Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

iperf 2.0.5

Kategoria: Diagnostyka i testy
Producent: Olivier S. Masse
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 25.11.2011
Rozmiar: 1.2 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 31

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis iperf 2.0.5

iperf  jest to bardzo prosta w obsłudze i jedna z najpopularniejszych aplikacji do testowania przepustowości łącza sieciowego. Program nie wymaga instalacji. Jest uruchamiany bezpośrednio z systemowego wiersza poleceń. Jego funkcjonowanie jest oparte na architekturze klient-serwer aby dokonać pomiaru musimy uruchomić iperf  na obu systemach, które są połączone, i na których mamy zamiar dokonać pomiaru przepustowości. Program mierzy pasma TCP oraz UDP, możliwa jest kontrola wielu parametrów transmisji danych. Możemy kontrolować między innymi MSS, rozmiar okna TCP czy algorytm Nagle'a. iperf  umożliwia obsługę transmisji multicastowych czy IPv6. Możemy również ustalać stałą prędkość transmisji podczas przeprowadzania testów, wykonywać testy symetryczne i wiele innych przydatnych czynności. Program do pracy wymaga obecności biblioteki DLL, która dostarczana jest wraz z plikiem wykonywalnym.

Podobne Diagnostyka i testy

 • Aida32

  AIDA32 to doskonałe narzędzie diagnostyczne za pomocą którego identyfikacja sprzętu nie powinna nikomu sprawić żadnych problemów. Choć program ten nie jest już oficjalnie rozwijany, to wciąż zaskakuje prostotą działania i liczbą opcji.

 • 3DMark

  3DMark 11 Build 1.0.3 to profesjonalne narzędzie służące do mierzenia wydajności komputerów. Jest to oczekiwana przez wielu aplikacja, za której powstanie odpowiada Futuremark – firma programistyczna specjalizująca się w tworzeniu tego typu oprogramowania.

 • PC Speed

  PC Speed jest programem służącym do analizy podzespołów komputera i oprogramowania na nim zainstalowanego.

 • Test Speed XP 2006 pl

  Test Speed XP 2006 to tester szybkości komputera dla Windows XP. Program mierzy szybkość wykonywania czynności, a następnie oblicza wynik. Test Speed XP 2006 działa po polsku i przed rozpoczęciem pracy prosi o zamknięcie wszystkich otwartych programów.

 • AIDA64 Extreme

  Bardzo funkcjonalne i przydatne narzędzie, służące do identyfikacji komponentów i podzespołów zainstalowanych w komputerze, przeznaczone nie tylko dla zaawansowanych użytkowników.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: iperf 2.0.5Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie