Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Clonezilla 1.2

Kategoria: Archiwizowanie danych
Producent: Clonezilla
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 03.12.2010
Rozmiar: 108 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 615

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Clonezilla 1.2

Clonezilla 1.2 to dość użyteczna aplikacja, przeznaczona do tworzenia kopii zapasowych systemu operacyjnego. Przyda się zarówno w domu, jak i w firmie, tym bardziej, ze nie trzeba ponosić żadnych kosztów jej pobrania ani używania. Jej dystrybucja to minimalistyczne LiveCD, co pozwala na uruchamianie programu z płyty CD, a także możemy wrzucić Clonezilla na pendrive USB. A czy warto? Jak najbardziej, ponieważ to świetna deska ratunku, w przypadku kłopotów z rozruchem komputera.

Clonezilla obsługuje Windows 7, Vista, XP, a także wcześniejsze systemy z rodziny Windows, nadto jest także edycja programu na Linuxa i Mac OS X. Dodatkowo istnieje również edycja przeznaczona do serwerów, która pozwala administratorom stworzyć kopię systemu na ponad 40 maszynach naraz! Jako że program jest bardzo stabilny, z pewnością nikt nie będzie narzekać na szybkość i jakość jego działania. Można przekonać się o tym samemu, wykonując download Clonezilla z tej właśnie strony. Dzięki aplikacji będziemy mogli bez trudu przywrócić system do działania po awarii, a także ustalać punkty zapisu w lokacjach zewnętrznych.

Najnowsza wersja aplikacji (do pobrania z tej strony) zawiera szereg aktualizacji komponentów. Mamy tu Partclone 0.2.16, Syslinux 4.03 i inne. Mechanizm osc-live-run-menu został udoskonalony, załatano tez kilka dziur w całości. Dzięki temu program działa z maksymalną wydajnością i przyda się każdemu użytkownikowi. Polecamy zwłaszcza osobom instalującym dużo programów czy też gier – w przypadku jakiejś awarii da się uniknąć strat.

Podobne Archiwizowanie danych

 • Ferro Backup System

  Ferro Backup System to oprogramowanie pozwalające na ochronę danych i komputerów podłączonych do sieci komputerowej, oparte na systemie klient/ serwer. Dzięki niemu możliwe staje się zarchiwizowanie pojedynczych plików, katalogów, a nawet całego dysku twardego, a następnie ich odtworzenie w przypadku m.in. awarii.

 • DriveImage XML

  DriveImage XML to program służący do tworzenia i przywracania kopii zapasowych danych.

 • Microsoft SkyDrive

  Microsoft SkyDrive to niewielka aplikacja, która ułatwi obsługę wirtualnego dysku SkyDrive Cloud bez konieczności uruchamiania przeglądarki internetowej. Teraz za darmo na Pobierz.pl!

 • Password Manager XP

  Password Manager XP to prosty w obsłudze program, dzięki któremu zaszyfrujemy poufne dane i w bezpieczny sposób przechowamy wszystkie hasła.

 • Auto-Backup

  Auto-Backup 1.5.0.2 to program, który możemy polecić dosłownie każdemu użytkownikowi. Jest to aplikacja służąca do archiwizacji ważnych dla użytkownika danych, a co najważniejsze – nigdy ich nie utracimy, nawet w wypadku uszkodzenia twardego dysku.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Clonezilla 1.2

dodał: ~Diablox200 , 18.06.2013

bardzo dobry sprzet polecam

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie