Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

Plex Media Server 0.9.12.19.1537

Kategoria: Katalogowanie multimediów
Producent: Plex
Licencja: Freeware Licencja
Data dodania: 23.12.2015
Rozmiar: 83,27 MB
System operacyjny: Windows XP, Vista, 7, 8, 10
Liczba pobrań: 37

Freeware

Jest to oprogramowanie udostępniane bezpłatnie. Programy objęte tą licencją mogą być wykorzystywane nieodpłatnie. Zabronione jest natomiast czerpanie korzyści majątkowych przez osoby trzecie z dystrybucji takiego oprogramowania. Czasem licencja freeware zawiera ograniczenia (np. oprogramowanie jest darmowe wyłączine do użytku domowego).

Opis Plex Media Server 0.9.12.19.1537

Plex Media Server to bezpłatne, proste w obsłudze i bardzo ciekawie zaprojektowane narzędzie, które w kilka chwil zamieni domowy komputer lub laptop w zaawansowany, domowy serwer plików multimedialnych, które możemy udostępniać na telewizorze lub innych sprzętach np. smartfonie, tablecie itp. 

Po zainstalowaniu i odpowiednim skonfigurowaniu programu Plex Media Server, na zgodnych urządzeniach podłączonych do domowej sieci, będziemy mogli odtwarzać dowolnie wybrane multimedia takie jak muzykę, zdjęcia, czy filmy. Co więcej, po połączeniu się z kontem na innym komputerze poza domem i siecią lokalną, będziemy mogli uzyskać dostęp do udostępnianych materiałów. Oczywiście warunkiem jest działanie komputera, na którym zapisane są konkretne dane – będzie on pełnił rolę swego rodzaju serwera. 

Oczywiście, aby odtworzyć filmy lub muzykę na innym urządzeniu, nie musimy pobierać plików, gdyż wszystko przesyłane jest strumieniowo. Warto pamiętać, że najwyższa jakość obrazu i dźwięku wymaga dość sprawnego urządzenia, zaś korzystanie ze smartfona i połączenia internetowego w ramach abonamentu, może zużywać pakiet danych. W związku z tym zalecamy korzystanie z programu w obrębie domowej sieci WiFi. Kolejną zaletą jest bardzo przyjazny i przyjemny dla oka interfejs, przypominający serwisy VOD. To jednak nie wszystko.

Jedną z największych zalet programu jest bardzo rozbudowany i zaawansowany menadżer pobierania informacji o wszystkich multimediach. Jeśli nasze filmy są katalogowane w folderach i odpowiednio podpisane (najlepiej polskim tytułem), program automatycznie pobierze plakaty, tła, bannery, opisy i inne informacje, dzięki czemu będziemy mogli od razu sprawdzić podstawowe informacje o konkretnym filmie, płycie z muzyką itp. 

Program dostępny jest na wszystkie systemy, jak również na urządzenia mobilne i telewizory z funkcją Smart TV. Pozwala to stworzyć domową sieć multimedialną z opisami filmów, ocenami, playlistami itp. 

Podobne Katalogowanie multimediów

 • eXtreme Movie Manager

  eXtreme Movie Manager 8.0.2 to aplikacja przeznaczona do łatwego i sprawnego zarządzania zbiorami filmów. Program to zarazem potężna baza danych, która dzięki technologii MagicScript samoczynnie wyszukuje informacje.

 • MusicBrainz_Picard

  Picard to zaawansowany program do edycji tagów id3 plików muzycznych, a jego podstawowym zadaniem jest pobieranie informacji o muzyce z serwisu MusicBrainz.

 • Media Pro SE

  Kolejna wersja bardzo popularnego i chwalonego przez użytkowników programu, którego przeznaczeniem jest katalogowanie dużych bibliotek multimedialnych.

 • Adobe Photoshop Lightroom

  Photoshop Lightroom to program do edycji i zarządzania fotografiami.

 • Filmoteka

  Filmoteka 1.5 to kolejna wersja programu, który był jednym z pierwszych na polskim rynku narzędzi do katalogowania zbiorów multimedialnych.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: Plex Media Server 0.9.12.19.1537Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie