Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

AIDA64 Extreme 5.30.3500

Kategoria: Diagnostyka i testy
Producent: FinalWire Ltd.
Licencja: Trial Licencja
Data dodania: 05.05.2011
Data modyfikacji: 29.07.2015
Rozmiar: 15,11 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 2372

Trial

Wersja testowa oprogramowania na licencji shareware. Udostępniona bezpłatnie aby użytkownik zapoznał się z programem. Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne posiadają jednak ograniczenie czasowe lub ilości uruchomień. Po upływie ustalonego czasu należy program odinstalować lub opłacić pełną licencję.

Opis AIDA64 Extreme 5.30.3500

AIDA64 Extreme to bardzo przydatne i wielofunkcyjne oprogramowanie służące do identyfikacji komponentów sprzętowych. Oprócz tego program poradzi sobie z identyfikacją oprogramowania zainstalowanego w komputerze. Narzędzie przyda się nie tylko zaawansowanym, ale i początkującym użytkownikom, którzy chcą sprawdzić jakie podzespoły zainstalowano w ich urządzeniu. Aktualna wersja oprogramowania to kontynuacja i rozwinięcie bardzo popularnego przed laty programu o nazwie Everest. 

W najnowszej odsłonie główne założenie nie uległo zmianie – celem jest dostarczenie jak największej ilości informacji na temat sprzętu zainstalowanego w komputerze. Program pozwala wyświetlić szczegółowe informacje na temat procesora, pamięci, płyty głównej, dysków twardych, karty graficznej, karty dźwiękowej i wielu innych elementów zainstalowanych w komputerze. Jak już wiadomo, AIDA64 Extreme to nie tylko identyfikacja sprzętu. Program stworzono również do identyfikacji oprogramowania, które zainstalowano w systemie. Za pomocą tej opcji możemy sprawdzić, jak wiele niepotrzebnych składników zalega na dysku twardym. Oprócz tego możemy skontrolować poziom zabezpieczeń oraz odczytać informacje z zainstalowanych w sprzęcie sensorów, na przykład na temat napięć na poszczególnych podzespołach, temperatur (np. procesora, pamięci, chipsetu etc.), prędkości obrotowych wentylatorów, poziomie poboru mocy itp. 

Wszystkie generowane przez program informacje mogą być wyświetlane w czasie rzeczywistym za pomocą dedykowanego gadżetu na pulpicie. Istnieje również możliwość wygenerowania raportu z informacjami na temat poszczególnych komponentów i zapisania go do formatu HTML. Warto zaznaczyć, że program AIDA64 Extreme jest przeznaczony w głównej mierze systemom 64-bitowym, choć posiadacze urządzeń działających w oparciu o architekturę 32-bitową również będą mogli skorzystać ze wszystkich funkcji. Oprócz opcji poświęconych dostarczaniu informacji o podzespołach i oprogramowaniu, program posiada również liczne benchmarki, czyli moduły testujące wydajność podzespołów. 

Ich głównym celem jest przeprowadzanie między innymi testów procesora, które posiadają nawet 32 rdzenie, jak również sprawdzanie wydajności pamięci RAM, pamięci podręcznej, badanie przepustowości, transferu itp. Wypada również pochwalić intuicyjny interfejs w języku polskim, z którym poradzą sobie nawet początkujący użytkownicy bez zaawansowanej wiedzy informatycznej. Program udostępniany jest na zasadzie licencji testowej, która pozwala na korzystanie z programu przez okres 30 dni od momentu instalacji. 

Podobne Diagnostyka i testy

 • Everest Ultimate Edition 5.5

  Everest Ultimate Edition 5.5 uchodzi za najlepszy na rynku program do dokładnej analizy sprzętu komputerowego. Jednym z czynników jego sukcesu jest ciągła aktualizacja aplikacji, przez co dostosowana jest ona do najnowszych produktów na rynku.

 • Speccy

  Speccy to aplikacja przeznaczona do dokładnej identyfikacji wszystkich komponentów sprzętowych, z jakich składa się komputer. Jest to bardzo użyteczne narzędzie zwłaszcza dla osób zajmujących się naprawą sprzętu.

 • Core Temp

  Niewielkie, ale bardzo przydatne i skuteczne narzędzie, za pomocą którego możemy monitorować temperaturę pracy procesora.

 • CPU-Z

  Bardzo przydatne i w pełni darmowe narzędzie służące do identyfikacji podstawowych podzespołów w komputerze tj. procesora, płyty głównej oraz pamięci RAM.

 • Razer Cortex

  Bardzo funkcjonalne i proste w obsłudze narzędzie przeznaczone do optymalizacji komputera oraz systemu pod kątek gier.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: AIDA64 Extreme 5.30.3500Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie