Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Polecamy: Directx 11, Skype, Ares, Nero,

VirtualDub 1.9.8

Kategoria: Edycja Video
Producent: Avery Lee
Licencja: GNU GPL Licencja
Data dodania: 06.08.2009
Rozmiar: 1.65 MB
System operacyjny: Windows 98, 2000, XP, Vista, NT
Liczba pobrań: 4950

GNU GPL

Powszechna Licencja Publiczna GNU (GNU General Public License) Jest to oprogramowanie w pełni otwarte i bezpłatne. Licencja GNU GPL opiera się o cztery podstawowe zasady. 0. Możliwość uruchamiania programu w dowolnym celu 1. Możliwość analizowania, jak program działa i dostosowywania go do swoich potrzeb 2. Możliwość rozpowszechniania niezmodyfikowanej kopii programu 3. Możliwość udoskonalania programu i publicznego rozpowszechniania własnych ulepszeń, dzięki czemu może z nich skorzystać cała społeczność. Obecnie najpopularniejsza jest wersja 2 GNU GPL wydana w 1991 r. W 2007 roku wydano wersję 3 licencji.

Opis VirtualDub 1.9.8

­

Virtualdub to rozbudowane narzędzie do obróbki plików wideo, które jest jednym z najbardziej popularnych programów tego typu na świecie, ze względu na swoją funkcjonalność i prostotę działania. Twórcą programu jest Avery Lee i dzięki niemu użytkownicy mają możliwość korzystać z Virtualdub za darmo. Program działa w oparciu o licencję GNU, a więc Powszechną Licencję Publiczną, która w praktyce oznacza, że Virtualdub jest freeware. Jeżeli więc szukasz jakiegoś programu do konwersji, bądź edycji plików wideo to pobierz Virtualdub.

­

Jeżeli chodzi o funkcje tego programu to do najważniejszych należy możliwość konwersji plików wideo. Program doskonale radzi sobie z tym procesem, nie obciążając zbyt mocno procesora. Jeśli więc chcesz na przykład zamienić plik wideo w formacie avi na mpeg to Virtualdub jest doskonałym rozwiązaniem. W porównaniu z konkurencyjnymi aplikacjami tego typu wymagania tego programu nie są wygórowane i nawet posiadacze starszych komputerów mogą z nim pracować. W przyszłości powinno być możliwe uruchomienie Virtualdub z Windows 7, gdyż program ten bardzo dobrze współpracuje ze starszymi wersjami tego systemu operacyjnego. Nie ma też żadnych problemów z uruchomieniem Virtualdub z Vista. Oczywiście by program ten mógł wydajnie pracować, należy posiadać zainstalowane kodeki na komputerze, oraz specjalne plugins do Virtualdub. Specjalne wtyczki do programu nie są niezbędne, jeżeli chodzi o podstawowe formaty kodowania, dlatego od razu po instalacji użytkownicy mają dostęp do rozszerzeń typu DiviX, czy choćby Xvid w Virtualdub. Na szczęście istnieje także masa dodatkowych wtyczek do Virtualdub do pobrania z sieci, które pozwalają na rozszerzenie możliwości tego programu. Jeżeli więc chcemy na przykład zająć się obróbką nieobsługiwanego nominalnie formatu wmv w Virtualdub, to wystarczy pobrać odpowiednią wtyczkę i już możemy zacząć działać.

­

Download Virtualdub pozwala na przekształcenie komputera w istne studio do zarządzania obróbką filmów. Program ten pozwala na edycję plików wideo w dowolny sposób. Dzięki niemu możliwe jest dzielenie, oraz łączenie filmów, a także dodawanie własnych propozycji. Virtualdub pozwala także na naprawę i znalezienie uszkodzonych klatek w filmie, oraz kompresję filmów do różnych formatów. Program pozwala także na przechwytywanie obrazu z filmu, który następnie jest zapisywany w formacie zwykłego obrazka, a także na podstawową edycję pliku wideo, a mianowicie zmianę rozdzielczości, kontrastu, czy też jasności. Co ciekawe program doskonale radzi sobie z dźwiękiem i pozwala zarówno na łączenie dźwięku z filmem, jak i wydzielenie ścieżki dźwiękowej z filmu. Oprócz tego istnieje też specjalna wersja Virtualdub AC3, której głównym zadaniem jest właśnie połączenie obrazu i dźwięku AC3 Dolby Digital. Kolejną wartą wzmianki funkcją tej doskonałej aplikacji jest możliwość wkodowania napisów do pliku wideo, tak by stanowiły one jedność. Po raz kolejny wystarczy tylko pobrać odpowiednią do tego wtyczkę, tym razem o nazwie Subtitler do Virtualdub, a reszta będzie już banalnie prosta. Niestety najnowsze wersje Virtualdub nie są po polsku i użytkownicy nie znający języka angielskiego mogą mieć problemy z jego obsługą. W sieci ciężko także znaleźć jakieś spolszczenie do Virtualdub, które mogłoby rozwiązać ten problem. Możliwe jest natomiast pobranie starszych wersji Virtualdub pl, które nie są za bardzo zacofane, a które zostały spolonizowane.

­

Virtualdub za free oferuje użytkownikom niezwykle rozbudowany program do zarządzania plikami wideo. Program ten może śmiało konkurować z płatnymi odpowiednikami, dlatego cieszy fakt, że jego twórca nie udostępnia tylko wersji trial Virtualdub, ale pełnowartościowy produkt. Virtualdub download jest szybki i można go uzyskać klikając na link poniżej.

­

Ściągnij więc Virtualdub i przemień swój komputer w studio do obróbki plików wideo. Zapraszamy także do obejrzenia innych programów z kategorii edycja video, które są dostępne na naszej stronie.

Podobne Edycja Video

 • Adobe Premiere Elements 13

  Wersja próbna niezwykle popularnego i cenionego wśród profesjonalistów oprogramowania do nieliniowej edycji wideo.

 • Bandicam

  Bardzo proste w obsłudze i przydatne głównie graczom narzędzie do tworzenia zrzutów ekranowych oraz nagrywania sekwencji wideo.

 • DVDx

  DVDx to jeden z najpopularniejszych programów służących do wykonywania kopii filmów z płyt DVD.

 • VSDC Free Video Editor

  VSDC Free Video Editor to jak sama nazwa wskazuje, darmowy program do edycji filmów. Obróbka odbywa się w tym wypadku w sposób nieliniowy.

 • Cypheros TS-Doctor

  Bardzo funkcjonalne i posiadające wiele ciekawych opcji narzędzie, przeznaczone do naprawy i edycji materiałów wideo pochodzących z różnych źródeł.


Dodaj komentarz:

Wasze komentarze do programu: VirtualDub 1.9.8

dodał: ~Jan niezbendny , 15.10.2011

Absolutne Ewrybary

Aby pobrać plik przepisz hasło, które znajduje się w cudzysłowie,
a następnie kliknij w POBIERZ TERAZ

Kategorie