Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

SeaTools 1.2

Kategoria: Diagnostyka i testy
Producent: Seagate
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 05.10.2010
Rozmiar: 16.7 MB
System operacyjny: Windows
Liczba pobrań: 291

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis SeaTools 1.2

SeaTools 1.2 to darmowa aplikacja stworzona przez światowego potentata w dziedzinie produkcji twardych dysków – firmę Seagate. Jej zadaniem jest diagnostyka dysku twardego – zarówno wewnętrznego, jak i podłączonych za pomocą portów USB i FireWire (IEEE-1394). SeaTools wspiera twarde dyski swojej produkcji, a także i innych producentów, jak na przykład Maxtor, Patriot itp. Ogólnie podsumowując – nadaje się on do każdego dysku pracującego na magistrali ATA, SATA oraz SCSI.

Diagnostyka komputera to rzecz ważna, więc polecamy dokonywać przeglądu twardego dysku przynajmniej raz na miesiąc. Aplikacja określi stan nośnika. Znajdziemy tu także między innymi import firmware, opcje formatowania, a także szczegółowe informacje na temat przeskanowanego dysku twardego – jak numer seryjny, wersja oprogramowania firmowego, ilość przepracowanych godzin i inne.

Wystarczy wpisać do wyszukiwarki frazę „diagnostyka komputera programy”, aby zobaczyć, że wielu użytkowników chwali sobie ten program. Ponieważ jego pobranie nic nie kosztuje, również polecamy spróbowanie. Do jego działania potrzebne są zainstalowane w systemie biblioteki .NET Framework. Można znaleźć je bez problemu na naszych stronach – są one całkowicie darmowe.

Choć nie ma polskiego wydania tego programu, to jego obsługa jest na tyle prosta, że nie powinna sprawić problemów nawet początkującym użytkownikom. Dlatego też polecamy – regularne sprawdzanie stanu twardego dysku pozwoli na uniknięcie przykrych niespodzianek w postaci awarii bądź też uszkodzenia nośnika, co wiązałoby się ze startą wszystkich zawartych na nim danych.

Podobne Diagnostyka i testy

 • Everest Ultimate Edition 5.5

  Everest Ultimate Edition 5.5 uchodzi za najlepszy na rynku program do dokładnej analizy sprzętu komputerowego. Jednym z czynników jego sukcesu jest ciągła aktualizacja aplikacji, przez co dostosowana jest ona do najnowszych produktów na rynku.

 • Speccy

  Speccy to aplikacja przeznaczona do dokładnej identyfikacji wszystkich komponentów sprzętowych, z jakich składa się komputer. Jest to bardzo użyteczne narzędzie zwłaszcza dla osób zajmujących się naprawą sprzętu.

 • SiSoftware Sandra Lite 2011

  SiSoftware Sandra Lite 2011 to aplikacja przeznaczona dla osób, które chcą dowiedzieć się wszystkiego na temat swojego komputera. Program poda wyczerpujące informacje zarówno o systemie operacyjnym, jak i o komponentach zestawu.

 • Intel Chipset Identification Utility

  Intel Chipset Identification Utility to proste narzędzie, które jak sama nazwa wskazuje służy do identyfikowania modelu chipsetu, znajdującego się na płycie głównej

 • Aida32

  AIDA32 to doskonałe narzędzie diagnostyczne za pomocą którego identyfikacja sprzętu nie powinna nikomu sprawić żadnych problemów. Choć program ten nie jest już oficjalnie rozwijany, to wciąż zaskakuje prostotą działania i liczbą opcji.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: SeaTools 1.2Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie