Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Microsoft SilverLight 4

Kategoria: Tworzenie prezentacji
Producent: Microsoft
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 07.12.2009
Rozmiar: 5,99 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7
Liczba pobrań: 31498

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Microsoft SilverLight 4

Microsoft Silverlight to technologia internetowa, której celem jest wyświetlanie treści multimedialnych w przeglądarkach internetowych. Microsoft Silverlight współpracuje z językami XAML, JavaScript, z językami interpretowanymi (w tym Ruby i Python) oraz z językami obsługiwanymi przez .NET. MS Silverlight przechwytuje zachowania myszy i klawiatury, wyświetla pliki graficzne i pliki video oraz odtwarza pliki muzyczne (MP3, WMA). Silverlight obsługuje DRM (Digital Rights Management). Na razie nie ma wersji stabilnej Microsoft SilverLight 4 – testy są nadal prowadzone przez Microsoft.

Przeglądarki, na jakich działa Microsoft SilverLight 4 to Mozilla Firefox, Internet Explorer i Safari (Opera nie jest obsługiwana). Microsoft SilverLight 4 jest także kompatybilny z przeglądarką Mac OS X – Safari (z wyjątkiem procesorów PowerPC). Nie ma także problemu z przeglądaniem na telefonach komórkowych aplikacji w Microsoft SilverLight 4. Microsoft SilverLight 4 mobile działa na aparatach wyposażonych w platformę S60 na Symbian. Silverlight 4 będzie posiadał obsługę kamery internetowej, drukarki i schowka. Microsoft SilverLight 4 obsługuje obrazy 3D. Nie trzeba się martwić czy Microsoft SilverLight 4 dostępny będzie po polsku, ponieważ, podobnie jak Adobe Flash, nie wymaga on konfiguracji.

W listopadzie 2009, na Professional Developer’s Conference, Microsoft zaprezentował wersję Beta Microsoft SilverLight 4. Można pobrać Microsoft SilverLight 4 SDK Beta (Software Development Kit) zawiera dokumentację, przykłady, biblioteki i narzędzia pozwalające budować aplikacje na Silverlight 4. Licencja, na jakiej możliwy jest Microsoft SilverLight 4 download to licencja otwarta (open source).

Więcej dowiesz się odwiedzając oficjalną stronę projektu – silverlight.net. Na stronie znajdziesz video poradniki o Microsoft SilverLight 4 (tutorial). Na forum można podyskutować na każdy temat związany z Microsoft SilverLight 4 – tools lub controls. Jeśli chcesz zobaczyć przykłady zastosowania Microsoft SilverLight 4 odwiedź galerię (gallery) w dziale samples.

Licencja

Microsoft SilverLight 4 będzie free tak jak Adobe Flash, z którym walczy o udział w rynku –.

Wymagania systemowe

Systemy z jakimi będzie współpracował Microsoft SilverLight 4 to Windows Vista oraz Windows XP (z SP2 lub nowszym). Oczywiście Microsoft SilverLight 4 i Windows 7 będą w pełni kompatybilne.

Microsoft SilverLight 4 za darmo będzie dostępny w 2010 roku. Zanim pojawi się wersja stabilna Microsoft SilverLight 4 pl pobierz inne narzędzia potrzebne do prawidłowego wyświetlania stron internetowych.
Podobne Tworzenie prezentacji

 • ezvid

  Tworzysz prezentację lub krótkie materiały wideo? Jeśli tak to Ezvid może być niezastąpionym narzędziem. Prosta obsługa, szereg przydatnych opcji, a to wszystko zupełnie za darmo. Świetna alternatywa dla Windows Mowie Maker

 • Camtasia Studio

  Dostępny za darmo w wersji testowej program Camtasia Studio to perfekcyjne narzędzie do tworzenia prezentacji i pokazów.

 • HyperCam

  HyperCam 2.27 to aplikacja, która może przydać się dosłownie każdemu. Możemy z jej pomocą nagrywać to, co dzieje się na ekranie. Program pozwala na nagrywanie całego obrazu lub też tylko jego wybranej części.

 • Office Visio Professional

  Office Visio Professional 2010 jest aplikacją wchodzącą w skład pakietu Office 2010. Jej celem jest pomoc użytkownikowi w projektowaniu wszelkiego rodzaju diagramów, wykresów, planów i schematów.

 • Dia

  Dia 0.97 to narzędzie, które pozwoli każdemu użytkownikowi na łatwe tworzenie grafiki prezentacyjnej. Jest to aplikacja do pobrania za darmo, dzięki czemu stanowi alternatywę dla komercyjnych programów tego typu.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Microsoft SilverLight 4

dodał: ~Ja , 16.02.2010

Opera nie obsługiwana - śmieszne, zmowa koncernów, wystarczy przełaczyć operę aby przedstawiała się jako firefox lub ie i jakoś działa!!!!

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie