Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Dia 0,97

Kategoria: Tworzenie prezentacji
Producent: Dia Team
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 04.05.2011
Rozmiar: 17,8 MB
System operacyjny: Windows
Liczba pobrań: 403

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Dia 0,97

Dia 0.97 to narzędzie, które pozwoli każdemu użytkownikowi na łatwe tworzenie grafiki prezentacyjnej. Jest to aplikacja do pobrania za darmo, dzięki czemu stanowi alternatywę dla komercyjnych programów tego typu. Można wykonać download Dia z tej właśnie strony, a czy warto? Postaramy się w tym krótkim opisie wypunktować największe plusy programu.

Wydana po polsku Dia pozwala na wykreowanie dowolnego wykresu, schematu blokowego czy też diagramu. Jako że zaimplementowano tu pokaźną bibliotekę symboli, możemy wstawiać do wymienionych przeróżne symbole – poczynając od inżynierii i elektryki, kończąc na symbolach ULM. Warto zaznaczyć, że Dia 0.97 wspiera własny format, który oparty został o popularny XML. Co może okazać się minusem dla niektórych osób, to fakt, że aplikacja nie posiada wsparcia dla formatów plików tworzonych w innym popularnym programie do tworzenia wykresów – Visio. Dla równowagi można za to na plus policzyć obsługę SVG i DXF.

Plik instalacyjny Dia pl ma rozmiar niecałych 18 MB, więc jego pobieranie nie zajmie dużo czasu. Wypada dodać, że użytkownicy GIMP (aplikacja ta dostępna jest na innej stronie naszego vortalu) poczują się tu jak w domu, bowiem interfejs Dia wzorowany jest właśnie na tej aplikacji. Polecamy przetestowanie tego programu – po co wydawać pieniądze na komercyjne aplikacje do tworzenia prezentacji, skoro można mieć taką za darmo? A ponieważ Dia jest wciąż rozwijana, możemy spodziewać się kolejnych użytecznych funkcji w kolejnych jej wydaniach. Póki co wersja 0.97 jest ostatnia jak dotąd opublikowaną – aby ją pobrać, wystarczy kliknąć w poniższy link.


Podobne Tworzenie prezentacji

 • Camtasia Studio

  Dostępny za darmo w wersji testowej program Camtasia Studio to perfekcyjne narzędzie do tworzenia prezentacji i pokazów.

 • ezvid

  Tworzysz prezentację lub krótkie materiały wideo? Jeśli tak to Ezvid może być niezastąpionym narzędziem. Prosta obsługa, szereg przydatnych opcji, a to wszystko zupełnie za darmo. Świetna alternatywa dla Windows Mowie Maker

 • Office Visio Professional

  Office Visio Professional 2010 jest aplikacją wchodzącą w skład pakietu Office 2010. Jej celem jest pomoc użytkownikowi w projektowaniu wszelkiego rodzaju diagramów, wykresów, planów i schematów.

 • HyperCam

  HyperCam 2.27 to aplikacja, która może przydać się dosłownie każdemu. Możemy z jej pomocą nagrywać to, co dzieje się na ekranie. Program pozwala na nagrywanie całego obrazu lub też tylko jego wybranej części.

 • RecordMyDesktop 0.3.7.3

  Rozbudowane narzędzie, którego zadaniem jest przechwytywanie obrazu z pulpitu oraz otwartych okien.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Dia 0,97Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie