty produkcji i numerem partii, poinformuje o parametrach karty muzycznej i graficznej. Mało tego – otrzymamy również wszystkie dane monitora, dysków oraz napędach. Jak więc widać, download Speccy jest najlepszym sposobem, by zyskać wszystkie możliwe informacje o posiadanym sprzęcie. Wszystkie dane zostają następnie zapisane, dzięki czemu można je przekazać np. do serwisu czy też przesłać na inny komputer.

Chociaż nie ma wersji polskiej, aplikacja jest na tyle prosta w obsłudze, że wystarczą podstawy języka angielskiego do jej obsługi. Program przeznaczony jest na systemy Windows, zarówno 32, jaki 64-bitowe. Należy jednak zauważyć, że niektórzy użytkownicy twierdzą, iż podczas używania zdarzało się im nieprzyjemne zdarzenia – zawieszenie systemu. Są to jednak wypadki jednostkowe, których przyczyna nie do końca została zidentyfikowana.

Na zakończenie dodamy jeszcze, że na innej stronie naszego serwisu znajduje się wersja przenośna (portable) aplikacji. Polecamy ją tym, którzy nie chcą instalować kolejnej aplikacji w systemie operacyjnym.

Podobne Diagnostyka i testy

 • Razer Cortex

  Bardzo funkcjonalne i proste w obsłudze narzędzie przeznaczone do optymalizacji komputera oraz systemu pod kątek gier.

 • Process SandGlass

  Process SandGlass 1.0 jest aplikacją, za pośrednictwem której łatwo i szybko odmierzysz czas spędzony przy graniu w gry, a następnie wygenerujesz złożone wykresy a także statystyki.

 • Intel Chipset Identification Utility

  Intel Chipset Identification Utility to proste narzędzie, które jak sama nazwa wskazuje służy do identyfikowania modelu chipsetu, znajdującego się na płycie głównej

 • Geekbench

  Geekbench to narzędzie przeznaczone do testowania wydajności procesora i pamięci operacyjnej.

 • 3DMark

  3DMark 11 Build 1.0.3 to profesjonalne narzędzie służące do mierzenia wydajności komputerów. Jest to oczekiwana przez wielu aplikacja, za której powstanie odpowiada Futuremark – firma programistyczna specjalizująca się w tworzeniu tego typu oprogramowania.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Speccy 1.16Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie