Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Intel Chipset Identification Utility 6.0

Kategoria: Diagnostyka i testy
Producent: Intel Corporation
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 05.08.2011
Rozmiar: 0,25 MB
System operacyjny: Windows 2000, XP, 2003, Vista, 7
Liczba pobrań: 308

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Intel Chipset Identification Utility 6.0

Intel Chipset Identification Utility to proste narzędzie, które jak sama nazwa wskazuje służy do identyfikowania modelu chipsetu, znajdującego się na płycie głównej, która została wyprodukowana przez firmę Intel. Dzięki temu użytkownik programu może uzyskać szczegółowe informacje o swoim chipsecie, które mogą się przydać, np. przy sprawdzaniu kompatybilności, takich programów jak Intel Matrix Storage Manager, czy choćby Intel Chipset Software Installation Utility z danym systemem operacyjnym.

Aplikacja nie posiada instalatora, dlatego do jej uruchomienia wystarczy jedynie download Intel Chipset Identification Utility, by móc dowiedzieć się szczegółowych informacji o posiadanym chipsecie. Warto przy tym pamiętać, że program ten nie pokazuje jednak żadnych dodatkowych, informacji, np. o posiadanym procesorze, gdyż do tego służą inne narzędzia Intela, takie jak choćby Intel Processor Identification Utility. Program jest bardzo prosty w użyciu i dlatego nie przeszkadza brak jego polskiej wersji. Obecna jego edycja, oferuje wsparcie jedynie dla najnowszych chipsetów Intela. Jeżeli posiadasz starszą płytę główną, to powinieneś sprawdzić wcześniejsze wersje programu.  

Podobne Diagnostyka i testy

 • Process SandGlass

  Process SandGlass 1.0 jest aplikacją, za pośrednictwem której łatwo i szybko odmierzysz czas spędzony przy graniu w gry, a następnie wygenerujesz złożone wykresy a także statystyki.

 • Geekbench

  Geekbench to narzędzie przeznaczone do testowania wydajności procesora i pamięci operacyjnej.

 • CPU-Z

  Bardzo przydatne i w pełni darmowe narzędzie służące do identyfikacji podstawowych podzespołów w komputerze tj. procesora, płyty głównej oraz pamięci RAM.

 • GPU-Z

  Niewielkie i bardzo skuteczne narzędzie przeznaczone do szczegółowej identyfikacji karty graficznej zainstalowanej w komputerze.

 • Everest Ultimate Edition 5.5

  Everest Ultimate Edition 5.5 uchodzi za najlepszy na rynku program do dokładnej analizy sprzętu komputerowego. Jednym z czynników jego sukcesu jest ciągła aktualizacja aplikacji, przez co dostosowana jest ona do najnowszych produktów na rynku.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Intel Chipset Identification Utility 6.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie