Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

HWiNFO 5.5.0

Kategoria: Diagnostyka i testy
Producent: Martin Malik
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 07.07.2010
Rozmiar: 1.9 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 346

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis HWiNFO 5.5.0

HWiNFO to świetne narzędzie diagnostyczne, za którego pomocą można zidentyfikować komponenty komputera oraz wykonać proste testy wydajności. Program jest bardzo podobny do innej aplikacji tego typu, a mianowicie Aida 32 i również składa się z prostego, dwukolumnowego okna. W pierwszej kolumnie znajdują się wszystkie wykryte przez program HWiNFO komponenty, natomiast w drugiej szczegółowe informacje o ich parametrach. Oprócz podstawowych informacji o marce danego sprzętu czy parametrach, HWiNFO potrafi również podać, na przykład liczbę wolnych slotów pamięci czy temperaturę procesora, co może przydać się przy overclockingu.

Download HWiNFO umożliwia uzyskanie informacji o najważniejszych podzespołach każdego komputera, zaczynając od płyty głównej, procesora, karty graficznej i dźwiękowej, a kończąc na monitorze czy nawet klawiaturze. Wszystko jest przedstawione w sposób czytelny i nikt nie powinien mieć problemów z obsługą tego programu.  HWiNFO jest za free udostępniany użytkownikom w dwóch wersjach. Edycja przeznaczona dla DOS to właśnie HWiNFO, natomiast posiadacze systemu operacyjnego Windows muszą ściągnąć wersję programu o nazwie HWiNFO32. Jest ona bardziej rozbudowana ale i prostsza w obsłudze. Download HWiNFO32 pozwala m.in. na uzyskanie dostępu do benchmarków, które testują wydajność komputera i oceniają go, porównując do innych konfiguracji dostępnych w bazie. Warto pamiętać, że nie ma HWiNFO pod Linux.

HWiNFO portable działa także na laptopach i również przekazuje najważniejsze informacje o posiadanych komponentach. Pobierz HWiNFO za darmo i sprawdź sam z czego składa się Twój komputer.

Podobne Diagnostyka i testy

 • iperf

  iperf jest to bardzo prosta w obsłudze i jedna z najpopularniejszych aplikacji do testowania przepustowości łącza sieciowego.

 • CPU-Z

  Bardzo przydatne i w pełni darmowe narzędzie służące do identyfikacji podstawowych podzespołów w komputerze tj. procesora, płyty głównej oraz pamięci RAM.

 • SiSoftware Sandra Lite 2011

  SiSoftware Sandra Lite 2011 to aplikacja przeznaczona dla osób, które chcą dowiedzieć się wszystkiego na temat swojego komputera. Program poda wyczerpujące informacje zarówno o systemie operacyjnym, jak i o komponentach zestawu.

 • AIDA64 Extreme

  Bardzo funkcjonalne i przydatne narzędzie, służące do identyfikacji komponentów i podzespołów zainstalowanych w komputerze, przeznaczone nie tylko dla zaawansowanych użytkowników.

 • 3DMark

  3DMark 11 Build 1.0.3 to profesjonalne narzędzie służące do mierzenia wydajności komputerów. Jest to oczekiwana przez wielu aplikacja, za której powstanie odpowiada Futuremark – firma programistyczna specjalizująca się w tworzeniu tego typu oprogramowania.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: HWiNFO 5.5.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie