Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

GPU-Z 0.4.0

Kategoria: Diagnostyka i testy
Producent: TechPowerUP!
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 26.04.2010
Rozmiar: 483 KB
System operacyjny: Windows 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 339

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis GPU-Z 0.4.0

GPU-Z free to program wyświetlający szereg informacji o karcie graficznej, przeznaczony dla komputerów wyposażonych w karty firmy nVidia lub ATI, również ich starsze modele. Jest to mały (krótki kod i niewielki plik) i „lekki” (zajmujący niewiele pamięci RAM) program nie wymagający instalacji. A co najważniejsze, GPU-Z jest całkowicie darmowy. Prezentowany tu GPU-Z to najnowszy na chwilę obecną program, w wersji 0.4.0 – projekt jest jednak wciąż rozwijany i możliwe, że gdy będziesz to czytać, będzie wyposażony w dodatkowe funkcje. Możemy go obecnie odpalić na każdym systemie Windows od 2000 wzwyż, GPU-Z na windows 7 sprawuje się bez problemu, wersje GPU-Z xp i GPU-Z vista podobnie dostarczają wszystkich potrzebnych informacji. Niestety nie ma GPU-Z po polsku, jeśli więc bez GPU-Z pl sobie nie poradzisz, spróbuj poszukać innego darmowego programu z tej kategorii. Ze względu jednak na jego charakter, używanie angielskiej wersji nie powinno stanowić problemu, wystarczy przetłumaczyć sobie kilka terminów określających parametry karty. Ściągnij najnowszą wersję GPU-Z za darmo z naszej strony – link GPU-Z download znajduje się pod tekstem.

GPU-Z 0.4.0 pokazuje nam takie parametry, jak typ posiadanej karty, jej pamięć, częstotliwość taktowania, interfejs, a dodatkowo informuje o wersji DirectX, BIOSu i sterowników systemowych obsługujących kartę. W drugiej zakładce GPU-Z full mamy informacje o bieżącej temperaturze układu, program zapewnia też możliwość logowania wskazań do pliku.

Aktualizacja programu do wersji 0.4.0 została dokonana przez programistów z TechPowerUP! ze względu na pojawienie się nowych kart graficznych firmy nVidia – Fermi. Dzięki temu GPU-Z jest w stanie rozpoznać i dokładnie opisać również karty wyposażone w najnowsze układy, w tym NVIDIA GeForce GTX 470 i GTX 480, ATI Radeon HD 5750, 5830, 5870 Lightning i inne. Dodano też obsługę i wsparcie Intel Pineview oraz usunięto błędy prowadzące do niedokładnych odczytań w poprzednich wersjach programu. Ponadto dodano czwartą zakładkę, "Hardware Giveaway", we współpracy z firmą ASUS. W wersji 0.4.0 GPU-Z wielkość pamięci podawana jest już w GB, nie w GiB, czyli dokładnie jako miliard bajtów.

Najnowszy GPU-Z to pełna wersja, wystarczy go ściągnąć i uruchomić. Aby zacząć korzystać z GPU-Z 0.4.0, pobierz po prostu plik poprzez poniższy link.

Podobne Diagnostyka i testy

 • Aida32

  AIDA32 to doskonałe narzędzie diagnostyczne za pomocą którego identyfikacja sprzętu nie powinna nikomu sprawić żadnych problemów. Choć program ten nie jest już oficjalnie rozwijany, to wciąż zaskakuje prostotą działania i liczbą opcji.

 • 3DMark

  3DMark 11 Build 1.0.3 to profesjonalne narzędzie służące do mierzenia wydajności komputerów. Jest to oczekiwana przez wielu aplikacja, za której powstanie odpowiada Futuremark – firma programistyczna specjalizująca się w tworzeniu tego typu oprogramowania.

 • Core Temp

  Niewielkie, ale bardzo przydatne i skuteczne narzędzie, za pomocą którego możemy monitorować temperaturę pracy procesora.

 • GPU-Z

  Niewielkie i bardzo skuteczne narzędzie przeznaczone do szczegółowej identyfikacji karty graficznej zainstalowanej w komputerze.

 • Everest Ultimate Edition 5.5

  Everest Ultimate Edition 5.5 uchodzi za najlepszy na rynku program do dokładnej analizy sprzętu komputerowego. Jednym z czynników jego sukcesu jest ciągła aktualizacja aplikacji, przez co dostosowana jest ona do najnowszych produktów na rynku.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: GPU-Z 0.4.0Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie