Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Plex Media Server 1.1.4.2757

Kategoria: Katalogowanie multimediów
Producent: Plex
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 02.10.2016
Rozmiar: 93,36
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8, 10
Liczba pobrań: 9

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Plex Media Server 1.1.4.2757

Plex Media Server to bezpłatne, proste w obsłudze i bardzo ciekawie zaprojektowane narzędzie, które w kilka chwil zamieni domowy komputer lub laptop w zaawansowany, domowy serwer plików multimedialnych, które możemy udostępniać na telewizorze lub innych sprzętach np. smartfonie, tablecie itp. 

Po zainstalowaniu i odpowiednim skonfigurowaniu programu Plex Media Server, na zgodnych urządzeniach podłączonych do domowej sieci, będziemy mogli odtwarzać dowolnie wybrane multimedia takie jak muzykę, zdjęcia, czy filmy. Co więcej, po połączeniu się z kontem na innym komputerze poza domem i siecią lokalną, będziemy mogli uzyskać dostęp do udostępnianych materiałów. Oczywiście warunkiem jest działanie komputera, na którym zapisane są konkretne dane – będzie on pełnił rolę swego rodzaju serwera. 

Oczywiście, aby odtworzyć filmy lub muzykę na innym urządzeniu, nie musimy pobierać plików, gdyż wszystko przesyłane jest strumieniowo. Warto pamiętać, że najwyższa jakość obrazu i dźwięku wymaga dość sprawnego urządzenia, zaś korzystanie ze smartfona i połączenia internetowego w ramach abonamentu, może zużywać pakiet danych. W związku z tym zalecamy użytkowanie programu w obrębie domowej sieci WiFi. Kolejną zaletą jest bardzo wygodny i przyjemny dla oka interfejs, przypominający serwisy VOD. Jednak to nie wszystko.

Jedną z największych zalet programu jest bardzo rozbudowany i zaawansowany menadżer pobierania informacji o wszystkich multimediach. Jeśli nasze filmy są katalogowane w folderach i odpowiednio podpisane (najlepiej polskim tytułem), program automatycznie pobierze plakaty, tła, bannery, opisy i inne informacje, dzięki czemu będziemy mogli od razu sprawdzić podstawowe informacje o konkretnym filmie, płycie z muzyką itp. 

Program dostępny jest na wszystkie systemy, jak również na urządzenia mobilne i telewizory z funkcją Smart TV. Pozwala to stworzyć domową sieć multimedialną z opisami filmów, ocenami, playlistami itp.

Podobne Katalogowanie multimediów

 • MusicBrainz_Picard

  Picard to zaawansowany program do edycji tagów id3 plików muzycznych, a jego podstawowym zadaniem jest pobieranie informacji o muzyce z serwisu MusicBrainz.

 • Helium Music Manager

  Helium Music Manager to aplikacja przeznaczona do katalogowania zbiorów muzyki. Program przeszukuje dyski szukając określonych plików, obsługuje wszystkie najczęściej używane formaty muzyczne (MP3, WMA, MPEG, OGG).

 • J. River Media Center

  Programów do odtwarzania multimediów mamy sporo, a J. River Media Center to jeden z nich. Co różni tą aplikację od konkurencji? Przede wszystkim fakt, że nie jest to program dostępny za darmo.

 • jKatalog

  jKatalog jest aplikacją działającą w środowisku java przeznaczoną do katalogowania płyt i innego rodzaju nośników.

 • The GodFather

  Dostępny za darmo The GodFather 0.80 to aplikacja pozwalajaca na łatwą i szybką organizację zasobów muzycznych


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Plex Media Server 1.1.4.2757Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie