Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

ALLPlayer 3.2

Kategoria: Odtwarzacze audio i video
Producent: Marbit
Licencja: Adware Licencja
Data dodania: 06.06.2008
Rozmiar: 1.4 MB
System operacyjny: Windows 95, 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista, NT
Liczba pobrań: 33791

Adware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie, ale wyświetla reklamy w postaci banerów na których zarabia producent oprogramowania. Ten typ licencji stosowany jest najczęściej w aplikacjach korzystających z internetu. Najbardziej znane w Polsce programy tego typu, to komunikatory Gadu-Gadu i Tlen.

Opis ALLPlayer 3.2

ALLPlayer to jeden z najlepszych programów do oglądania filmów z napisami we wszelkich formatach multimedialnych (np. DIVX/AVI/MPG/MP3/RMVB...). Oczywiście odtwarza także filmy DVD.
W przeciwieństwie do większości odtwarzaczy, ALLPlayer nie jest nakładką na MediaPlayera, a korzysta bezpośrednio z DirectX, dzięki czemu przy jego pomocy można teoretycznie odtworzyć każdy film bez ryzyka, (które w przypadku innych odtwarzaczy się zdarza) że w konkretnym przypadku nam się to nie uda. Ponadto ALLPlayer sam wykrywa brakujące kodeki potrzebne do odtworzenia pliku i w razie potrzeby pobiera je z internetu, a także AllPlayer umożliwia integrację z aplikacją do syntezy mowy (LEKTOR) dzięki czemu może także czytać napisy w filmach.


Inne ważniejsze cechy to:
"IQ Text" (inteligentne napisy)
Być może największą zaletą ALLPlayera jest wmontowana w program unikatowa funkcja "IQ Text"  Dzięki tej funkcji nie przeoczymy żadnego napisu podczas oglądania filmu (zawsze zdążymy przeczytać wszystkie!). Często zdarza się tak, iż napisy są zbyt "gęsto" jeden po drugim i nie jesteśmy w stanie ich przeczytać, ale dzięki tej funkcji tego problemu już mieć nie będziemy. Program sam analizuje długości napisu, by później regulować czas jego wyświetlenia.

"LEKTOR"
Funkcja Lektor umożliwia czytanie napisów w filmach przez programowy syntezator mowy, który naśladuje ludzki głos.
Jest wiele programów tego typu, ale na uwagę w tej chwili zasługuje tak naprawdę tylko jeden:
Syntezator Mowy IVONA, którego producentem jest firma IVO Software lub najnowszy pakiet tej firmy program Expressivo.
Próbkę możliwości syntezatora możecie przetestować na stronie: http://www.ivo.pl

"DIVFIX" (naprawa uszkodzonych plików AVI)
Funkcja umożliwia obejrzenie filmu uszkodzonego lub właśnie pobieranego poprzez np. sieć P2P czy Kazze  (nie trzeba czekać, aż plik pobierze się cały, aby zobaczyć czy na pewno kopiujemy ten plik który chcieliśmy)

"Zabezpieczenia Plików Hasłem"
Jeżeli masz film którego nie powinno oglądać twoje dziecko lub twoi rodzice nie powinni wiedzieć co tam zgromadziłeś na dysku wciśnij klawisz <F10> i zabezpiecz plik hasłem. Nikt nie znający hasła nie otworzy tego pliku żadnym programem!

"AVI MENU"
Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest możliwość dołączenia do pliku z filmem MENU (nie w w osobnym pliku, ale w pliku z fimem!). Teraz możesz zrobić Menu w swoim ulubionym filmie (takie jak w filmach DVD) i wysłać go swoim znajomym (w jednym pliku)! Stworzenie menu trwa kilka minut (może nawet sekund)

"LiveUpdate" + Wykrywanie brakujących kodeków
ALLPlayer sam wykrywa brakujące kodeki, potrzebne do odtworzenia filmu i automatycznie w razie potrzeby pobiera je z internetu.

Oprócz powyższych w ALLPlayer:
Obsługa Dolby Surround oraz 3D Audio
Skórki i super prosty Edytor Skórek zawarty w programie!
Obsługa dwóch monitorów lub Monitora i TV (np. na Telewizorze film, a na pulpicie panel sterujący)
Obsługa Telewizorów panoramicznych
Automatyczne odtwarzanie filmów dwu lub wieloczęściowych np. seriali
SnapShot (robienie zdjęć z filmów)
Obsługa płyt AUDIOCD (zwykłe płyty muzyczne) czyli pliki *.CDA
Obsługa filmów DVD
możliwość podglądania obrazu z kamery (internetowych lub DV) lub dowolnego innego źródła obrazu (np tunera TV)
Możliwość sterowania pilotem na podczerwień


Napisy:
- Szybkie przyspieszenie lub zwolnienie napisów od -5 sekund do +5 sekund w stosunku do filmu (często się zdarza że napisy są przesunięte w stosunku do filmu, dzięki tej opcji szybko możesz to skorygować nie używając edytora napisów). Dodatkowo w Setup możesz skorygować czas o dodatkowe 999 minut i 60 sekund na plus lub minus)
- Obsługa napisów we wszystkich znanych formatach (np. hh:mm:ss, {222} {290}, SRT, SMI itd.)
- Napisy pod obrazem (filmy najczęściej są w formacie 6/9 czyli w "panoramie", więc nawet powiększając obraz, najczęściej na górze i dole obrazu mamy czarny pasek, a napisy wyświetlane są często trochę na filmie i trochę na tym czarnym dolnym pasku. Wybierając w/w funkcję obraz podnosi się trochę do góry i całe napisy mieszczą się wtedy na dolnym czarnym pasku. Oczywiście funkcja ta ma sens przy oglądaniu na pełnym obrazie)
- Przezroczyste lub nie lub półprzezroczyste Napisy (bardzo szybkie i nie wymagające dla sprzętu!)
- Automatyczne załadowanie napisów (po otworzeniu filmu automatycznie załadowane zostaną napisy o takiej samej nazwie jak film. Jeżeli napisy nie są o takiej samej nazwie, ale jakieś napisy są w tym samym katalogu co film lub katalogu podanym w SETUP'ie do klawisza "Napisy" podłączone zostanie szybkie menu z którego możemy szybko wybrać interesujący nas napis do filmu)
- Łatwe ustawienie poziomu na jakim są napisy  - jeżeli się wyświetlą po prostu złap je myszką i ustaw na takiej wysokości jaka ci odpowiada!
- Łatwe ustawienie wielkości napisów - złap je myszką, zaś Scrollem w myszce reguluj wielkość
- Edytor Napisów


Odtwarzanie:
- OSD - napisy na ekranie o stanie operacji (np. Play, Stop itd)
- Play/Stop/Pauza/Następny/Poprzedni/Repeat
- Możliwość odtwarzania filmu jako tła PULPITU
- Regulacja Barwy/Koloru/Nasycenia filmu
- Szybki przeskok o ustaloną w setup liczbę sekund (standardowo 10 sekund)
- Dowolna wielkość Okna z filmem (złap za brzeg okna myszką i powiększ ile chcesz. Jeżeli w SETUP jest ustawiona funkcja "Utrzymaj Proporcje..." program utrzyma proporcje ekranu, jeżeli nie możesz dowolnie je zmieniać)
- Powiększ/Zmniejsz (w trybie okienkowym). Za pomocą łatwo dostępnych klawiszy możesz szybko powiększyć lub zmniejszyć obraz o określony w SETUP procent.
- PanScan+Powiększ/Zmniejsz - Powiększenie okna filmu poprzez obcięcie brzegów ekranu (Dodatkowo za pomocą klawiszy Powiększ/Zmniejsz możesz zwiększyć lub zmniejszyć procent obcięcia brzegów, czyli szybko dostosować obraz do swoich potrzeb bez potrzeby wchodzenia do SETUP'u programu)
- Dowolna regulacja wielkości okna, wysokości, szerokości, położenia, zoom, trybu 16/9, 4/3 itd. w trybie FULLSCREEN
- Wybór rozdzielczości obrazu w trybie FullScreen (program sprawdzi jakie rozdzielczości są u ciebie dostępne. Pamiętaj, że przy słabym komputerze zaleca się 640x480x16 !!!)
- Zmiana Prędkości Odtwarzania od 0,1 do 2x Prędkości filmu
- Przeglądanie pokladkowe (od 1 do 9 klatek w przód)
- ZOOM (na pełnym ekranie)
- Balans dźwięku
- Regulacja głośności (tylko dla filmu - nie wpływa na suwaki systemowe)
- Łatwy dostęp do używanych przez film filtrów, a także możliwość konfiguracji większości dostępnych na komputerze filtrów np. w celu poprawy jakości lub zmiany jasności filmu.
- łatwy dostęp do ostatnio otwieranych plików
- funkcja AutoResume - wznowienie oglądania filmu od momentu w którym ostatnio skończyliśmy oglądać
- Automatyczne zamykanie systemu po zakończeniu oglądania filmu (np. gdy zaśniemy)
- Automatyczne Wyłączenie Monitora po zakończeniu oglądania filmu
- możliwość przedefiniowania klawiatury wg. własnego uznania i upodobań
- funkcja Repeat (odtwarzanie w kółko dane fragmentu utworu)

Podobne Odtwarzacze audio i video

 • Spider Player 2.5

  Spider Player 2.5 to dość ciekawa, darmowa aplikacja, która przeznaczona jest do odtwarzania wszelkiego rodzaju formatów audio. Posiada ona rozliczne funkcje, dzięki czemu możemy nie tylko słuchać muzyki, ale też na przykład konwertować pliki do innych formatów

 • Winamp

  Winamp 5.66 Build 3516 Full to bardzo popularny na całym świecie odtwarzacz plików audio i wideo, który większość użytkowników używa przede wszystkim do odsłuchiwania muzyki. Nic zresztą dziwnego, ponieważ aplikacja ta cechuje się wszechstronnością.

 • QuickTime

  QuickTime 7.6 to najnowsza wersja popularnego odtwarzacza audio i video firmy Apple dla systemu Mac OS X 10.4 "Tiger".

 • iTunes

  iTunes 10.5.3 to aplikacja, której nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Ten sklep internetowy dla użytkowników Maca jest doskonale znany na świecie, także i w naszym kraju. Jednak nie musimy mieć produktów Apple, aby z niego korzystać.

 • BS.Player

  BS.Player to program do odtwarzania muzyki, oraz wideo który zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Można nawet śmiało powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych programów tego typu i co najważniejsze BS.Player jest darmowy.

Inne informacje

Allplayer to jeden z najpopularniejszych odtwarzaczy plików multimedialnych wśród polskich użytkowników i obok gadu-gadu jedne z najchętniej ściąganych . W wypadku tego programu gra słów All (ang. wszystko) i Player (ang. odtwarzacz) wcale nie jest przesadzona. Program wyposażony w odpowiednie kodeki bez problemu radzi sobie z każdym plikiem video lub audio. Najnowsze wersje Allplayer - 3, 3.1, 3.2 posiadają bardzo cieką wtyczkę o nazwie lektor, która umożliwia by tekst napisów był czytany przez syntezator mowy. Co więcej Allplayer pobiera również wszystkie niezbędne kodeki.Allplayer 3 podobnie jak inne programy działa pod Windows Vista. Najnowszy Allplayer podobnie jak stanowiący konkurencję Bestplayer jest gotowy do pobrania na www.pobierz.pl

Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: ALLPlayer 3.2

dodał: ~iga , 15.04.2009

Polecam nowszą wersję ALLPlayera 3.7.6.5, dodano wiele przydatnych funkcji i wygląd ma elegancki...

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Odtwarzacze audio i video


Kategorie