Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Microsoft SilverLight 4

Kategoria: Tworzenie prezentacji
Producent: Microsoft
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 07.12.2009
Rozmiar: 5,99 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 31513

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Microsoft SilverLight 4

Microsoft Silverlight to technologia internetowa, której celem jest wyświetlanie treści multimedialnych w przeglądarkach internetowych. Microsoft Silverlight współpracuje z językami XAML, JavaScript, z językami interpretowanymi (w tym Ruby i Python) oraz z językami obsługiwanymi przez .NET. MS Silverlight przechwytuje zachowania myszy i klawiatury, wyświetla pliki graficzne i pliki video oraz odtwarza pliki muzyczne (MP3, WMA). Silverlight obsługuje DRM (Digital Rights Management). Na razie nie ma wersji stabilnej Microsoft SilverLight 4 – testy są nadal prowadzone przez Microsoft.

Przeglądarki, na jakich działa Microsoft SilverLight 4 to Mozilla Firefox, Internet Explorer i Safari (Opera nie jest obsługiwana). Microsoft SilverLight 4 jest także kompatybilny z przeglądarką Mac OS X – Safari (z wyjątkiem procesorów PowerPC). Nie ma także problemu z przeglądaniem na telefonach komórkowych aplikacji w Microsoft SilverLight 4. Microsoft SilverLight 4 mobile działa na aparatach wyposażonych w platformę S60 na Symbian. Silverlight 4 będzie posiadał obsługę kamery internetowej, drukarki i schowka. Microsoft SilverLight 4 obsługuje obrazy 3D. Nie trzeba się martwić czy Microsoft SilverLight 4 dostępny będzie po polsku, ponieważ, podobnie jak Adobe Flash, nie wymaga on konfiguracji.

W listopadzie 2009, na Professional Developer’s Conference, Microsoft zaprezentował wersję Beta Microsoft SilverLight 4. Można pobrać Microsoft SilverLight 4 SDK Beta (Software Development Kit) zawiera dokumentację, przykłady, biblioteki i narzędzia pozwalające budować aplikacje na Silverlight 4. Licencja, na jakiej możliwy jest Microsoft SilverLight 4 download to licencja otwarta (open source).

Więcej dowiesz się odwiedzając oficjalną stronę projektu – silverlight.net. Na stronie znajdziesz video poradniki o Microsoft SilverLight 4 (tutorial). Na forum można podyskutować na każdy temat związany z Microsoft SilverLight 4 – tools lub controls. Jeśli chcesz zobaczyć przykłady zastosowania Microsoft SilverLight 4 odwiedź galerię (gallery) w dziale samples.

Licencja

Microsoft SilverLight 4 będzie free tak jak Adobe Flash, z którym walczy o udział w rynku –.

Wymagania systemowe

Systemy z jakimi będzie współpracował Microsoft SilverLight 4 to Windows Vista oraz Windows XP (z SP2 lub nowszym). Oczywiście Microsoft SilverLight 4 i Windows 7 będą w pełni kompatybilne.

Microsoft SilverLight 4 za darmo będzie dostępny w 2010 roku. Zanim pojawi się wersja stabilna Microsoft SilverLight 4 pl pobierz inne narzędzia potrzebne do prawidłowego wyświetlania stron internetowych.
Podobne Tworzenie prezentacji

 • HyperCam

  HyperCam 2.27 to aplikacja, która może przydać się dosłownie każdemu. Możemy z jej pomocą nagrywać to, co dzieje się na ekranie. Program pozwala na nagrywanie całego obrazu lub też tylko jego wybranej części.

 • Camtasia Studio

  Dostępny za darmo w wersji testowej program Camtasia Studio to perfekcyjne narzędzie do tworzenia prezentacji i pokazów.

 • Office Visio Professional

  Office Visio Professional 2010 jest aplikacją wchodzącą w skład pakietu Office 2010. Jej celem jest pomoc użytkownikowi w projektowaniu wszelkiego rodzaju diagramów, wykresów, planów i schematów.

 • Dia

  Dia 0.97 to narzędzie, które pozwoli każdemu użytkownikowi na łatwe tworzenie grafiki prezentacyjnej. Jest to aplikacja do pobrania za darmo, dzięki czemu stanowi alternatywę dla komercyjnych programów tego typu.

 • ezvid

  Tworzysz prezentację lub krótkie materiały wideo? Jeśli tak to Ezvid może być niezastąpionym narzędziem. Prosta obsługa, szereg przydatnych opcji, a to wszystko zupełnie za darmo. Świetna alternatywa dla Windows Mowie Maker


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Microsoft SilverLight 4

dodał: ~Ja , 16.02.2010

Opera nie obsługiwana - śmieszne, zmowa koncernów, wystarczy przełaczyć operę aby przedstawiała się jako firefox lub ie i jakoś działa!!!!

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie