Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

7-Zip 9.10

Kategoria: Archiwizowanie danych
Producent: gor Pavlov
Licencja: GNU LGPL Licencja
Data dodania: 15.12.2009
Rozmiar: 1.1 MB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 2276

GNU LGPL

GNU Lesser General Public License, LGPL (pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU), poprzednio GNU Library General Public License (powszechna licencja GNU dla bibliotek) - licencja wolnego oprogramowania zaaprobowana przez FSF, zaprojektowana jako kompromis między GNU GPL a liberalnymi licencjami jak licencja BSD lub licencja X11 (MIT). LGPL różni się od GPL głównie tym, że pozwala na łączenie z programami nieobjętymi licencjami GPL czy LGPL, niezależnie czy będą one wolnym czy własnościowym oprogramowaniem. Jedną z cech LGPL jest możliwość przekształcenia każdego kawałka kodu z LGPL na GPL (sekcja 3 licencji). Dzięki temu można stworzyć wersję kodu, której nikt nie będzie mógł rozprowadzać jako oprogramowanie własnościowe.

Opis 7-Zip 9.10

7-Zip program służący do kompresji plików. Używając do kompresji plików programu 7-Zip oraz jego unikalnego formatu .7Z otrzymujemy wyniki lepsze o 30-70% niż inne programy pakujące dane do formatu ZIP. Również w przypadku formatu ZIP program 7-Zip uzyskuje wydajność wyższą o 2-10% od innych programów. 7-Zip działa po polsku i w ponad siedemdziesięciu innych wersjach językowych. Pobierz 7-Zip całkowicie za free już teraz.

Program kompresujący 7-Zip obsługuje następujące rodzaje plików: pakowanie i rozpakowywanie – 7Z, ZIP, GZIP, BZIP2 oraz TAR; tylko rozpakowywanie - ARJ, CAB, CHM, CPIO, DEB, DMG, HFS, ISO, LZH, LZMA, MSI, NSIS, RAR, RPM, UDF, WIM, XAR oraz Z. Formaty ZIP i GZIP są obsługiwane o 10% wydajniej niż w innych kompresorach plików, takich jak PKZip i WinZip. Stworzony przez autorów programu 7-Zip format 7ZIP jest niezwykle wydajny dzięki zastosowaniu algorytmu kompresji bezstratnej LZMA - Lempel-Ziv-Markov chain-Algorithm. Oczywiście dobrą wiadomością jest to, że 7-Zip można pobrać za darmo.

Program 7-Zip stosuje technikę szyfrowania AES-256 przy plikach 7Z i ZIP. 7-Zip posiada możliwość tworzenia samorozpakowujących się archiwów (SFX) dla formatu 7Z oraz jest w pełni zintegrowany z Windows Shell. 7-Zip posiada wbudowane narzędzie zarządzania plikami. Dodatkowo, istnieje możliwość obsługi programu z linii komend. W razie potrzeby istnieje możliwość rozszerzenia możliwości programu – po instalacji wtyczki 7-Zip może zostać wzbogacony o menadżer plików FAR Manager.

7-Zip 9.10, najnowszy z rodziny 7-Zip, jest na razie głównie wersją ewaluacyjną. Nowością w 7-Zip 9.10 jest możliwość wyboru w menadżerze plików programu Diff. Wprowadzono też wiele poprawek błędów występujących w wersjach poprzednich. 7-Zip 9.10 Beta, tak jak każda wersja testowa oprogramowania, zalecany jest dla osób, które nie obawiają się używać oprogramowania niestabilnego i są gotowe zgłaszać błędy autorom. 7-Zip 9.10 dostępny jest po polsku na bezpłatnej licencji GNU LGPL. Jeśli chcesz przetestować 7-Zip, ściągnij klikając na zielony przycisk.

Wymagania systemowe

7-Zip 9.10 działa na następujących systemach operacyjnych Microsoft: Windows 98, Windows ME, Windows NT, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista. Producent nie podaje oficjalnych informacji na temat kompatybilności 7-Zip 9.04 i Windows 7. Pobierz i zainstaluj najnowszą wersję ewaluacyjną 7-Zip 9.10 w wersji pl i według potrzeby w innym języku a jest z czego wybierać, gdyż wersji językowych jest ponad siedemdziesiąt. Nie jest wymagane dla programu 7-Zip 9.10 osobne spolszczenie. Jeśli potrzebujesz tego programu na inne systemy operacyjne zaglądnij na stronę oficjalną 7-Zip - w dziale download (www.7-zip.org/download.html) znajdziesz wersje aplikacji na Mac OS X, Debian, Windows Mobile oraz inne starsze i nieoficjalne wersje programu.

Licencja

7-Zip 9.10 jest dystrybuowany na licencji GNU LGPL (Lesser General Public License – czyli pomniejsza ogólna powszechna licencja GNU). Oznacza to, że 7-Zip tak jak freeware, dostępny jest całkowicie za darmo. 7-Zip to nie trial o ograniczonym zakresie czy czasie działania. Podobnie jak w przypadku wielu darmowych programów, autorzy zachęcają do wpłat osoby, które chciałby wspomóc rozwój oprogramowania i sprawić, że 7-Zip nadal będzie do pobrania za darmo.

Oprócz 7-Zip, pobierz inne programy archiwizujące z naszego działu Kompresory Plików.

Podobne Archiwizowanie danych

 • Syncovery

  Bardzo przydatny i prosty w obsłudze program przeznaczony do tworzenia kopii zapasowych plików, folderów, partycji i innych elementów zapisanych na dysku twardym.

 • Password Manager XP

  Password Manager XP to prosty w obsłudze program, dzięki któremu zaszyfrujemy poufne dane i w bezpieczny sposób przechowamy wszystkie hasła.

 • FBackup

  FBackup to zupełnie darmowy program do wykonywania kopii zapasowych plików, który ułatwia zabezpieczanie danych przed ich ewentualną utratą. Aplikacja pozwala użytkownikom na szybkie wykonanie kopii dokumentów, ustawień, plików stworzonych przez inne aplikacje

 • Clonezilla

  Clonezilla 1.2 to dość użyteczna aplikacja, przeznaczona do tworzenia kopii zapasowych systemu operacyjnego. Przyda się zarówno w domu, jak i w firmie, tym bardziej, ze nie trzeba ponosić żadnych kosztów jej pobrania ani używania.

 • Asystent Rejestr Kopii Bezpieczeństwa

  Dostępny po polsku Asystent Rejestr Kopii Bezpieczeństwa to intuicyjny, dziecinnie prosty w obsłudze program do prowadzenia archiwum kopii bezpieczeństwa. Możesz dzięki niemu sprawnie odszukać zarejestrowane wpisy o stworzonych archiwach.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: 7-Zip 9.10

dodał: Andrzej2928 , 24.05.2010

dobry kompresor

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie