Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

HWiNFO 5.5.0

Kategoria: Diagnostyka i testy
Producent: Martin Malik
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 07.07.2010
Rozmiar: 1.9 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 341

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis HWiNFO 5.5.0

HWiNFO to świetne narzędzie diagnostyczne, za którego pomocą można zidentyfikować komponenty komputera oraz wykonać proste testy wydajności. Program jest bardzo podobny do innej aplikacji tego typu, a mianowicie Aida 32 i również składa się z prostego, dwukolumnowego okna. W pierwszej kolumnie znajdują się wszystkie wykryte przez program HWiNFO komponenty, natomiast w drugiej szczegółowe informacje o ich parametrach. Oprócz podstawowych informacji o marce danego sprzętu czy parametrach, HWiNFO potrafi również podać, na przykład liczbę wolnych slotów pamięci czy temperaturę procesora, co może przydać się przy overclockingu.

Download HWiNFO umożliwia uzyskanie informacji o najważniejszych podzespołach każdego komputera, zaczynając od płyty głównej, procesora, karty graficznej i dźwiękowej, a kończąc na monitorze czy nawet klawiaturze. Wszystko jest przedstawione w sposób czytelny i nikt nie powinien mieć problemów z obsługą tego programu.  HWiNFO jest za free udostępniany użytkownikom w dwóch wersjach. Edycja przeznaczona dla DOS to właśnie HWiNFO, natomiast posiadacze systemu operacyjnego Windows muszą ściągnąć wersję programu o nazwie HWiNFO32. Jest ona bardziej rozbudowana ale i prostsza w obsłudze. Download HWiNFO32 pozwala m.in. na uzyskanie dostępu do benchmarków, które testują wydajność komputera i oceniają go, porównując do innych konfiguracji dostępnych w bazie. Warto pamiętać, że nie ma HWiNFO pod Linux.

HWiNFO portable działa także na laptopach i również przekazuje najważniejsze informacje o posiadanych komponentach. Pobierz HWiNFO za darmo i sprawdź sam z czego składa się Twój komputer.

Podobne Diagnostyka i testy

 • SeaTools 1.2

  SeaTools 1.2 to darmowa aplikacja stworzona przez światowego potentata w dziedzinie produkcji twardych dysków – firmę Seagate. Jej zadaniem jest diagnostyka dysku twardego – zarówno wewnętrznego, jak i podłączonych za pomocą portów USB i FireWire (IEEE-1394)

 • Process SandGlass

  Process SandGlass 1.0 jest aplikacją, za pośrednictwem której łatwo i szybko odmierzysz czas spędzony przy graniu w gry, a następnie wygenerujesz złożone wykresy a także statystyki.

 • GPU-Z

  Niewielkie i bardzo skuteczne narzędzie przeznaczone do szczegółowej identyfikacji karty graficznej zainstalowanej w komputerze.

 • CPU-Z

  Bardzo przydatne i w pełni darmowe narzędzie służące do identyfikacji podstawowych podzespołów w komputerze tj. procesora, płyty głównej oraz pamięci RAM.

 • SpeedFan 4

  SpeedFan 4 to narzędzie, które może przydać się zarówno profesjonalistom, jak też i użytkownikom prywatnym. Jest to niewielka aplikacja, której zadaniem jest monitorowanie takich parametrów sprzętu jak temperatura procesora, dysku twardego oraz płyty głównej.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: HWiNFO 5.5.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie