Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Speccy 1.16

Kategoria: Diagnostyka i testy
Producent: Piriform Ltd.
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 06.10.2010
Data modyfikacji: 05.03.2012
Rozmiar: 4,22 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 1014

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Speccy 1.16

Speccy to aplikacja przeznaczona do dokładnej identyfikacji wszystkich komponentów sprzętowych, z jakich składa się komputer. Jest to bardzo użyteczne narzędzie zwłaszcza dla osób zajmujących się naprawą sprzętu – dostępny za darmo Speccy pozwoli na idealne określenie wszystkich parametrów karty graficznej, płyty głównej, itp. Dzięki tej aplikacji diagnostyka komputera przebiega szybko i sprawnie. Można się o tym zresztą przekonać w każdej chwili, ponieważ jest to aplikacja bezpłatna.

Ten program do sprawdzania sprzętu pokaże nam informacje o nazwie, rodzinie i taktowaniu procesora, pamięci RAM – wraz z podaniem, daty produkcji i numerem partii, poinformuje o parametrach karty muzycznej i graficznej. Mało tego – otrzymamy również wszystkie dane monitora, dysków oraz napędach. Jak więc widać, download Speccy jest najlepszym sposobem, by zyskać wszystkie możliwe informacje o posiadanym sprzęcie. Wszystkie dane zostają następnie zapisane, dzięki czemu można je przekazać np. do serwisu czy też przesłać na inny komputer.

Chociaż nie ma wersji polskiej, aplikacja jest na tyle prosta w obsłudze, że wystarczą podstawy języka angielskiego do jej obsługi. Program przeznaczony jest na systemy Windows, zarówno 32, jaki 64-bitowe. Należy jednak zauważyć, że niektórzy użytkownicy twierdzą, iż podczas używania zdarzało się im nieprzyjemne zdarzenia – zawieszenie systemu. Są to jednak wypadki jednostkowe, których przyczyna nie do końca została zidentyfikowana.

Na zakończenie dodamy jeszcze, że na innej stronie naszego serwisu znajduje się wersja przenośna (portable) aplikacji. Polecamy ją tym, którzy nie chcą instalować kolejnej aplikacji w systemie operacyjnym.

Podobne Diagnostyka i testy

 • Everest Ultimate Edition 5.5

  Everest Ultimate Edition 5.5 uchodzi za najlepszy na rynku program do dokładnej analizy sprzętu komputerowego. Jednym z czynników jego sukcesu jest ciągła aktualizacja aplikacji, przez co dostosowana jest ona do najnowszych produktów na rynku.

 • SiSoftware Sandra Lite 2011

  SiSoftware Sandra Lite 2011 to aplikacja przeznaczona dla osób, które chcą dowiedzieć się wszystkiego na temat swojego komputera. Program poda wyczerpujące informacje zarówno o systemie operacyjnym, jak i o komponentach zestawu.

 • CPU-Z

  Bardzo przydatne i w pełni darmowe narzędzie służące do identyfikacji podstawowych podzespołów w komputerze tj. procesora, płyty głównej oraz pamięci RAM.

 • Geekbench

  Geekbench to narzędzie przeznaczone do testowania wydajności procesora i pamięci operacyjnej.

 • SpeedFan 4

  SpeedFan 4 to narzędzie, które może przydać się zarówno profesjonalistom, jak też i użytkownikom prywatnym. Jest to niewielka aplikacja, której zadaniem jest monitorowanie takich parametrów sprzętu jak temperatura procesora, dysku twardego oraz płyty głównej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Speccy 1.16Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie