Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Aida32

Kategoria: Diagnostyka i testy
Producent: Tamas Miklos
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 08.03.2010
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 15486

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Aida32

AIDA32 to doskonałe narzędzie diagnostyczne za pomocą którego identyfikacja sprzętu nie powinna nikomu sprawić żadnych problemów. Choć program ten nie jest już oficjalnie rozwijany, to wciąż zaskakuje prostotą działania i liczbą opcji. Wszystko wyświetlane jest w oknach przypominających klasycznego Windowsa. Jego najnowsza wersja to AIDA32 3.94.2,  którą za darmo możesz pobrać z naszej strony. Darmowa AIDA32 zawiera bazę informacji o prawie 30000 różnych komponentów, dzięki czemu bez potrzeby rozkręcania komputera dowiemy się szczegółów o naszym procesorze, pamięci i innych komponentach. Program działa ze wszystkimi systemami operacyjnymi Windows, a więc możliwe jest użycie AIDA32 na XP, jak i Vista. Co ciekawe, chociaż program wyszedł dość dawno to wciąż wyświetla informacje o nowych komponentach i co najważniejsze praca z AIDA32 w Windows 7 jest bezproblemowa.

Niestety posiadacze innych systemów operacyjnych nie będą mogli skorzystać z możliwości AIDA32, której nie ma na Linux, czy MAC. Identyfikacja procesora i innych komponentów naszych PCtów nie była jeszcze tak łatwa. Wystarczy tylko download AIDA32 za free aby uzyskać dostęp do prawdziwego kombajnu diagnostycznego, zastępującego kilka programów tego typu w jednym. Przy wyszukiwaniu informacji o programie warto pamiętać o poprawnym zapisie jego tytułu i nie używaniu niepoprawnych nazw jak – AIDA 32, AIDA23, AIDA 23, AIDA32. Pełna wersja AIDA32 – Enterprise System Information, bo tak brzmi nazwa tego programu prezentuje w bardzo czytelny sposób informacje o naszym komputerze, skupiając się przede wszystkim na – procesorze, pamięci RAM, płycie głównej, karcie graficznej, oraz systemie operacyjnym. Przy okazji wielu komponentów, program wyświetla również specjalne odnośniki kierujące nas na stronę producenta, gdzie możemy uzyskać obszerniejsze informacje na temat naszej karty graficznej, bądź systemu. AIDA32 jest po polsku, tak więc nikt nie powinien mieć problemu z obsługą tej aplikacji. Spolszczenie AIDA32 stoi na bardzo dobrym poziomie i nie zdarzają się w nim żadne literówki, ani inne rażące błędy, utrudniające jego obsługę.

AIDA32 pozwala, poza funkcjami diagnostycznymi, także na wykonanie różnych testów, porównujących nasz sprzęt do innych konfiguracji, takich jak Zapis do pamięci, oraz Odczyt z pamięci. Niestety baza konfiguracji sprzętowych jest oparta na komputerach maks z procesorem Pentium 4, bądź Athlon XP przez co nie daje prawdziwych możliwości oceny naszej konfiguracji. Kolejną ważną zaletą AIDA32 pl  jest pomoc użytkownikom w zoptymalizowaniu pracy swojego komputera. W tym celu aplikacja ta wyświetla liczne porady, sugestie i ostrzeżenia mające naprowadzić użytkownika na rozwiązanie danych problemów. W tym celu download AIDA32 pozwala na dowiedzenie się na przykład o tym, że nasz komputera źle wybraną szynę AGP dla karty graficznej, że przydałoby się więcej pamięci RAM, czy wreszcie, że temperatura procesora jest zbyt wysoka. AIDA32 w full wersji, dostępna na naszej stornie posiada bowiem wbudowany czujnik, który pozwala na wykrycie podstawowych informacji o np. temperaturze pracy komputera, dzięki czemu program ten może przydać się osobom bawiącym się trochę w podkręcanie PCtów.  

Kolejną przydaną funkcją tej aplikacji jest fakt, że istnieje AIDA32 portable, dzięki czemu nie trzeba tracić czasu na jej instalację. Wystarczy odpalić plik EXE i program sam zacznie działać, można to nawet uczynić, umieszczając go jedynie na pendrive. AIDA32 do pobrania poniżej to świetne narzędzie diagnostyczne, które powinno się znaleźć na każdym komputerze i szkoda, ze twórcy nie aktualizują go już. Pobierz AIDA32 i sam przekonaj się o jej doskonałych funkcjach.

Podobne Diagnostyka i testy

 • Test Speed XP 2006 pl

  Test Speed XP 2006 to tester szybkości komputera dla Windows XP. Program mierzy szybkość wykonywania czynności, a następnie oblicza wynik. Test Speed XP 2006 działa po polsku i przed rozpoczęciem pracy prosi o zamknięcie wszystkich otwartych programów.

 • SpeedFan 4

  SpeedFan 4 to narzędzie, które może przydać się zarówno profesjonalistom, jak też i użytkownikom prywatnym. Jest to niewielka aplikacja, której zadaniem jest monitorowanie takich parametrów sprzętu jak temperatura procesora, dysku twardego oraz płyty głównej.

 • Geekbench

  Geekbench to narzędzie przeznaczone do testowania wydajności procesora i pamięci operacyjnej.

 • Razer Cortex

  Bardzo funkcjonalne i proste w obsłudze narzędzie przeznaczone do optymalizacji komputera oraz systemu pod kątek gier.

 • GPU-Z

  Niewielkie i bardzo skuteczne narzędzie przeznaczone do szczegółowej identyfikacji karty graficznej zainstalowanej w komputerze.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Aida32Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie