Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Duplicate Music Files Finder ver. 1.6

Kategoria: Katalogowanie multimediów
Producent: Iancuta Liviu Timotei
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 16.05.2009
Rozmiar: 909 KB
System operacyjny: Windows 98, ME, 2000, XP, 2003, Vista
Liczba pobrań: 500

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Duplicate Music Files Finder ver. 1.6

Duplicate Music Files Finder to niesłychanie pomocne i darmowe narzędzie multimedialne do wykrywania i kasowania duplikatów plików, w szególności kopii plików muzycznych. Aplikacja używa zaawansowanej techniki wyszukiwania, uwzględniającej tagi mp3 i jest efektywna nawet jeżeli pliki nie mają takich samych nazw. Program zadziwia swoją szybkością i skutecznością, gigabajty danych są skanowane w ciągu kilku sekund. Jeżeli aplikacja znajdzie duplikaty, możemy je usunąć zaznaczając i klikając prawym przyciskiem myszy. Zaznaczone pliki można też odtworzyć w wybranym przez nas odtwarzaczu multimedialnym (o ile oczywiście są to pliki audio lub wideo) w celu szybkiego sprawdzenia ich zawartości lub otworzyć katalog, w którym się znajdują.

Program oferuje cztery tryby szukania:
-porównywanie nazw plików,
-porównywanie rozmiaru plików,
-dobieranie CRC,
-dobieranie zaawansowane (polecane do plików muzycznych).

Dostępna jest opcja szukania tylko wśród plików o określonych przez użytkownika rozszerzeniach.  Zaawansowane dobieranie plików konfigururowane jest w menu "Options". Algorytm szukający można ustawić tak, by pomijał cyfry w tytułach, porównywał tylko pliki tych samych rozmiarów, zbierał informacje z tagów ID3 czy ignorował tekst w nawiasach. Użytkownik może też zdefiniować wyrazy pomijane przy szukaniu podobnych nazw piosenek (np. track, intro, outro).

Dodatkowym bonusem programu jest funkcja szybkiej zmiany naze źle sformatowanych plików. Wystarczy wskazać folder, a DMFF sam wykryje źle sformatowane pliki i pozwoli wybrać użytkownikowi, które z nich zostaną przez program zmienione. Mimo, że w zamyśle aplikacja pisana była z myślą o wyszukiwaniu duplikatów plików muzycznych, nic nie stoi na przeszkodzie, by używać jej też do wyszukiwania kopii plików o innych rozszerzeniach. Przydać się tu może dobieranie CRC czy szukanie identycznych nazw plików.

Najnowsza pełna i darmowa wersja 1.6, do pobrania ze strony pobierz.pl, zawiera między innymi:

-nowy moduł  Quick Files Tag Renamer do zmiany tagów w plikach o formatach .mp3, .ogg, .ape, .mpc
-możliwość odczytywania tagów w  formatach .wma, .ogg, .ape, .mpc, .vqf (Moduł DMFF)

Podobne Katalogowanie multimediów

 • Filmoteka

  Filmoteka 1.5 to kolejna wersja programu, który był jednym z pierwszych na polskim rynku narzędzi do katalogowania zbiorów multimedialnych.

 • J. River Media Center

  Programów do odtwarzania multimediów mamy sporo, a J. River Media Center to jeden z nich. Co różni tą aplikację od konkurencji? Przede wszystkim fakt, że nie jest to program dostępny za darmo.

 • Adobe Photoshop Lightroom

  Photoshop Lightroom to program do edycji i zarządzania fotografiami.

 • jKatalog

  jKatalog jest aplikacją działającą w środowisku java przeznaczoną do katalogowania płyt i innego rodzaju nośników.

 • Plex Media Server

  W pełni bezpłatne i niezwykle funkcjonalne narzędzie pełniące rolę domowego serwera multimediów.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Duplicate Music Files Finder ver. 1.6Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie